Volvo S60 - benzyna czy diesel? pomoc w wyborze

19 Gru 2010, 14:39

Witam.

Potrzebuje pomocy w wyborze auta. Mam dwa typy Alfa 166 lub Volvo S60, ale w tym temacie chciał bym skupić sie na Volvo.
Chciał bym wydać na S60 do 23 tys. zł. W grę wchodzą dwa silniki 2,4 diesel, lub 2,4 benzyna + LPG. Nie jeżdżę za dużo bo około 15 tys. rocznie, ale kupuje ten samochód z myślą o co najmniej 5-letniej eksploatacji, poruszać sie będę glównie w mieście, nie jestem szczególnym miłośnikiem diesla, ani przeciwnikiem LPG. Tu mam pytanie do was: Ktore rozwiązanie będzie dla mnie lepsze?? 2,4 D5 do 23tys, czy może 2,4B za 19tys. + założyenie dobrej instalacje LPG za około 4tys.??

Wiadomo jak to jest z dieslami: dobry diesel musi kosztować. Do tego dochodza problemy z turbina, wtryskami CR i kołem dwumasowym. Przy benzynce nie ma tego problemu, ale za to wzrasta spalanie.

Zauwazyłem że o volvo jest strasznie mało informacji w internecie, co innego Alfa o której wiem już na tyle duzo zeby spokojnie samemu szukać takiego auta, Wiec mam jeszcze pare pytan technicznych dotyczących S60.
1. Czy 2,4 B ma zwykłe koło zamachowe, czy dwumasowe?
2. Ile pali 2,4 D5 i 2,4B?
3. Czy S60 ma zawieszenie wielowahaczowe?? Jesli tak to jakiej firmy wahacze stosuje Volvo? Chciał bym zorientować się w cenach części i ich zamiennikow.
LukasVanElvis
Nowicjusz

Miejscowość: Białystok

19 Gru 2010, 16:12

Najniższe spalanie jakie osiągnąłem w S60 z silnikiem 2,4 D5 to 5,1l/100km, natomiast średnie spalanie wynosi jakieś 8l/100km.

Osobiście uważam, że lepiej kupić droższe Volvo z Dieslem, niż poszukiwać benzyniaka za 19 tys. zł...
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

19 Gru 2010, 21:15

Wypowie sie jeszcze ktoś?? ;)
LukasVanElvis
Nowicjusz

19 Gru 2010, 22:50

Mi Volvo V70 D5 średnio w większości po mieście paliło ok.7l.
Na dłuższej trasie(1000km) w większości na niemieckich autostradach przy prędkościach ok. 160 - 180km/h średnie spalanie wyszło 8l. Dane na temat spalania z komputera.
KonradMB
Aktywny

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Subaru
Silnik: H6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna

19 Gru 2010, 23:00

To trzeba przyznać, ze silnik dość ekonomiczny. Alfa 166 na ten przykład w mieście łyka od 10l i w górę.
LukasVanElvis
Nowicjusz

20 Gru 2010, 10:09

Czytałeś - [link do autocentrum.pl wygasł] są tam opinie ludzi i o dieslach i o LPG.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus ogłoszony najbardziej niezawodną marką
    Brytyjski portal oferujący porady dla konsumentów Which? przygotował ranking niezawodności marek samochodowych. Pierwsze miejsce zdobył Lexus. To kolejna z wielu nagród, którymi w tym roku wyróżniono ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

• 21 Gru 2010, 23:16

Trochę poczytałem opini użytkowników S60'ki i coraz bardziej przekonuje się do diesla. Pytanie tylko, czy za 23tys. zł da rade kupić zadbane s60 ze zdrowym silnikiem D5?
    LukasVanElvis
    Nowicjusz

21 Gru 2010, 23:26

Myślę, że uda Ci się znaleźć dobry egzemplarz w takiej cenie.

