Walnięta szyba i dylemat...

Walnięta szyba i dylemat...

25 Mar 2012, 11:01

Witam!
Umieściłem ten temat w tym dziale, bo nie bardzo wiedziałem, gdzie, ale chyba trafnie. Zresztą najwyżej moderator poprawi :wink:
Otóż mam problem ze stłuczoną przednią szybą - kilka dni temu jadąc do pracy, uderzył w nią kamień spod koła ciężarówki, jadącej z przeciwka. Niestety uderzenie była na tyl silne, że stłukło punktowo szybę, wielkości monety 5-cio groszowej, niestety nie jest to tylko "pajączek", szyba w tym miejscu jest nieprzezierna, w zewnątrz "mąka"... Zdaję sobie sprawę z tego, że ani przeglądu nie przejdę (a ten już do 20-go kwietnia muszę zrobić), ani to niezbyt bezpieczne.
W tym momencie mam 2 pomysły, jeden gorszy od drugiego :lol: :
1) Dzwonię do ubezpieczyciela, bo specjalnie ubezpieczyłem przednią szybę od uszkodzeń, więc ją pewnie wymienią. ALE - założą mi szybę pewnie nową, z datą produkcji nowszą, niż reszta szyb w aucie. W tym momencie przy ewentualnej próbie sprzedaży może to być poczytane przez kupującego, jako przebyta stłuczka...
2) Szukam serwisu, który specjalizuje się w naprawie szyb, być może mi to zrobią, chociaż nie jestem pewien, czy się da. ALE - jeśli nawet to zrobią, to szyba w tym miejscu nie będzie najlepszej jakości. Na szczęście to jest pewy górny róg, rzadko używam tego pola widzenia. Choć zachowam w aucie oryginalną szybę.
No i tutaj mam dylemat, co robić, czy w ogóle da się coś takiego naprawić, czy może się w to nie bawić - oczywiście biorąc pod uwagę dość krótki czas do przeglądu i ew chęć sprzedaży auta za 2-3 lata... Jakieś pomysły?
smarekxy
Początkujący

Miejscowość: podkarpacie
Prawo jazdy od: 29 09 2000
Auto: Chevrolet Cruze 2.0 VCDI 175KM

Re: Walnięta szyba i dylemat...

25 Mar 2012, 12:13

smarekxy napisał(a):nie bardzo wiedziałem, gdzie, ale chyba trafnie

Powiedzmy, że może być ... :roll:

smarekxy napisał(a):mam 2 pomysły, jeden gorszy od drugiego

A najlepszy to ten trzeci - wymiana na używkę z tego roku co Twoja ..
Jeśli szkody są tak duże jak opisujesz - chyba ciężko będzie ta naprawić - oczywiście można podjechać do takiego warsztatu co robi takie rzeczy i to jak najszybciej, bo kurz włażący w spękania pogarsza sprawę z dnia na dzień .. Tam powiedzą czy się da ..

P.S. Czy auto o które chodzi to jakaś tajemnica ? ? Forum jest motoryzacyjne, ale chociaż wypełnianie profilu nie jest obowiązkowe warto wiedzieć o co chodzi .. Czy nie ??
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

25 Mar 2012, 12:33

najlepszy sposób wymiana na nową i powiedzenie następnemu właścicielowi co się stało,
następny włąściciel i tak dojdzie jak będzie chciał że szyba nie jest od kompletu i to na przykłąd już masz podstawe do reklamacji, a jak kupiec będzie upierdliwy to i o próbę zatajenia usterki czy nawet oszustwo przy sprzedaży będzie :mrgreen:
na razie nie ma wiele taki spraw ale kto wie co będzie za 2-3 lata :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

25 Mar 2012, 12:56

pocieszny napisał(a):powiedzenie następnemu właścicielowi co się stało,

Ty byś uwierzył ??
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

25 Mar 2012, 13:13

silvo44 napisał(a):A najlepszy to ten trzeci - wymiana na używkę z tego roku co Twoja ..

Na to nie wpadłem... pomysł niezgorszy :roll: tylko z wykonaniem może być problem, bo tych aut nie ma dużo... ale może jakby się rozejrzeć?

silvo44 napisał(a):P.S. Czy auto o które chodzi to jakaś tajemnica ? ? Forum jest motoryzacyjne, ale chociaż wypełnianie profilu nie jest obowiązkowe warto wiedzieć o co chodzi .. Czy nie ??

