Vw passat b5, rocznik 97 obroty silnika stoją w miejscu

vw passat b5, rocznik 97 obroty silnika stoją w miejscu

20 Maj 2014, 10:30

Witam, mam pytanie, jeśli ktoś jest mi w stanie coś podpowiedzieć bardzo proszę o porady. Posiadam auto passat b5 rocznik 97, gdy podczas jazdy wciskam gaz to auto nie reaguje, obroty silnika stoją w miejscu 1100 i maksymalny osiąg to 60 km/h, po przestawieniu pompy wtryskowej na chwilę jest ok po czym po przejechaniu 10 m dosłownie znowu jest to samo. Mechanik stwierdził, że trzeba nową pompę która kosztuje 3000zł (! Jezusie słodki!) plus koszt pracy mechanika nie wiemy jaki więc to jest masakra, jestem w ciąży, mąż się bardzo zmartwił bo to nieszczęście, taki ogromny wydatek kiedy dziecko w drodze, a może ktoś si spotkał z czymś takim, a mechanik chce nas naciągnąć jak to mechanik i trzeba iść do innego.
manioza1
Obserwowany

Prawo jazdy od: 05 10 2010
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: vw
Silnik: 1,9 tdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1997

Re: vw passat b5, rocznik 97 obroty silnika stoją w miejscu

24 Maj 2014, 18:46

Pierwsze, to trzeba zdiagnozować przyczynę problemów tkwiącą w samej pompie wtryskowej,pompy można regenerować,całkowity koszt ok.1500 zł plus wyjęcie i montaż pompy.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak ustawić prawidłowo lusterka w samochodzie? Jak ustawić prawidłowo lusterka w samochodzie?
    Prawidłowe ustawienie lusterek ma istotny wpływ na bezpieczeństwo – od tego zależy, czy kierowca będzie mógł dokładnie obserwować sytuację na drodze. Ważne, aby w ustawieniu lusterek wykazywać się starannością ...
    Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up
    Stworzona na bazie Nissana Navara Tekna z podwójną kabiną - aktualnym Międzynarodowym Pick-upie Roku - koncepcyjna Navara EnGuard charakteryzuje się wieloma specjalnie zaprojektowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      Subaru Impreza STI