Warszawa Al. Krakowska

Warszawa Al. Krakowska

17 Gru 2017, 10:55

Witam.

Przesyłam kilka zdjęć ze skrzyżowania w Warszawie Al. Krakowska.

Proszę o informacje jak powinno sie tam poruszać tzn. Na jednym zdjęciu zaznaczyłem jak moim zdaniem powinno się tam jeździć . Zielone strzałki oznaczają iż tak możemy pojechać bez „kolizyjnie” a mianowicie strzałka żółta że też możemy tak pojechać lecz z ustąpieniem pierwszeństwa autom jadącym lewym pasem ? W razie nie jasności proszę o info to spróbuje lepiej wytłumaczyć.
machcia
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 01 2007
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: VW Jetta VI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

Re: Warszawa Al. Krakowska

17 Gru 2017, 14:19

No ale przecież przed skrzyżowaniem na jezdni, masz strzałki kierunkowe P8, które wskazują kierunek jazdy z danego pasa przez skrzyżowanie. A napewno wcześniej jest tez znak z taki samymi strzałkami. Nie rozumiem więc o co ci chodzi?
Jakie to jest skrzyżowanie? Aleja Warszawska z jaką?
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Gru 2017, 14:47

Myślę, że to skrzyżowanie al. Krakowskiej z POW czyli w tym miejscu al. Powstańców Piłsudskiego. Czasami tamtędy jeżdżę i nigdy nie miałem wątpliwości jak jechać (bardzo dobre oznaczenie poziome, jak i pionowe).
A żółta strzałka jest nieprawidłowa-linia jednostronnie przekraczalna nie pozwala zmieniać pasa ruchu w lewo, linia przerywana(ten kawałek bezpośrednio pod żółtą strzałką) jest tylko dla zaznaczenia pasów ruchu na jezdni ruchu poprzecznego.
Ten pas do jazdy prosto i w lewo rozdziela się dalej i bez zmiany pasa skręcasz w lewo lądując na prawym pasie al Krakowskiej.
yeti65
Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
Rok produkcji: 2014

17 Gru 2017, 16:08

Ja tez nie mam z tym problemu i jest to bardzo logiczne lecz jeżdżę tamtędy dość często i większość moich przejazdów kończy sie trąbieniem i nagłym hamowaniem na tych , którzy właśnie jadą początkowo tym prawym pasem do jazdy na wprost lub w lewo a na środku skrzyżowania wjeżdżają na pas zaznaczony żółtą strzałką. 90% moich przejazdów tak sie kończy wiec trochę juz zwątpiłem że czego nie rozumiem więc dlatego ten post.

Dzięki za odpowiedzi
machcia
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 01 2007
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: VW Jetta VI
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka? Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka?
    Przygotowałem dla Was instrukcję według której można samemu wyczyścić przednie lampy i halogeny wewnątrz razem z odbłyśnikami. Nie jest to trudne zadanie trzeba jednak uważać żeby nie uszkodzić lampy podczas rozbierania, ...
    Przegląd najprzydatniejszych elementów zimowego wyposażenia Przegląd najprzydatniejszych elementów zimowego wyposażenia
    Coraz mocniej dająca się we znaki zima to dobry moment, aby przedstawić, w jaki sposób poszczególne modele marki są przygotowane na ten szczególny okres roku. Tak pod względem konstrukcyjnym, opcji wspierających ...

•