Przepraszam, kiedyś to miałem w stopce, a teraz jakoś mi umknęło. Chodzi o Chevroleta Cruze 2.0 VCDI z 2009r. Na razie nie myślę go sprzedawać, bo jeździ znakomicie (tfu, tfu, odpukać :lol: ), ale może za 2-3 lata będę go chciał sprzedać po jakiejś dobrej cenie, a staram się ,aby auto było w dobrym stanie zarówno technicznym jak i wizualnym.
Może rzeczywiście podjadę gdzieś i zapytam, czy zreperują, bo z wnioskiem do ubezpieczyciela chyba zdążę, jakby coś...

pocieszny - sam bym w to nie uwierzył :lol: chyba, że zostanie mi jakiś dokument potwierdzający wymianę szyby?
smarekxy
Początkujący

25 Mar 2012, 14:20

a czemu nie?? mam orzeczenie z ubezpieczalni, masz fakture masz wszytko, powinieneś mieć wpis do książki serwisowej, takie rzeczy się zdarzają, to normalne
za to, jak byś zakładał używkę i nie powiedział mi tego to na pewno bym stwierdził że auto jest bite i che mnie tu ktoś oszukać

nie będziemy żyć w normalnym kraju jeśli każdy będzie chciał kantować na każdym kroku, jakoś w innych krajach nie jest to normalne zachowanie :wink:
pocieszny
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...
    Nowa Mazda6 - produkcja w fabryce w Hofu Nowa Mazda6 - produkcja w fabryce w Hofu
    Mazda Motor Corporation oficjalnie uruchomiła produkcję najnowszej Mazdy6. Uroczystość odbyła się w Zakładzie nr 2 w Hofu, w prefekturze Yamaguchi. W uroczystości wzięło udział około 500 osób, w tym Prezes Zarządu ...

• Re: Walnięta szyba i dylemat...

25 Mar 2012, 14:38

pocieszny napisał(a):każdy będzie chciał kantować na każdym kroku

Też mi się to nie podoba. ale do tego Cruza raczej taka opcja nie podejdzie - za mało aut na rynku ..
    Wolę taki ,,przekręt'' niż mówienie w oczy, że ,,bezwypadkowy'' a drzwi nie idzie zamknąć ..
    silvo44
    Moderator
    Awatar użytkownika

25 Mar 2012, 15:01

pocieszny napisał(a):a czemu nie?? mam orzeczenie z ubezpieczalni, masz fakture masz wszytko, powinieneś mieć wpis do książki serwisowej, takie rzeczy się zdarzają, to normalneza to, jak byś zakładał używkę i nie powiedział mi tego to na pewno bym stwierdził że auto jest bite i che mnie tu ktoś oszukać

No w sumie racja, lepsze takie coś, niż szukanie używki, na co i tak zbyt czasu nie mam. Jeszcze tylko pogadam z ubezpieczycielem, czy w razie niepowodzenia naprawy szyby ją wymienią, jeśli tak, to spróbuję naprawić (chociaż może się okazać, że uszkodzenie jest zbyt blisko krawędzi szyby). Dzięki za podpowiedzi, spróbuję dołożyć nieco od siebie, aby ten kraj był "normalny" :lol:
    smarekxy
    Początkujący

25 Mar 2012, 16:17

a nie wolał byś stwierdzenia
    -szyba wymieniona tego a tego dnia, odprysk kamienia, TU ma pan dokumenty z ubezpieczalni (orzeczenie i takie tam) TU fakture dziękuje pozdrawiam
    a jak ktoś chce 5-6 letnie auto z zupełnie nie wymienianymi częściami to gratulacje pomysłu na sambójstwo :mrgreen:
    wole auto naprawiane wtedy kiedy trzeba i tak jak trzeba, niż stwierdzenie panie funkiel nówka nie śmigana dziewica z wermachtu do kościoła raz w tygodniu jeździła :mrgreen:
    pocieszny
    Forumowicz VIP

25 Mar 2012, 17:23

pocieszny napisał(a):a nie wolał byś stwierdzenia -szyba wymieniona tego a tego dnia, odprysk kamienia, TU ma pan dokumenty z ubezpieczalni (orzeczenie i takie tam) TU fakture dziękuje pozdrawiam

RACJĘ MASZ! 8) I chyba na tym poprzestaniemy :twisted:
    Chyba rzeczywiście najlepiej będzie, jak to wymienię w świetle prawa i zatrzymam dokumenty.

pocieszny napisał(a):niż stwierdzenie panie funkiel nówka nie śmigana dziewica z wermachtu do kościoła raz w tygodniu jeździła

Zajebiaszcze stwierdzenie, ulałem się po pachy :lol: :mrgreen: :D

PS. Jeśli nikt już nie chce nic dodać, to temat do zamknięcia, rozstrzygnięty w jeden dzień :shock:
    smarekxy
    Początkujący

26 Mar 2012, 13:52

smarekxy napisał(a):temat do zamknięcia

Poczekamy jeszcze troche - może ktoś ma jeszcze inne pomysła ... :lol: :lol:

pocieszny napisał(a): stwierdzenie panie funkiel nówka nie śmigana dziewica z wermachtu do kościoła raz w tygodniu jeździła

Jak w reklamie VW ... gdzie babcia sprzedaje starego golfika ... :lol: :lol: :lol:
    silvo44
    Moderator
    Awatar użytkownika

26 Mar 2012, 20:11

smarekxy napisał(a): bo specjalnie ubezpieczyłem przednią szybę od uszkodzeń,

Ubezpieczył szybę , dostał kamieniem i kombinuje :D Bez sensu ............
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi

27 Mar 2012, 09:19

bonifacy napisał(a):Ubezpieczył szybę , dostał kamieniem i kombinuje Bez sensu ............

