VW Golf3 brak iskry a także brak podawania paliwa do gaźnika

04 Maj 2013, 20:31

Witam. Mam problem z moim golfem, auto nie odpala gdyż nie ma iskry, a tak że nie podaje paliwa do gaźnika. Wymieniłem cewkę zapłonową i dalej nic, wymieniłem też tzw. komputer i nadal bez zmian. Już brak mi pomysłów co go boli :?
pilu
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: VW golf3
Silnik: 1.8 75km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

04 Maj 2013, 21:28

a gdzie w golfie 3 znalazłeś gaźnik? :shock:
pompka paliwa działa? (otwór inspekcyjny pod tylnym siedzeniem)
a co do iskry to przyczyn jest wiele zacznij od masy na silniku, ale bardzo możliwe że przyczyną jest immo, a dokładnie mały przekaźnik w nim który ze starości przestał się włączać, z tego co pamiętam jest po lewej stronie obok zegarów (ale głowy sobie uciąć nie dam)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

05 Maj 2013, 08:40

Cześć nie znam poprawnej nazwy, gdyż nie jestem mechanikiem, lecz trochę się tym interesuje :|
dzięki za podpowiedź z tym immo :) a pompka się odzywa przy włączeniu zapłony, masa na silniku też jest. A Golf jak nie gadał tak nie gada, nie czuję już tego autka :no:
pilu
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: VW golf3
Silnik: 1.8 75km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

05 Maj 2013, 09:53

sprawdź czy kręci się palec w aparacie zapłonowym
i czy aparat wysyła impulsy, we wtyczce do aparatu, na 2 pinach powinno być napięcie 5V po włączeniu zapłonu a na 3 powinny być impulsy w czasie kręcenia.
Imma nie ruszaj.
andrzej_124
Stały forumowicz
 
Posty: 1704
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...