Vw Bora - zamek klapy bagażnika - nie otwiera się

Re: Vw Bora - zamek klapy bagażnika - nie otwiera się

19 Lut 2018, 21:16

W piątek będę miał zamek to założę i dam znać, raczej modułu komfortu nie mam bo czytałem że przy wersjach z szybami elektrycznymi jest a ja mam na korbe
Szymonf9
Nowicjusz

Prawo jazdy: 06 12 2010
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: VW Bora
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Lut 2018, 09:20

Zamek wymieniony i dalej nic , ogólnie wszystko porozkręcałem i wygląda ok , to musi być coś chyba z elektryką bo jak zamknę auto i mam otwarty bagażnik to alarm nie piszczy , coś było o module komfortu ale ja nie wiem czy go mam , gdzie ten moduł komfortu się znajduje?
Szymonf9
Nowicjusz

25 Lut 2018, 14:32

Moduł masz napewno. Pytanie tylko którą wersję elektryczną masz - z jednym modułem centralnym czy z pięcioma modułami. Moduł centralny jest po lewej stronie kolumny kierowniczej. Trzeba zdjąć plastikową klapkę/osłonkę.
Moduły można sprawdzić komputerem i to jest wg mnie najrozsądniejsze wyjście. Po co wymieniać dobre rzeczy? Przykład masz z wymianą zamka. W ten sposób można iść niepotrzebnie w koszta. Podłączyć się pod kompa i sprawdzić błędy oraz wygenerować sterowanie poszczególnymi funkcjami modułu.
Najczęściej przeciera się wiązka elektryczna przy siłowniku klapy bagażnika. Trzeba tą wiązkę przemierzyć na przejscie. Najlepiej żarówką 12V/5W. Miernik może pokazać, że jest ok - napięcie będzie a prądu już nie. Może się okazać, że nie masz masy na mikrostyku. Trzeba to sprawdzić.
Działanie jest takie, że z masy z klapy bagażnika leci kabelek do mikrostyku w klamce bagażnika, z z tego mikrostyka leci ten kabelek z masą do modułu. Potem jak w module pojawi się masa z tego mikrostyku, to z modułu jest wysyłane napięcie na siłownik.
Zacznij od sprawdzenia masy na mikrostyku. Potem żarówka i kabelki między złączem w bagażniku a mikrostykiem oraz siłownikiem.
Przy uszkodzeniu przewodów w wiązce klapy bagażnika, możesz nie mieć tez np. podświetlenia rejestracji, może nie być kontrolki otwarcia bagażnika, może nie być ośw. bagażnika itd.
Może też być tak, że do sterowania klapy bagażnika masz przekaźnik. Jest też pod kierownicą. Może być uszkodzony.
Tak naprawdę zbyt wiele możłiwości, żeby to ogarnąć przez foprum. Najlepiej jakby to zobaczył ktoś kto się zna na elektryce samochodowej i ma schemat do tego. Były trzy erwsje schematów do tego auta i każdy inny. Trudno więc powiedzieć tak na forum, którą ty masz wersję. Chyba, że coś niecoś ogarniasz, posprawdzasz i wtedy być może coś się uda doradzić. Ale jak zalezy ci na czasie, to najlepiej dać to elektrykowi.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Lut 2018, 09:55

Kontrolki otwarcia bagażnika i oświetlenia bagażnika nie mam, podświetlenie tablicy mam, ogólnie ja się na takich rzeczach nie znam co pisałeś więc myślę że oddam auto do elektryka
Szymonf9
Nowicjusz

26 Lut 2018, 11:29

Szymonf9 napisał(a):Kontrolki otwarcia bagażnika i oświetlenia bagażnika nie mam,

Tak więc na 99% uszkodzone kabelki w tylnej klapie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

26 Lut 2018, 12:14

tam wszystko jest osłonięte czarnym materiałem , mam ten cały materiał porozcinać i sprawdzić?
Szymonf9
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czym jeżdżą Amerykanie? Najpopularniejsze luksusowe SUV-y w USA Czym jeżdżą Amerykanie? Najpopularniejsze luksusowe SUV-y w USA
    Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych słyną z nieco innych upodobań motoryzacyjnych niż Europejczycy. Ale po obu stronach Atlantyku moda na wyżej zawieszone, pojemne i wygodne auta trwa w najlepsze, chociaż za oceanem popularnością ...
    [D] C5 2,0HDi / Mondeo 2,0TDCi / Insignia 2,0CDTi / Laguna 2,0dCi [D] C5 2,0HDi / Mondeo 2,0TDCi / Insignia 2,0CDTi / Laguna 2,0dCi
    Podstawowe kryteria zestawienia: - kombi segmentu D - silnik diesla o mocy ok. 140KM - manualna skrzynia biegów - modele z ok. 2008r. Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen C5 II 2,0HDi - 140KM - Ford Mondeo mk4 ...

• Re: Vw Bora - zamek klapy bagażnika - nie otwiera się

26 Lut 2018, 16:44

faktycznie miałeś rację , kabelki były uszkodzone , tyle rozwiązań próbowałem a o kabelkach nie pomyślałem , dzięki za pomoc
    Szymonf9
    Nowicjusz

27 Lut 2018, 12:18

Kabelki to podstawa :) Mogę jeszcze doradzić, że jak będziesz to naprawiał, to warto zrobić to na skrętkę i porządnie polutować. Bo jak będzie to zrobione byle jak to problem powróci. W tym aucie to norma i zazwyczaj zaleca się wymianę całej wiązki.
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

27 Lut 2018, 12:51

Narazie zrobiłem na koszulki termokurczliwe, jak dalej będzie problem wymienię wiazke
    Szymonf9
    Nowicjusz

27 Lut 2018, 13:08

Szymonf9 napisał(a):Narazie zrobiłem na koszulki termokurczliwe, jak dalej będzie problem wymienię wiazke
    Jak polutowałeś kabelki i założyłeś koszulki to nie ma bata i na pewno będzie trzymało :ok:
    Cichy77
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
    Auto: Nie mam

27 Lut 2018, 16:18

Bez lutowania tylko poskrecalem
    Szymonf9
    Nowicjusz