VW POLO III - czujnik ABS

02 Wrz 2008, 18:16

Witam. Jestem posiadaczem samochodu VW POLO III 1.0 98r. Mam niesprawny czujnik ABS z tyłu po lewej stronie. Chciałbym sie dowiedzieć jaki to jest czujnik (czy to jest jakis rodzaj czujnika), a najbardziej chciałbym sie dowiedzieć jak go wymienić ? proszę was o pomoc i z góry dzięki.


Pozdrawiam.
JeZ :)
jezowaty84
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Bydgoszcz
  • 03 Wrz 2008, 08:45

    To,jaki to jest czujnik,to zalezy od modułu.Są czujniki indukcyjne(dwa przewody) i Halla(3 przewody).Podejrzewam,że masz indukcyjny.
    Jest on zamocowany jedną śrubką jak się nie mylę imbusową 8.Musisz rozpiąć złącze elektryczne,odkręcić tą śrubkę i wyjąć czujnik.Ale zazwyczaj okazuje się,że nie jest to takie proste - ukręcają się te śrubki,ponieważ są zapieczone.A wtedy to już problem...Ciężko też jest wyciągnąć sam czujnik,który też jest zazwyczaj zapieczony w siedzisku.
    Jeżeli mogę coś doradzić,to najlepiej z czymś takim jechać na warsztat,bo można się narobić niepotrzebnie a i mogą się zwiększyć koszty....
    No i trzeb wykasować błąd.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    03 Wrz 2008, 19:16

    aha jeszcze chciałbym zlokalizować ten czujnik :)
    JeZ :)
    jezowaty84
    Nowicjusz
     
    Posty: 12
    Miejscowość: Bydgoszcz

    03 Wrz 2008, 19:45

    Czujnik znajduje się przy tylnym kole nad osią.Przed demontażem dobrze jest zmierzyć jego opor (ok. 1000 omow).Może być uszkodzony przewod do czujnika.Jeżeli czujnik nie chce wyjść należy ściągnąć bęben hamulcowy (tu wraz z łożyskami) i mamy dojście do niego z drugiej strony.
    andrzej_124
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1704

    05 Wrz 2008, 13:44

    sprzedaj to auto nie mozesz tego naprawic nie da sie
    a vw z 98roku sie ciągle psuja uciekaj z nim za chwile pewnie bedzie skrzynia biegów do wymiany ja tak samo miałem ?!!!!
    lukasz144
    Nowicjusz
     
    Posty: 2

    14 Paź 2009, 12:37

    Witam. Czy czujnik abs z golfa III pasuje do polo 1.8 benzyna 1998r
    balon2
    Nowicjusz
     
    Posty: 1
    Miejscowość: Lublin
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Model AA – pierwszy samochód Toyoty powstał 85 lat temu
      Toyota AA, pierwszy model w historii największej japońskiej marki, jest starsza od samej firmy. Dokładnie o rok starsza. Kiichirō Toyoda uruchomił linię produkcyjną swojego pierwszego samochodu dokładnie w kwietniu 1936 roku. ...
      Lexus CT - 9 rzeczy, których o nim nie wiedziałeś
      CT to najmniejszy i najtańszy model w ofercie Lexusa. Ale równie ważny w historii japońskiej marki, co dużo większe i mocniejsze auta. Lexus CT zrewolucjonizował segment luksusowych kompaktowych hatchbacków, ...