VW Passat 2.0 1995 nie przełącza się z Pb na LPG

VW Passat 2.0 1995 nie przełącza się z Pb na LPG

27 Sie 2009, 21:27

Witam
Otwieram nowy temat ponieważ nie doszukałem się odpowiedzi na moje pytanie które jest następujące:
Moja instalacja LPG (niestety nie wiem jaka to instal.) powinna się włączyć po uzyskaniu około 2500 obr. Od pewnego czasu niestety nie dzieje sie tak za każdym razem. Raz się przełączy, a raz nie chce się włączyć nawet po przejechaniu np. 100km. Ciekawym objawem jest też to że przełącznik którym odcinam gaz i wracam do zasilania benzyną sygnalizuje diodami że instalacja gazowa się włączyła, ale nie słychać charakterystycznego dźwięku przy butli z gazem włączenia się zaworu.

Pozdrawiam i proszę o pomoc
wszystko jest trudne zanim stanie się łatwe
syncro
Nowicjusz

Miejscowość: Łaziska Górne

30 Sie 2009, 17:50

Syncro musisz po kolei sprawdzić ,który elektrozawór nie działa i dlaczego,zacznij od butli gazowej i po kolei dalej,piszesz ze nie włącza się przy określonych obrotach?!Powinna przy określonej temperaturze raczej :wink: .Sprawdż masę przy każdym elektrozaworze,te stuki elektrozaworu dobywają się raczej z pod machy silnika a nie z butli,ściągnij i przeczyść styki na elektrozaworach,gdyby bezpiecznik instalki gazowej siadł to nie mógłbyś jechać w ogole nawet na benzynie bez wkręcenia pokrętła na elektrozaworze odcinającym lub puszczającym wedle potrzeb dopływ benzyny.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

31 Sie 2009, 19:30

Zasilanie gazem powinno włączyć się automatycznie po uzyskaniu przez silnik około 2500obr/min, a tak się dzieje nie zawsze. Ostatnio gdy mieliśmy kilka dni chłodniejszych zwróciłem uwagę że zasilanie gazem włącza sie bez zarzutów, niestety dziś autko postało cały dzień w słońcu i wieczorem całą drogę do pracy około 30km przejechałem na Pb bo zasilanie gazem nie mogło się włączyć. Do tej pory posprawdzałem styki elektryczne, były troche zaśniedziałe, niestety czyszcąc owe styki nie usunołem usterki :cry:
wszystko jest trudne zanim stanie się łatwe
syncro
Nowicjusz

Miejscowość: Łaziska Górne

31 Sie 2009, 20:05

Sprawdż czy gaz idzie z butli.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

06 Wrz 2009, 21:30

Potrzebuję jednego uściślenia. Czy samochód nie przełącza się na gaz, czy przełącza się i gaśnie czyli uniemożliwia jazdę na gazie.
Jeśli to pierwsze to jest uszkodzony komputer lub przekaźnik. Wtedy przełącznik sygnalizuje że samochód przełączył się na gaz, ale defakto jedzie na benzynie.
Jeśli to ten drugi przypadek to może być uszkodzony któryś z zaworów, przekaźnik lub symulator wtryskiwaczy.
Migaz
Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi Pajero Sport - trzy ekstremalne wcielenia Mitsubishi Pajero Sport - trzy ekstremalne wcielenia
    Już od dziś wielbiciele mocnych wrażeń w terenie mają do dyspozycji trzy, "uzbrojone po zęby" wersje Mitsubishi Pajero Sport. Dzięki trzem pakietom markowych, terenowych akcesoriów o wymownie brzmiących nazwach Heavy ...
    Zmiany w palecie silnikowej Volkswagena serii T5 i Amaroka Zmiany w palecie silnikowej Volkswagena serii T5 i Amaroka
    Rodzina modeli T5 marki Volkswagen Samochody Użytkowe obejmuje wiele zróżnicowanych wersji wyposażonych w mocne i jednocześnie oszczędne silniki wysokoprężne z systemem wtrysku Common Rail. Dostępny jako opcja pakiet ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda