VW Passat

VW Passat

20 Lut 2010, 19:41

Witam!
Przepraszam prawdopodobnie umieściłam mój temat w złej tematyce ale nie ukrywam iż w tej kategorii jest najwięcej użytkowników i mam nadzieję że ktoś mi w moim problemie pomoże albo chociaż nakieruje na odpowiednie tory.
Kupiłam VW Passata we wrześniu 2009 od właściciela który miał go zaledwie 4 miesiące. Krzyczał sobie za niego 30.000 zł, więc pojechaliśmy na stację diagnostyczną sprawdzić stan samochodu i czy nie był bity. Wszystko okazało się w "porządku". Spisaliśmy umowę przez komis na 19,999 zł (tak nam zaproponował sprzedający) aby uniknąć płacenia podatku. Teraz okazało się iż samochód jest kradziony z Włoch w styczniu 2006 roku a w Polsce pierwsza jego rejestracja była w grudniu 2007. Do tego ma przebite numery. Auto jest na parkingu policyjnym. Nie wiemy co mamy w tej sytuacji zrobić!!!
Może ktoś orientuje się do jakiego radcy prawnego mamy się udać?
Minęły 3 lata od daty zgłoszenia kradzieży samochodu czy w takim przypadku możemy się ubiegać o samochód jako naszą własność?
Czy to że sprzedający chciał sprzedać przez komis oznacza że działał w złej wierze?
Jeśli tylko ktoś miał do czynienia z taką sprawą pośrednio lub bezpośrednio bardzo proszę o jakiekolwiek informacje jak postapic w takim przypadku ;(
Z góry serdeczne dzięki!
loginka85
Nowicjusz

Miejscowość: Włochy-Polska

Re: VW Passat

21 Lut 2010, 10:16

Ja na twoim miejscu najpierw skontaktowałbym się z Rzecznikiem Konsumentów - jest w każdym większym mieście i jego porady są darmowe a w nastepnej kolejnosci poszedłbym do naprawdę dobrego radcy prawnego. Koszt porady to około 50 zł.
Poczytaj też to : może ci pomoże
http://www.motofakty.pl/artykul/prawo_w_komisie.html

Wyika z tego, że komisant mógł z łatwością sprawdzić, czy samochód nie jest kradziony.
No i ostrzeżenie dla potomnych - zanim podpisze się umowę kupna samochodu i się za niego zapłaci, to trzeba podjechać na najbliższy posterunek policji i poprosić o sprawdzenie samochodu, czy nie są przebite numery i czy samochód nie figuruje w bazie samochodów kradzionych. Policja robi to oczywiście za darmo.
Oczywiście to samo mógł zrobic komisant kupując samochód od poprzedniego właściciela. Nie ma z tym żadnego problemu. Ma przecież obowiązek to sprawdzić. Większość komisów, które się szanują już przy ofercie sprzedaży samochodu pokazuje poświadczenie z policji, że samochód nie jest kradziony. jak w umowie pisze cokolwiek na temat tego, że komis nie bierze odpowiedzialnośći za stan prawny samochodu, to tym bardziej należy nabrać podejrzeń i pojechać z komisantem na policję celem sprawdzenia tego samochodu.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Lut 2010, 14:14

Właśnie chodzi o to ze był sprawdzany na policji i z tymi numerami co miał nabite nie był kradziony. Na stacji diagnostycznej był sprawdzany i tez nikt nie zorientował się że są numery przebite. Dopiero teraz wyszło że gdzieś w Polsce jeździ Passat o takich samych numerach i nasze auto sprawdzili. Może się również okazać że tamten też ma przebite numery i będzie śledztwo na większa skale.
Chciałam się zorientować czy ktoś miał podobna sytuację albo ma kogoś znajomego co w takiej sytuacji był i jak to się skończyło, jakie działania podjął.
loginka85
Nowicjusz

21 Lut 2010, 15:06

w tych czasach rzadko kto przebija numery częstsze jest przespawywanie pola numerowego np. calego potrzybia, podłogi lub jej części... my mamy wiele takich aut na parkingu policyjnym, wystarczyło użyć specjalnej pianki i widać było miejsce wspawywania pola numerowego... zwykły czlowiek nie jest w stanie odróżnić tego gdyż wszystko jest przykryte plastikami i widać tylko pasek pola numerowego. Nie chce Cie straszyć ale czakają Cie długie miesiące o odszkodowania, składania wyjaśnień i sądzenie sie z poprzednimi właścicielami..
tower
tower
Początkujący

Miejscowość: kalisz

21 Lut 2010, 19:48

tower napisał(a):w tych czasach rzadko kto przebija numery częstsze jest przespawywanie pola numerowego np. calego potrzybia, podłogi lub jej części... my mamy wiele takich aut na parkingu policyjnym, wystarczyło użyć specjalnej pianki i widać było miejsce wspawywania pola numerowego... zwykły czlowiek nie jest w stanie odróżnić tego gdyż wszystko jest przykryte plastikami i widać tylko pasek pola numerowego. Nie chce Cie straszyć ale czakają Cie długie miesiące o odszkodowania, składania wyjaśnień i sądzenie sie z poprzednimi właścicielami..

No właśnie zwykły człowiek co się na tym nie zna nie jest w stanie stwierdzic takiej wady samochodu, dlatego tez pojechaliśmy go sprawdzić na policji i na stacji diagnostycznej no i lipa nic nie wykryli.
Czy ja w ogole mogę się starać o odzyskanie samochodu na czas śledztwa na własną odpowiedzialnośc?
jesli znacie podobne przypadki proszę nakierujcie mnie co w pierwszej kolejności robić.
Samochód został zatrzymany 19 lutego wiec teraz czekamy na ruch policji ale moze warto juz cos zacząć działać i nie zważać na to co mówią funkcjonariusze ze trzeba czekać
Piszcie piszcie
loginka85
Nowicjusz

21 Lut 2010, 21:31

nie ma szans zebys jeżdzil tym autem teraz czy kiedykolwiek kiedys zostanie on wystawiony na przetarg jako auto bez prawa rejestracji, Ty mozesz jedynie sądzic sie z ubezpieczalnia ale przede wszystkim z poprzednim właścicielem jak mowilem czeka Cie nieprzyjemna sprawa bo kazdy bedzie teraz zganial sprawe na poprzedniego wlasciciela...
tower
tower
Początkujący

Miejscowość: kalisz
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW Concept serii 1 tii 2007 BMW Concept serii 1 tii 2007
    Studium stylistyczne skupione wyłącznie na wyścigach motorowych. Samochód zbudowany w oparciu o BMW serii 1 Coupé wpisuje się w tradycję tworzenia kompaktowych, lekkich i sportowych aut coupé produkcji ...
    [C] Marea 1,9 / Focus mk1 1,8 / 306 2,0 / Megane I 1,9 / Octavia I 1,9 [C] Marea 1,9 / Focus mk1 1,8 / 306 2,0 / Megane I 1,9 / Octavia I 1,9
    Podstawowe kryteria zestawienia: - kombi segmentu C - silnik diesla o mocy ok. 100KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 1999r. Wytypowane modele do zestawienia: - Fiat Marea Weekend 1,9 JTD - 105KM - Ford ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Autosacrum 2009
      S2020005