Warunki rejestracji

Warunki rejestracji

11 Maj 2009, 08:06

Witam

Chciał bym się zapytać ile kosztuje wydanie "kary pojazdu" z tego co czytałem to 500 zł, ale ponoć Trybunał Konstytucyjny uchylił płacenie tak wysokiej kwoty i zmniejszył ją do 75 zł; dlatego chcę zapytać jak ostatecznie ta sprawa wygląda.

Pani podczas rejestracji pytała mnie czy mam dokument o homologacji pojazdu, proszę więcej szczegółów na ten temat, może jakieś paragrafy prawne; o co w ogóle chodzi z tą homologacją i od kiedy to obowiązuje. Zaznaczę że samochód nie miał robionych żadnych przeróbek, ani nie brał udziału w wypadku.
zaxsx
Początkujący

Miejscowość: Polska

12 Maj 2009, 22:01

kartę pojazdu kupuje się teraz za 75 zł w przypadku pierwszej rejestracji samochodu z zagranicy lub jej zgubienia (duplikat).

Homologacja jest wymagana przy rejestracji samochodów nowych jeszcze nigdzie nie zarejestrowanych.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zmiany w palecie silnikowej Volkswagena serii T5 i Amaroka Zmiany w palecie silnikowej Volkswagena serii T5 i Amaroka
    Rodzina modeli T5 marki Volkswagen Samochody Użytkowe obejmuje wiele zróżnicowanych wersji wyposażonych w mocne i jednocześnie oszczędne silniki wysokoprężne z systemem wtrysku Common Rail. Dostępny jako opcja pakiet ...
    Opel ADAM mały elegancki samochód miejski Opel ADAM mały elegancki samochód miejski
    Firma Opel wraz z całkowicie nowym pojazdem ADAM po raz pierwszy wprowadza na rynek mały elegancki samochód miejski, a tym samym toruje swojej marce drogę do rozwoju w modnym segmencie A. Opel ADAM łączy w sobie śmiałą ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI