VW T5 2.5TDI problem ze startem..;-/

VW T5 2.5TDI problem ze startem..;-/

23 Paź 2014, 20:36

Witam, jestem tu nowy, szukałem w necie czegokolwiek, ale wiecie jak to jest.. wyraz do wyrazu i na końcu wyskakuje nam milion stron nie związanych z naszym problemem a więc przejdę do sedna:
multivan 2.5tdi 174km padł mi akumulator, chcąc szybko zrobic rozruch z drugiego samochodu itd, z przyzwyczajenia do poprzedniego samochodu, pomyliłem klemy..;-/ tak wiec minus na plus i na odwrót...
auto..nie pali.. przyczyna niezdiagnozowana do dziś , nawet w vw rozłożyli ręce..;-/
pierwszy mechanik postawił na ECU, kupiłem w pl, z wyrzuconym immo itd, samochód nadal nie pali..
tzn raz zapalił na krótko po wykasowaniu błędów, a później już nic...

w dalszym ciągu podpinając vaga nie ma on komunikacji ze sterownikiem..
czy ktoś z was, miał kiedyś podobny przypadek lub ktoś ze znajomych, żeby wiedzieć gdzie szukać, problem tkwi w miejscu zamieszkania, w DE cięzko o kumatego elektryka,mechanika... a koszty jak za zboże...;-/
mam nadzieję że ktoś chociażby coś poradził,byłbym wdzięczny. :D
peterbtm
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0- 0-1990
Auto: VW T5 Multivan
Silnik: 2.5TDI 174KM
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Rok produkcji: 2003

Re: VW T5 2.5TDI problem ze startem..;-/

24 Paź 2014, 13:18

Zgodnie z powiedzeniem "po nitce do kłębka" myślę, że skoro nie ma komunikacji ze sterownikiem (napisz dokładnie który to sterownik), to warto to sprawdzić. Najpierw żeby nie pchać się w koszty, to warto zacząć od sprawdzenia kabli, a jeśli wszystko będzie w porządku, to trzeba będzie się zainteresować samym sterownikiem. Grupa Vag posiada na każdym sterowniku nalepkę z numerem części jak i wersją oprogramowania, itp. Najważniejsze żeby kupić taki sam sterownik. Wtedy obędzie się bez "większych" kosztów.
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

Re: VW T5 2.5TDI problem ze startem..;-/

24 Paź 2014, 16:45

no własnie sterownik kupiłem o identycznym symbolu itd, praktycznie ten sam, tylko że z wywalonym immo, według mnie przy zwarciu mogło popalić jakijś kabel lub więcej kabli ale to tylko moje gdybanie.
żeby sprawdzić kable , trzeba sie choć trochę na tym znać..bo i przepływ prądu i opór itp itd, to niestety nie dla mnie, :)
peterbtm
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0- 0-1990
Auto: VW T5 Multivan
Silnik: 2.5TDI 174KM
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

ALPINE A450 ALPINE A450
    Będąca bezpośrednim następcą modeli Alpine z okresu "niebieskiego", Alpine A450 nie musi już walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej wyścigu 24H Le Mans. Jej nazwa jest nawiązaniem do dorobku modeli A441, A442 ...
    BMW 520d EfficientDynamics Edition BluePerformance BMW 520d EfficientDynamics Edition BluePerformance
    Przyjazny dla środowiska, zrównoważony ekologicznie, nowatorski – oto atrybuty, jakimi musi wyróżniać się zwycięzca w tej kategorii. Najlepsze pod tym względem okazało się BMW 520d EfficientDynamics Edition ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009