VW Polo kłopot z immobiliserem

16 Mar 2007, 19:49

Witam Mam kłopot o odpaleniem auta, byłem w 2 warsztatach samochodowych i ich diagnoza była taka sama - problem z immobiliserem.
Niestety mam jeden klucz od auta i nie mogę sprawdzić drugim kluczem, w warsztacie twierdzą, że nie mogą swoim sprzętem się skomunikować z komputerem auta. Auto kupiłem używane (rocznik 98) i nie mam też PIN kodu auta.
Czy można coś z tym zrobić z pominięciem autoryzowanego serwisu?
falen
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • 16 Mar 2007, 22:07

    hmmm..
    albo fachowcy tacy albo sprzęt mają do d...
    uzyskanie pinu to koszt 100zł
    dokodowanie kluczyka 50 zł
    a tak pozatym to masz system immo 1 więc bez problemu zrobisz klona w punkcie dorabiania kluczy.
    Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
    grzestv
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 754
    Miejscowość: okolice Warszawy
    Auto: nie mam

    17 Mar 2007, 07:03

    Dzięki za odpowiedź, dodam że, jakiś tydzień temu próbowałem dorobić klucz jak jeszcze wszystko działało i najtaniej jak znalazłem był to koszt 350 zł wraz z dorobieniem klucza. Mam tylko nadzieję, że to jest ten, a nie inny problem i zastanawiam się jaka była przyczyna tej usterki... czemu klucz się rozkodował i czy można w przyszłości uniknąć tego problemu...
    falen
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    17 Mar 2007, 12:18

    :shock: czyżbyś ten kluczyk dorabiał w serwisie :shock:

    koszt takiego klucza to około 150 a max 200 zł

    no niestety nie da się tego uniknąć -jak wszystko w naturze zużywa się.
    Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
    grzestv
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 754
    Miejscowość: okolice Warszawy
    Auto: nie mam

    18 Mar 2007, 21:25

    Najśmieszniejsze jest to, że 350 zł to było najtaniej i wcale nie w serwisie tylko u fachowców od dorabiania kluczy, dla ciekawostki dodam, że w serwisie VW gdzie jutro zaciągnę swoje auto - za ściągnięcie PINu 100 zł, kodowanie 50 zł (przynajmniej tak mówili jak dzwoniłem)
    Bardzo przydały mi sie Twoje rady - Dzięki bardzo - dam znać jak się sprawa skończyła, może jeszcze komuś się przyda
    falen
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    19 Mar 2007, 00:25

    ceny w serwisie normalne-ja też tyle biorę za taką usługę
    tylko teraz pytanie-ile kosztuje u nich sam kluczyk :?:
    Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
    grzestv
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 754
    Miejscowość: okolice Warszawy
    Auto: nie mam
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
      Lexus LS z układem Climate Concierge
      Układ Climate Concierge – pierwszy na świecie kompleksowy system nadzorowania klimatu w kabinie samochodu. Nowy LS wyposażony jest w mnóstwo zaawansowanych technicznie urządzeń pokładowych, do minimum ograniczających ...