W212 z silnikiem Diesla V6 265KM - warto kupić?

W212 z silnikiem Diesla V6 265KM - warto kupić?

08 Wrz 2019, 11:22

Witam, mam zamiar zakupic E klase z silnikiem Diesla V6 265Km i chcialbym sie dowiedziec czy to dobry wybor jesli chodzi o awaryjnosc... Czy moze ktos poleci jakis lepszy silnik? Na poczatku myslalem tez o benzynie 1.8 lecz to chyba za mala moc jak na ten samochod... Co sadzicie?
jedker
Obserwowany

Re: W212 z silnikiem Diesla V6 265KM - warto kupić?

10 Wrz 2019, 13:20

Z tego co wiem, to najwięcej problemów jest z automatem 7 biegowym. Siadają zawory hydrauliczne i konwerter momentu obrotowego. Niestety nadal pozostały problemy z elektryką, ale już nie tak częste jak wcześniej.
Krąży też opinia, że na modelu 212 Mercedes się podniósł z upadku po porażce z W210 i W211.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Wrz 2019, 17:45

Pytanie czy jest Ci potrzebny tak mocny silnik? Taki diesel to idealny napęd do jazdy autostradami i pokonywania 30-50 tys. Km rocznie a nawet więcej.
Te diesle są dość dobre, ale przy większych przebiegach będą wymagać kosztownego serwisu. Jeśli chcesz mieć rozsądne koszty to bierz 1.8.
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

23 Wrz 2019, 14:05

W212 to bardzo dobre auto. Z tego co wiem to właśnie większość ludzi decyduje się na diesle w przypadku tego modelu mercedesa, więc myślę, że dobrze wybrałeś. Przed zakupem jednak radzę koniecznie sprawdzić auto w jakimś serwisie bo po przebiegu około 300 000 km mogą pojawiać wyższe koszty eksploatacji. Nie wiem skąd jesteś, ale w warto sprawdzić auto w serwisie ASO np. Duda Cars ma kilka oddziałów, ja do nich oddawałem auto przed zakupem. Zawsze to możliwość negocjacji z kupującym, bo wskazują usterki i mogą oszacować koszty naprawy.
Andr761
Nowicjusz

23 Wrz 2019, 14:15

Ossy lepiej pod noga mieć niż nie mieć a diesle merca są udane więc mniej problemów może sprawiac diesel v6 niż 1.8 z kompresorem i też rozliczenie diesla na przebiegi roczne to troszku śmieszne.
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D

15 Paź 2019, 19:00

Prawda jest taka,ze tylko silniki V6 w tym modelu uchodzą za sensowne,poza tym i diesle i benzyniaki uchodzą za trwałe,ale ogólnie należy raczej rozglądać się za autami w cenie od 60 tyś wzwyż,nie wyobrażam sobie kupna takiego auta bez 100% pewności jego przebiegu.Jeśli chodzi o porównanie tego modelu z W211 to istnieje opinia mechaników,że lepiej jest dołożyć i to znacznie do W212,gdyż żeby nabyć W211 ,to trzeba być albo bogatym człowiekiem albo dobrym mechanikiem,użytkownicy przekonują się o tym przy pierwszych awariach.W212 nie jest autem idealnym,pozycjonowany łeb w łeb ze Skodą Superb,ale i tak na tle konkurencji w tej klasie to praktycznie pierwszy rząd,ustępuje tylko Audi A6 C7.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Osoby z niepełnosprawnością na drodze Osoby z niepełnosprawnością na drodze
    Osoby z niepełnosprawnością posiadają w ruchu drogowym szczególne prawa, z czego wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy. Chodzi nie tylko o specjalne miejsca parkingowe, lecz także o możliwość przekraczania ...
    Ile można zapakować do samochodu? Ile można zapakować do samochodu?
    Każdy samochód opisany jest dziesiątkami parametrów. Dotyczą pojemności silnika, ilości miejsc siedzących czy masy własnej. Wśród parametrów jest jeszcze jeden, często przez użytkowników ...

•