Vulca de Veico

Vulca de Veico

30 Mar 2008, 10:12

Włoska firma Faralli & Mazzanti specjalizuje się odnawianiu klasycznych aut sportowych i tworzeniu sportowych nadwozi (m.in. na potrzeby filmu). Tym razem postanowiła samodzielnie wypuścić serię własnych samochodów sportowych. Tak powstała Vulca de Veico, w stylu włoskiego GT. Nazwa nawiązuje do etruskiego rzeźbiarza, który tworzył w VI wieku p.n.e.
Czteromiejscowe coupe wyposażono w silnik V12. Na początek pojawia się seria 10 aut, mocno spersonalizowanych. Klienci mają do wyboru kilka pojemności silnika - 6 l (455 KM), 7,1 l (520 KM) i 7,5 l (600 KM). Różne są też ceny - wahają się od 280 do 340 tys. euro. Autorem designu jest węgierski stylista Zsolt Tarnok.
co wy na to?
"Lepiej słabym autem jeździć na 100% niż najlepszym na 20%"
Hubertusss
Początkujący
 
Posty: 71
Rejestracja: 28 Mar 2008, 14:58
Miejscowość: Radom

Re: Vulca de Veico

30 Mar 2008, 15:52

Mógłbym powiedzieć co tym samochodzie myślę,ale najpierw musiałbym je zobaczyć :P Ale parametry techniczne przedstawiają sie dość obiecująco ;) Tylko mam pewne obawy co do stylistyki,nie widziałem jeszcze samochodu węgierskiego stylisty.
"Uważam,że Ferrari to miniaturowa wersja Boga"
stolarz1
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 247
Rejestracja: 13 Lut 2008, 21:48
Miejscowość: Skoczów
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  A2, że bezpiecznie! - program poprawy bezpieczeństwa A2, że bezpiecznie! - program poprawy bezpieczeństwa
  SZKOŁA AUTO SKODA wspiera społeczno-edukacyjny program poprawy bezpieczeństwa na autostradach "A2, że bezpiecznie! ". Program stanowi inicjatywę Autostrady Wielkopolskiej, a jego celem jest propagowanie wiedzy na temat zasad ...
  Przyczyny wpadnięcia w poślizg podsterowny i nadsterowny Przyczyny wpadnięcia w poślizg podsterowny i nadsterowny
  W okresie jesienno–zimowym zdecydowanie zwiększa się ryzyko wpadnięcia w poślizg. Leżące liście, kałuże, śnieg i lód – to czynniki sprawiające, że ślizgamy się po nawierzchni. Należy jednak pamiętać o tym, ...

  • Warto przeczytać
  • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
   Autosacrum 2009
   Subaru Impreza STI
   MINI Clubman Bond Street, tył