Warto sprowadzić, czy dać sobie spokój? Ford, Opel, Skoda

Warto sprowadzić, czy dać sobie spokój? Ford, Opel, Skoda

14 Lip 2013, 21:17

Witam wszystkich serdecznie, pierwszy raz na tym forum...

Muszę zmienić samochód, obecnie jeżdżę Renault Clio III i cholernie ciężko mi się rozstawać z tym autem, ale niestety przy małym dziecku nie spełnia swojej roli...

Nie chcę wydawać dużo na nowe auto, ok. 20 tyś zł i zastanawiam się nad Fordem Focusem, Oplem Astrą lub Skodą Roomster, rocznik 2006-2008, w benzynie, z racji niewielkich rocznych przebiegów.

Ale przeglądam te nasze rodzime serwisy jak otomoto, allegro, tablica, moto.gratka, nawet gumtree i za głowę się chwytam, bo takiego urodzaju w perełki i igiełki jeszcze nie widziałem. Co więcej wszystko sprowadzone, bezwypadkowe, serwisowane, a jakże w ASO i jeszcze przebieg koło 150 tyś km. Czyli 99% ogłoszeń można między między bajki włożyć i dać sobie spokój...

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłaby Skoda, jednak znaleźć coś w benzynie to prawdziwy cud. Dużo jest Fordów, Opli trochę mniej, jednak wszystkie prawie poflotowe, albo sprowadzone, także chyba rodzimy rynek sobie odpuszczę.

I tu mam prośbę o radę, czy dzisiaj opłaca się sprowadzić samemu auto z zagranicy? Od razu powiem, że miałbym kogoś w rodzinie, kto byłby tłumaczem i mechanikiem, więc ten problem odpada...Szperałem trochę w necie po niemieckich stronach, moble.de i autoscout24.de sobie odpuścilem, bo to raczej odpowiedniki naszych serwisów, ale np. na ebay.de znalazło się nieco aut godnych uwagi, od prywatnych posiadaczy.

1. Czy warto w ogóle tam jechać? Ceny może zbliżone do naszych, ale auta chyba pewniejsze...
2. Czy znacie jakieś strony z lokalnymi ogłoszeniami?

Proszę o Wasze opinie.
Pozdrawiam
Ksosik
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0- 9-1999
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault CLIO III
Silnik: 1,2 75 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: Warto sprowadzić, czy dać sobie spokój? Ford, Opel, Skoda

17 Lip 2013, 11:13

Jeżeli masz kogoś w rodzinie kto byłby tłumaczem oraz mechanikiem,to moim zdaniem jak najbardziej warto podjechać i kupić auto samemu. Nasze a zachodnie drogi,to niebo a ziemia i nawet nie ma porównania. Całość takiej operacji na pewno wyniesie Cię taniej.
Rolcar
Początkujący

Auto: Ford Focus II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[C] 147 GTA / S3 8L / Impreza GD WRX / Golf IV R32 [C] 147 GTA / S3 8L / Impreza GD WRX / Golf IV R32
    Podstawowe kryteria zestawienia: - segment C - silnik benzynowy o mocy ponad 200KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2002 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Alfa Romeo 147 3.2 GTA - 250KM - Audi S3 ...
    SEAT 124 Sport Coupe na trasie Silveretta Classic SEAT 124 Sport Coupe na trasie Silveretta Classic
    Między 5 a 7 lipca około 160 rzadkich historycznych modeli samochodów podążyło drogą historycznego Rajdu Silvretta Classic, przez zapierające dech w piersiach górskie serpentyny. 550 km alpejskich dróg ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      GTP Light
      Jaguar