Volvo S60 - Zmiana radia HU-803 na Chińskie dotykowe

Volvo S60 - Zmiana radia HU-803 na Chińskie dotykowe

07 Kwi 2018, 13:25

Witam mam problem z podłączeniem nowego chińskiego radia zamiast HU-803 które było podpięte do wzmacniacza. Kupiłem przejściówkę z volvo na ISO i myślałem ze będzie po problemie ale okazuje się ze mogę podłączyć tak tylko zasilanie. teraz nw jak podłączyć głośniki i sterowanie kierownicą. Czy głośniki podłączyć za pomocą RCA i porozdzielać kable od wzmacniacza czy jest jakaś specjalna przejściówka bo patrzyłem i znalazłem tylko tą ISO co pasuje tylko jedno wejście. Zdjęcia są w albumie.
szymolus10
Nowicjusz

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S60R
Silnik: 2.5 300KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Volvo S60 - Zmiana radia HU-803 na Chińskie dotykowe

09 Kwi 2018, 10:25

szymolus10 napisał(a):Kupiłem przejściówkę z volvo na ISO i myślałem ze będzie po problemie ale okazuje się ze mogę podłączyć tak tylko zasilanie
Masz radio HU-803, przejściówkę kupiłeś do HU-605 i tu jest ok. Problem w tym że twoje radio to sam DECK który nie ma wbudowanej końcówki mocy i musi mieć podłączony zewnętrzny wzmacniacz.

Tu masz pin-out z wtyczek i tej która idzie do oryginalnego wzmacniacza.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Możesz kable głośnikowe z nowego radyjka podłączyć pod odpowiednie piny do wtyczki która idzie do wzmacniacza. Tu musisz pamiętać jeszcze o kabelku sterowania wzmacniacza i masie tak jak na załączonym schemacie i wtedy powinno wszystko grać.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Rok produkcji: 1999

10 Kwi 2018, 09:59

Gdzie mogę dostać taką przejściówkę z wzmacniacza volvo na cinche? Bo nigdzie w internecie nie widzę.
szymolus10
Nowicjusz

10 Kwi 2018, 13:20

szymolus10 napisał(a):Gdzie mogę dostać taką przejściówkę z wzmacniacza volvo na cinche? Bo nigdzie w internecie nie widzę.
Możesz jej nie znaleźć bo nie wiem czy jest dostępna. Możesz ją wykonać we własnym zakresie kupując odpowiednie cinch'e i wtyczkę która będzie pasowała pod to gniazdo wzmacniacza.
Możesz też sprawdzić jakie podłączenia są przy samym wzmacniaczu może tam będą cinch? Dobrze by było jak byś go znalazł i sprawdził. Wydaje mi się jednak że tam będzie podobna wtyczka.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Rok produkcji: 1999

10 Kwi 2018, 13:23

Jak juz to bede musial przeciac kabel ale nw czy wtedy coś sie nie spali skoro beda dwa wzmacniacze. Bo radio tez ma wlasny wzmacniacz
szymolus10
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Uwaga na niesprawną klimatyzację - może powodować poważne choroby! Uwaga na niesprawną klimatyzację - może powodować poważne choroby!
    Wraz ze wzrostem temperatur kierowcy coraz częściej używają klimatyzacji do obniżenia temperatury wewnątrz samochodu. O czym należy pamiętać podczas jej eksploatacji? Oto kilka przydatnych faktów. Regularne serwisowanie ...
    Szukasz samochodu do XXX zł? Przeczytaj koniecznie! Szukasz samochodu do XXX zł? Przeczytaj koniecznie!
    Jesteś na tym forum pierwszy raz? Szukasz porady co kupić do wybranej przez Ciebie kwoty? Użyj wyszukiwarki! Może znalazła się już odpowiedź na dręczące Ciebie pytanie, a Ty zaoszczędzisz swój czas! Dbaj o forum i ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Kijanka 2
      Chevrolet Corvette 4x4 VTG Team
      Audi r8
      Nysa 521