Porządny przegląd w ASO bez wątpienia rozwieje większość wątpliwości co do stanu silnika.
    Ignorance is bliss...
    pinio124
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
    Prawo jazdy: 01 01 2001
    Auto: Opel Astra III
    Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2004

23 Gru 2010, 19:10

Oczywiscie ze diesel
    <ZABRZAN>
    Ciało rzucone na łoże traci na oporze :)
    zabrzan13
    Aktywny

Miejscowość: Jelenia Góra
    Prawo jazdy: 11 02 2007
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Mercedes ML w163
    Silnik: 2.7 CDI
    Typ: SUV
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2003

30 Gru 2010, 23:59

Ja tez bym Ci proponował diesla, na pewno dynamiczniej i oszczędniej pojeździsz.
    Przedstawiciel Volvo na Forum
    Napisz do mnie jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o samochodach Volvo
    coronil
    Początkujący

Miejscowość: Warszawa

01 Sty 2011, 16:56

Co do Diesla w Volvo, zna moze ktoś jego typowe bolączki??

Czym rózni sie 2,4 D5 (164KM) od 2,4 D (130KM)??
    LukasVanElvis
    Nowicjusz

01 Sty 2011, 17:00

Nie ma szans, żeby kupić S60 D5 do 23tys w stanie do jazdy.
    robert7
    Początkujący

Miejscowość: mazowieckie

12 Sty 2011, 15:51

W benzynie jest sporo ofert. Z Dieslem może być problem, jednak nie jest to niemożliwe. W większości handlowcy podają przebieg około 180 tyś, ale możesz to spokojnie pomnożyć x2. Sam zastanawiam się nad zmianą auta właśnie na S60 z silnikiem diesla.
    siarus
    Nowicjusz

Miejscowość: ŁDZ

12 Sty 2011, 16:15

Ja sam mam bardzo złe doświadczenia z dieslem którego miałem od nowości i znam mnóstwo podobnych przypadków z różnymi markami.
    Mi akurat przy 160 tys poszła turbinka pomimo że auto uzytkowane jak trzeba, przy 200 tys mocno dymił wię podejżewałem wtryski, u wielu znajomych dwumasowe koła, w nowszych filtry cząstek stałych, problemy z odpaleniem zimą pomimo że np auto przed mrozami przeszło przegląd i wszystko co trzeba zostało wymienione. Jak Ci coś padnie to na nic oszczędności miesięczne na paliwie bo wydasz kupę kasy na naprawę.
    Jeśli już to polecam benzynę + LPG gdzie dodatkowo można sie spodziewać dużo niższego przebiegu.
    Ogólnie co do Volvo to od 99 roku do 2010 właścicielem był Ford i wiele podzespołów jest z Forda. Osobiście bym sie mocno zastanowił czy kupić za sporo większe pieniądze niż Ford auto na podzespołach tegoz że Forda.
    fiko7
    Stały forumowicz

12 Sty 2011, 16:22

fiko7 napisał(a):Ja sam mam bardzo złe doświadczenia z dieslem którego miałem od nowości i znam mnóstwo podobnych przypadków z różnymi markami.
    Mi akurat przy 160 tys poszła turbinka pomimo że auto uzytkowane jak trzeba, przy 200 tys mocno dymił wię podejżewałem wtryski, u wielu znajomych dwumasowe koła, w nowszych filtry cząstek stałych, problemy z odpaleniem zimą pomimo że np auto przed mrozami przeszło przegląd i wszystko co trzeba zostało wymienione. Jak Ci coś padnie to na nic oszczędności miesięczne na paliwie bo wydasz kupę kasy na naprawę.
    Jeśli już to polecam benzynę + LPG gdzie dodatkowo można sie spodziewać dużo niższego przebiegu.
    Ogólnie co do Volvo to od 99 roku do 2010 właścicielem był Ford i wiele podzespołów jest z Forda. Osobiście bym sie mocno zastanowił czy kupić za sporo większe pieniądze niż Ford auto na podzespołach tegoz że Forda.

w s80? :roll:
    tylko w s40/v50 czuc wplyw forda
    s80 ma plyte podlogowa konstrukcji volvo, podobnie jak wiekszosc silnikow
    JerzyB333
    Stały forumowicz

Miejscowość: ZZZZ

• Warto przeczytać