VW Golf VI 1.6 MPI

Re: VW Golf VI 1.6 MPI

15 Maj 2018, 13:54

W moim Golfie problem z trzeszczeniem moze byc spowodowany tym, ze ktos ewidentnie grzebal przy plastikach ktore zakrywaja wezyk od spryskiwaczy i z tamtych okolic tez trzesczy. Do tej pory mam niezidentyfikowane "piszczenie", chyba od polki nad bagaznikiem, ale nie mam jak tego sprawdzic.
No i na bank fabryczna wada jest np. spasowanie boczkow drzwi, wystarczy nimi lekko poruszac i trzeszcza niemilosiernie. Np. w kolezanki CRV plastik drzwi jest twardy, ale tak spasowany, ze mozna szarpac z calej sily i ani pisnie. Dlatego dla mnie cala ta "miekkosc plastikow" tak chetnie sprawdzana przez recenzentow nic nie znaczy. Zachar z reszta w Golfie VII jak testowal tez zwrocil uwage, ze boczek drzwi potrafi skrzypic :P

No ale oprocz tego irytuje mnie nieco brak kultury pracy silnika, 1.6 MPI brzmi tragicznie. Odpalasz calkiem nowe auto i nagle wstyd jak zacznie pierdziec. Teraz szukalbym 1.4 TSI bo wbrew opinii, z doswiadczenia znanych mi uzytkownikow okazuje sie, ze wersja 122 KM to rownie udana jednostka jak 1.4 T-Jet chociazby - obie maja wady, ale nie wiedziec czemu to TSI sie dostalo, a to ze np. T-Jet ma dwumas z papieru, potrafi brac olej i sporo pali to nikogo juz nie obchodzi. A lancuch w 1.4 TSI z wymiana to 800 zl max.

Chociaz jak mysle nad kolejnym autem to Golf VII wyglada obiecujaco, chociaz jak na razie cala kasa bedzie szla na wynajem a pozniej na mieszkanie, wiec pewnie 6-tka zostanie ze mna na troche :roll:
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Prawo jazdy od: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

15 Maj 2018, 21:32

Killaz napisał(a):Dlatego dla mnie cala ta "miekkosc plastikow" tak chetnie sprawdzana przez recenzentow nic nie znaczy.

dokładnie - głupia mrzonka dla "znafców" motoryzacji
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 422
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

16 Maj 2018, 13:45

Killaz napisał(a):Chociaz jak mysle nad kolejnym autem to Golf VII wyglada obiecujaco

I dalej będziesz mieć problem z kolanem jak wybierzesz manuala :)
Dzisiaj jechałem Pandą zrobić jej przegląd - niby durny Fiacik, a pedały rozmieszczone anatomicznie, sprzęgło chodzi leciutko, wygodnie, wysiada się z auta i jakoś kolana nie bolą. Tak w ogóle to rewelacyjne autko do miasta i jaka przyjemność z jazdy - fajnie takim bzyczkiem śmigać między autami, przydałoby się jednak wspomaganie na parkingu, bo ostro trzeba się namachać.
Moje kolejne auto raczej nie będzie Golfem - widzę, że przez niego nieco mniej interesuję się motoryzacją :)
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM

16 Maj 2018, 14:15

@Lysy, ale ja w zyciu manuala do codziennego dupowozu juz nie wezme :-) Tylko automat wchodzi w gre.
Panda II jezdzilem na wakacjach, faktycznie wdzieczne autko, latwo tym zaparkowac, ma ksztalt pudelka na kanapki, do tego opcja City pomagala manewrowac przy zawracaniu na krawedzi stromego klifu. Z reszta sam bym chetnie przygarnal Abartha 500 na tej plycie podlogowej, ale nie bede sie bawil w takie rzeczy, szkoda pieniedzy.
Akurat mi nie przeszkadza, ze przestalem sie interesowac motoryzacja - po Hondzie mialem dosc grzebania w aucie, mam ciekawsze rzeczy do roboty.
No niestety VAG zaliczyl wtope po calosci - kogo nie zapytam to na to narzeka, w Passacie, Fabii, Octavii, Polo - wszedzie to samo. Nie rozumiem tylko dlaczego - stworzyli w miare udane auta i od lat powielaja ten sam blad a nie wierze, ze nie doszly ich narzekania klientow na ten temat.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Prawo jazdy od: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Rok produkcji: 2009

24 Cze 2018, 17:26

Killaz napisał(a):Chociaz jak mysle nad kolejnym autem to Golf VII wyglada obiecujaco

Tylko w VII-ce wszystkie benzyniaki, które mają moment do 250Nm mają te "szajsowate" DSG z suchymi sprzęgłami. Jak patrzę ile trzeba kasy wywalić na naprawy w tej skrzyni pomiędzy 100 a 200 tys.km przebiegu to chyba już wolę diesla.
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji
    Toyota stała się pierwszym producentem na świecie, którego roczna produkcja przekroczyła 10 milionów aut. Toyota Corolla – samochód, który zmotoryzował japońską klasę średnią – jest ...
    Cyfrowy zestaw wskaźników z personalizacją ustawień Cyfrowy zestaw wskaźników z personalizacją ustawień
    Cyfrowa rewolucja ŠKODY dotyka kolejnych obszarów wyposażenia jej modeli. Obok usług online i systemów wspierających kierowcę, jednym z najnowszych elementów wyposażenia samochodów ŠKODY ...

•