VW Polo V modyfikacje - jak

VW Polo V modyfikacje - jak

17 Sty 2020, 00:26

Hej,

Posiadam VW Polo V 2013 1.6 diesel blue line comfort motion i mam 3 sprawy do was:

- jak się włącza składanie lusterek;
- gdzie kupić usb 3.1 do fast charge i czy wgl się da bo na internecie widziałem tylko 2.0 standardowe ( auto ma 2 zaślepki po bokach od gniazda zapalniczki a może w nią wsadzić na stałe takie coś https://allegro.pl/oferta/quick-charge- ... 8539568294 ;
- jak zrobić automatycznie otwierany bagażnik ( do tej pory proponowano mi rozwiązanie gdzie niestety klikając na guzik klapy przez przypadek, otworzy się on nawet jadąc 100 km/h bo nie ma zaciskacza elektrycznego jak w autach co mają tą opcję w standardzie...)

Dzięki.
kamolinka1
Nowicjusz

Re: VW Polo V modyfikacje - jak

17 Sty 2020, 00:37

A w polo lusterka się składają elektrycznie w ogóle? Chyba nie

Co do bagażnika, trzeba by dobierać siłowniki elektryczne i przebudować elektryke, ogólnie zabieg nieopłacalny
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D

17 Sty 2020, 20:32

O hej Kao. Dziękuję za odpowiedź.

No właśnie nie wiem. Ma doświetlanie zakrętów, system wspomagania hamowania, zakrętów i inteligentne wycieraczki to i pomyślałem, że składane lusterka ( niby jest jakieś pokrętło na L 0 P - 3 możliwości ale to nic nie robi... ).

Z tym bagażnikiem to racja niby ale fajnie iść z siatami i mieć już go otwartego zimą a nie z przykurczem otwierać klapę >.<

A jeśli chodzi o to USB wiesz coś? 2.0 sux , taki 3.0 mi się marzy szybkie ładowanie:)
kamolinka1
Nowicjusz

17 Sty 2020, 20:50

kamolinka1 napisał(a):ale fajnie iść z siatami i mieć już go otwartego zimą a nie z przykurczem otwierać klapę >.<
taniej będzię kupić jakiegoś bambuska lub kitajca albo wynająć żula :naughty: Co do technicznych nowinek audio to nie jest moja mocna strona więc nie będę tu się wychylał
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

19 Sty 2020, 14:59

Polo V ma składane lusterka na pewno. Nie wiem tylko czy każda wersja wyposażeniowa. Tu najlepiej było by rozkodować VIN i tam sprawdzić wersję wyposażeniową i czy lusterka są składanie czy nie. Ale jeżeli nie są, to też nie tragedia - zawsze można dorobić. Na You Tube jest nawet filmik jak to zrobić. Jak ktoś ma pojęcie o lutowaniu i elektryce, to nie jest to problem. A być może wystarczy tą funkcję tylko aktywować przez komputer.
Co do bagażnika, to Kao ma rację - da się zrobić, ale musisz się zorientować w kosztach. Oczywiście nie jest to jakaś też tragedia - można to zrobić taniej, wymieniając tylko siłowniki - na You Tube jest filmik, a można też drożej, czyli elektrycznie - ale czy to się opłaca...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Sty 2020, 15:08

MotoAlbercik napisał(a):można to zrobić taniej, wymieniając tylko siłowniki
ale na jakie jak nie elektryczne jest ta tańsza opcja? :|
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi Q3 Sportback głosami czytelników wygrywa plebiscyt Best Cars Audi Q3 Sportback głosami czytelników wygrywa plebiscyt "Best Cars"
    Audi Q3 Sportback, model wprowadzony na rynek zaledwie kilka miesięcy temu, pokonało silną konkurencję w kategorii "kompaktowe SUV-y/pojazdy terenowe" w plebiscycie "Best Cars 2020". Świetne wyniki Audi potwierdziły miejsca ...
    Nowy papamobile Mercedes-Benz dla papieża Benedykta XVI Nowy papamobile Mercedes-Benz dla papieża Benedykta XVI
    Dostarczając papieżowi Benedyktowi XVI nowy papamobile, Mercedes-Benz kontynuuje tradycję, która liczy już ponad 80 lat. Dr Dieter Zetsche, prezes zarządu Daimler AG i szef Mercedes-Benz Cars, osobiście przekazał w ...

• Re: VW Polo V modyfikacje - jak

20 Sty 2020, 00:51

Ma na myśli wymianę tylko siłowników ale wtedy jak wspomniałem - klikasz na pilota (przycisk klapa) i Ci się otwiera nawet przy 100km/h bo nie ma elektrycznej dociski przy dużych prędkościach i sruuuuu wszystko wylatuje:P

Ten VIN można podawać każdemu czy mechanikowi pokazać bez zapisywania? bo jestem ciekaw tych lusterek...
    kamolinka1
    Nowicjusz

20 Sty 2020, 11:12

Kao napisał(a):ale na jakie jak nie elektryczne jest ta tańsza opcja?

kamolinka1 napisał(a):Ma na myśli wymianę tylko siłowników ale wtedy jak wspomniałem - klikasz na pilota (przycisk klapa) i Ci się otwiera

Dokładnie. Siłowniki są ze sprężynami, które rozsuwając się otwierają klapę.
    Nie rozumiem tylko, po co naciskać przycisk otwierania klapy bagażnika podczas jazdy? Oczywiście różne są przypadki i tego nie neguję nawet pies, który chodzi po aucie może przez przypadek nacisnąć otwieranie bagażnika ( nie wiem w którym miejscu w aucie masz ten przycisk i czy jest taka możliwość) , ale może warto pomysł rozważyć? Chyba, że kategorycznie ci to nie odpowiada, to pozostaje droższa, elektryczna opcja. Wtedy masz i otwieranie i zamykanie automatyczne.
    Jeżeli chodzi o fast charge, to będziesz miał problem. Pełno jest tylko quick charge.
    Co do VIN to napisz na forum VW - tam powinni mieć dekodery - podajesz VIN i ktoś ci napisze całą specyfikację auta.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000