Vw bora 1.9 tdi 115km brak mocy

vw bora 1.9 tdi 115km brak mocy

14 Sty 2011, 14:13

witam,

jeżdżąc ostatnio vw bora 1.9tdi 115km zauważyłem lekko niepokojące objawy w moim aucie, objawiało się to tym, że samochód miał jakby "spóźniony zapłon", tzn. brak dynamiki przed wkręceniem się na wyższe obroty. Dokładniej mówiąc - jadąc np. na 2 biegu wciskałem gaz i rozpędzałem go do 3-3,5 tys. obrotów, po czym zmiana na 3 bieg, wtedy na obrotomierzu było ok 2 tys. obrotów i nagle muł, dziura w mocy. Dodam, że stalo to się po zatankowaniu na full zbiornika, prosze o pomoc, Turbinaa chyba nie poszła, bo przedewszystkim nie dymi...
pchela444
Nowicjusz

Miejscowość: Siemiatycze

Re: vw bora 1.9 tdi 115km brak mocy

14 Sty 2011, 14:53

Na moje oko odpowietrzenie baku ,robi sie podciśnienie i może utrudniać dopływ paliwa. Prosto to zdiagnozować odkręć delikatnie korek wlewu paliwa tak,żeby swobodnie dochodziło powietrze i się przejedź. Jeśli objawy ustąpiły to masz przyczynę.
mkdan
Nowicjusz

Miejscowość: WARSZAWA

Re: Vw bora 1.9 tdi 115km brak mocy

14 Sty 2011, 16:40

spoko, miales racje, jest wszystko ok, chcialem wiecej paliwa wlac i wziolem przez odpowietrznik, jest wszystko ok, borka smiga, dzieki za info, pzdr
pchela444
Nowicjusz

Miejscowość: Siemiatycze
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe
    Wielu kierowców odkłada na ostatnią chwilę zmianę opon na zimowe. Oznacza to, że kiedy wystąpią przymrozki albo spadnie pierwszy śnieg, bardzo łatwo o stłuczkę, a dodatkowo w warsztatach tworzą się kolejki. Podpowiadamy ...
    Hyundai i20 1,0 T-GDi MT o mocy 100 KM Hyundai i20 1,0 T-GDi MT o mocy 100 KM
    Hyundai i20 posiada silnik benzynowy generujący równe 100 KM o pojemności jednego litra i tym samym umożliwia on sprint do "setki" w czasie 10,7 sekundy. Napęd przekazywany jest za pomocą manualnej skrzyni biegów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI