VW passat B5 fl - ikonka oleju, dymienie

04 Lip 2018, 10:22

Witam,
nam następujący problem w passacie: kilka dni temu podczas powrotu z trasy zapaliła mi się żółta ikonka oleju. Na wskaźniku prawie nic nie pokazywalo oleju, dolałem litr oleju 10w40 i dojechałem te 80km do domu (ikonka nadal się paliła). Następnego dnia po uruchomieniu nadal ikonka się świeciła, dolałem cztery litry, pojechałem, ikonka nadal się świeciła, po około 10km zaczęło mi dyminić, pod koniec powrotu do domu wydaje mi się tak jakby te dymienie się zmniejszyło. Co to może być?
Cały olej, rozrząd itp było wymieniane w lutym. Olej 10w40.
Następnego dnia po uruchomieniu ikonka znów się paliła
Z góry dzięki za pomoc
michalpos
Początkujący
 
Posty: 55
Auto: nie mam

06 Lip 2018, 09:21

michalpos napisał(a):Na wskaźniku prawie nic nie pokazywalo oleju, dolałem litr oleju 10w40 i dojechałem te 80km do domu (ikonka nadal się paliła).
No i jak dolałeś ten litr to na ile na bagnecie zwiększył się poziom oleju? Jaki można było odczytać stan?

michalpos napisał(a):Następnego dnia po uruchomieniu nadal ikonka się świeciła, dolałem cztery litry
Jak to cztery litry to co to za silnik? Nie było w nim w ogóle oleju?

W przypadku jak poziom oleju jest w normie to żółta kontrolka od poziomu oleju nie powinna świecić. Sam czujnik poziomu oleju jest w misce więc przy wymianie oleju warto go sprawdzić i ewentualnie wyczyścić. Jeżeli czujnik jest ok to problem może być też z czujnikiem otwarcia maski. Czytałem kiedyś w manualu że on kasuje wskazania żółtej kontrolki czyli robi jej po prostu reset więc jak nie działa poprawnie to nie zostanie ona skasowana w ten sposób przy otwieraniu maski ale można to zrobić odłączając akumulator na dłuższą chwilę.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

13 Lip 2018, 09:34

Jeżeli auto nadal dymi to pierścienie będą do wymiany a co do czujnika poziomu oleju to spr wtyczkę do czujnika morze być zabrudzona alb zaśniedziała i po wymianie oleju skasować insp i przegląd serwisowy
krzysiek2231
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 17 11 1935
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: seat cordoba
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

13 Lip 2018, 13:13

Nie zawsze pierścienie, albo uszczelniacze zaworowe. Zależy też jaki kolor dymu.
gber44
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka?
    Przygotowałem dla Was instrukcję według której można samemu wyczyścić przednie lampy i halogeny wewnątrz razem z odbłyśnikami. Nie jest to trudne zadanie trzeba jednak uważać żeby nie uszkodzić lampy podczas rozbierania, ...
    Ponad 800-konnym autem - drift na szutrze
    W minioną sobotę w Warszawie i okolicach odbyła się już 57. edycja słynnego Rajdu Barbórka. Wśród najnowszych rajdowych konstrukcji oraz klasyków znalazło się auto, jakiego na odcinkach specjalnych jeszcze ...