Wcale nie tak bez sensu. Z dwórch powodów:
    1) jak już pisałem, auto z szybą, której data produkcji różni się od daty innych szyb, może zostać uznane za powypadkowe przy ew sprzedaży
    2) wydaje mi się, że zwiększą mi składkę na ubezpieczenie w następnym roku, jeśli wykorzystam ubezpieczenie na szybę ( w Warcie)
    Dlatego się zastanawiam...
    smarekxy
    Początkujący

27 Mar 2012, 13:07

Koledzy podpowiem jak wygląda sytuacja z szybami samochodowymi :) w końcu mam w tym duże doświadczenie (serwis wymiany szyb samochodowych)

1) Nie wiem czemu zależy wam na dacie na szybie, skoro i tak będzie inny producent na znaku homologacji (poza niektórymi markami), poza tym weźcie po uwagę że to jest tylko szkło i może zostać uszkodzone z różnych przyczyn, od kamyków na drodze, mrozu w zimnie czy zwykłej nieuwagi.

2) Stanowczo odradzam montażu szyb używanych, jak każdy materiał szkło również ma swoją wytrzymałość, oraz przebieg jaki wytrzymała na aucie (oczywiście mam na myśli szyby czołowe, które są klejone, z hartowanymi sprawa wygląda nieco inaczej) Szyby używane pod wpływam eksploatacji pojazdu mają różnego typu uszkodzenia, czy to mikro pęknięcia czy odpryski, rysy od wycieraczek kurzu, brudy itp, często niewidoczne gołym okiem co wpływa na jej wytrzymałość. Z uwagi iż szyba przenosi drgania karoserii jest to dosyć istotne i może pęknąć przy najechaniu na dziurę w asfalcie. Trzeba również zwrócić uwagę iż szyby często zespolone są z uszczelkami których nie da się odzyskać przy demontażu szyby, dlatego też nowe szyby w niektórych modelach produkowane są razem z uszczelkami, uchwytami sensora itp.

3) Ubezpieczenia autoszyba to najlepsze rozwiązanie koszt w skali roku nieduży w porównaniu do ceny wymiany szyby. My mamy podpisaną umowę z TU i proces wymiany szyby polega na przyjęciu zgłoszenia od TU, przygotowanie dokumentacji a klient dostaje pisemną gwarancję wymiany wszystko rozliczane bezgotówkowo. A najważniejsze przy korzystaniu z polisy auto szyba nie traci się zniżki, co wygląda inaczej przy zgłoszeniu szkody z AC.

Więc jeśli mógłbym coś doradzić to najlepszym rozwiązaniem jest zgłosić pękniętą szybę do TU i wymienić na nową. Powinieneś dostać potwierdzenie zgłoszenia szkody a przy ewentualnej sprzedaży auta zawsze takie potwierdzenie można przedstawić żeby nie było niedomówień.

W ramach ciekawostki koszt szyby do Chevroleta CRUZE, w zależności od rodzaju szyby to 815-950 zł jeśli dobrze pamiętam ( szyba jednego z czołowych producentów na rynku Saint-Gobain)
    AUTOSZYBY
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 03 2000
    Auto: Chrysler Pacifica 4.0

28 Mar 2012, 14:44

AUTOSZYBY napisał(a):Więc jeśli mógłbym coś doradzić to najlepszym rozwiązaniem jest zgłosić pękniętą szybę do TU i wymienić na nową. Powinieneś dostać potwierdzenie zgłoszenia szkody a przy ewentualnej sprzedaży auta zawsze takie potwierdzenie można przedstawić żeby nie było niedomówień.

Jezusicku, strasznie Ci dziękuję za wyczrepującą odpowiedź i ostateczne rozwianie moich wątpliwości :D Tak właśnie zrobię, choć się wahałem.

AUTOSZYBY napisał(a):W ramach ciekawostki koszt szyby do Chevroleta CRUZE, w zależności od rodzaju szyby to 815-950 zł jeśli dobrze pamiętam ( szyba jednego z czołowych producentów na rynku Saint-Gobain)

Dzięki za podpowiedź, w sumie to i tak ubezpieczyłem szybe na coś ok 2000zł, ale dobrze wiedzieć 8)

Wszystkim bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem i pozdrawiam!
    smarekxy
    Początkujący

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005