Vw Polo 1.2 12v 2003 dziwne dźwięki z silnika

Vw Polo 1.2 12v 2003 dziwne dźwięki z silnika

24 Mar 2019, 23:38

Witam posiadam od ponad roku Vw polo 1.2 12v 2003.Nigdy wcześniej nie miałem z nim problemów aż do dziś... otóż zauważyłem dziwne odgłosy jakby z silnika i nie mam pojęcia co to może być... łożysko oporowe? brak oleju w skrzyni? poniżej zamieszczam link do filmu

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

wujas90
Obserwowany

• Re: Vw Polo 1.2 12v 2003 dziwne dźwięki z silnika

26 Mar 2019, 13:31

Na filmiku słychać cykliczne stukanie czy ona zwiększa się wraz z dodaniem gazu?
    Alternator, napinacz, jakaś rolka - wyłącz silnik i spróbuj ręką poruszać wszystkie rolki po których prowadzony jest pasek zobaczysz czy znajdziesz jakiś wyczuwalny luz choć do tego najlepiej by było zrzucić pasek.

wujas90 napisał(a):łożysko oporowe? brak oleju w skrzyni?
    To nie z tej strony, skrzynia jest z drugiej strony silnika i tam pewnie tak nie słychać.
    Cichy77
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 10
    Auto: Nie mam

Re: Vw Polo 1.2 12v 2003 dziwne dźwięki z silnika

26 Mar 2019, 14:07

Jak dodaje gazu to stukanie cichnie... zazwyczaj się tak dzieje na zimnym silniku... jak silnik się rozgrzeje to stukanie ustępuje...
    zastanawiałem się czy to nie łożysko alternatora?
    wujas90
    Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyścigowe Lexusy - pewnie o nich nie słyszałeś Wyścigowe Lexusy - pewnie o nich nie słyszałeś
    Torowa wersja modelu LFA, RC F GT3 i LC GT500 - sportowe Lexusy dobrze wpisały się wyścigowy krajobraz na całym świecie. Ale Lexus ścigał się również luksusową limuzyną GS, hatchbackiem CT 200h, a nawet hybrydowym ...
    Toyota zmienia świat Toyota zmienia świat
    Toyota jest znana w świecie motoryzacji jako innowator, który ma odwagę wprowadzać na rynek naprawdę rewolucyjne rozwiązania. Najbardziej znanym, spektakularnym przykładem jest Toyota Prius, która przestawiła ...

•  
    • Warto przeczytać