Volvo S80 2.5TDI nie odpala

Volvo S80 2.5TDI nie odpala

24 Wrz 2019, 16:25

Volvo s80 2.5TDI 140KM 2000r. automat przez miesiąc stało z wyciągniętym akumulatorem. Teraz chciałem odpalić, podłączyłem akumulator wlałem 8l paliwa no i nie dało rady odpalić. Kręci kręci i nic poza tym. Jeśli psikne samostartem to oborty idą na full ale obrotomierz pokazuje i tak 0 i od razu gaśnie. Wcześniej odpalał bez problemu chyba że stał minimum 1 dzień to musiałem przytrzymać ok 2 sekundy na rozruszniku a teraz już 2 razy rozładowałem akumulator od tego kręcenia i nie odpala. W czym może być problem?
kraskeusz
Początkujący

Zdjęcia: 316
  • Re: Volvo s80 2.5TDI nie odpala

25 Wrz 2019, 00:27

Spróbuj podłączyć akumulator i daj mu trochę czasu np. godzinę lub dłużej zanim odpalisz. Dopiero wtedy zobacz co będzie się działo.

Czy jak podłączyłeś akumulator po tak długim postoju zauważyłeś jakieś problemy np. z kontrolka mi lub z czymś innym?

kraskeusz napisał(a):wlałem 8l paliwa
    To nie było paliwa w baku?
    Cichy77
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
    Auto: Nie mam

Re: Volvo s80 2.5TDI nie odpala

25 Wrz 2019, 16:07

Akumulator już kilka dni podpięty i dalej nie odpala. Paliwa było bardzo mało max 1l więc musiałem dolać.
    kraskeusz
    Początkujący

26 Wrz 2019, 13:10

kraskeusz napisał(a):Paliwa było bardzo mało max 1l więc musiałem dolać.
    W takim układzie musisz dobrze odpowietrzyć układ paliwa być może w tym jest problem, że sam tego nie potrafi zrobić. I tu kręcenie nie pomoże nawet jak będziesz miał pełny bak.
    Cichy77
    Stały forumowicz

26 Wrz 2019, 15:52

A w jaki sposób to odpowietrzyć?
    kraskeusz
    Początkujący

30 Wrz 2019, 14:19

W tym silniku pompa w baku była montowana chyba od 2001 roku i wtedy potrafiła sam się odpowietrzyć. U ciebie najprościej trzeba by było zalać filtr paliwa olejem napędowym i powinien odpalić, po chwili może zgasnąć na chwilę ale ponowne odpalenie nie powinno sprawiać już większych problemów.
    Dalej już powinien sam się do końca odpowietrzyć.
    Cichy77
    Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Urwana świeca zapłonowa NGK przy próbie odkręcenia Urwana świeca zapłonowa NGK przy próbie odkręcenia
    Witajcie, dopadł mnie problem urwanej świecy NGK chciałem wymienić wczoraj świece w moim Voyagerze z silnikiem 3.3 i w tylnej głowicy środkowa świeca została ukręcona. Pozostałe dwie odkręciły się bez większych problemów ...
    Model LC 500 pokazuje przyszłość Lexusa Model LC 500 pokazuje przyszłość Lexusa
    LC 500 pokazuje przyszłość Lexusa. Wskazuje, w jakim kierunku będzie się rozwijał design, osiągi i własności jezdne naszych samochodów – mówi w wywiadzie dla portalu lexusenthusiast.com wiceprezes Lexus ...

• Re: Volvo S80 2.5TDI nie odpala

07 Paź 2019, 23:10

Ok dzięki jutro spróbuje tak zrobić i zobaczę czy odpali.
    kraskeusz
    Początkujący

Re: Volvo S80 2.5TDI nie odpala

20 Paź 2019, 00:26

Zrobiłem tak i dalej nie odpalił aż padł akumulator. Naładowałem akumulator kupiłem plaka i na plaku odpala ale gdy przestane psikac to od razu gaśnie. Już 4 razy padł mi akumulator i zużyłem 2 plaki. Ropa pojawiła się w tych wężykach które idą do wtrysków (na początku z bomblami powietrza) ale w dalszym ciągu kreci i nic więcej. Co dalej z tym robić?
    kraskeusz
    Początkujący

23 Paź 2019, 19:48

Pomoże ktoś? Potrzebuje jak najprędzej odpalić samochód ponieważ samochód którym aktualnie jeżdżę za kilka dni bede sprzedawał i chciałbym jeździć volvo ale już mi ręce opadają poniewaz nie wiem co zrobić żeby odpalił.
    kraskeusz
    Początkujący

10 Lis 2019, 18:25

Widać że układ Ci się zapowietrza i chyba samemu sobie z tym nie poradzisz. Być może jest za niskie ciśnienie paliwa i przez to ma problem z paleniem.
    Może problem z wtryskami, ciężko tu coś więcej powiedzieć nie robiąc diagnostyki.
    Cichy77
    Stały forumowicz

• Warto przeczytać