Wąż odmy

wąż odmy

25 Maj 2011, 19:04

Witam

Kapie mi z silnika olej. Dziś byłem u mechanika i stwierdził, że spruchniały jest wąż odmy.
Tak więc zamówiłem dziś za 6 dych.
Ale teraz mam obawy, wielu mechaników nie chciało mówić co to bo nie wiedziało, zalecali umyć silnik, a jak dziś byłem u mechanika to odrazu stwierdził, że to owy wąż.
Warto także wspomnieć, że plamy oleju są tak jakby cztery obok siebie i ogólnie silnik jest cały z oleju praktycznie. Czy wąż odmy, może spowodować taki wyciek ?
Sedzia23
Nowicjusz

Miejscowość: z domu

Re: wąż odmy

25 Maj 2011, 22:10

Jak lecial olej do odmy, to sprawdz czy masz olej rowniez w filtrze powietrza. Jakas mala ilsoc w starym autku tam zawsze bedzie, tym bardziej jak filtr dawno byl wymieniany.
Czimi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

Re: Wąż odmy

26 Maj 2011, 08:54

Tak, jeśli odma była nieszczelna (tutaj wąż) to silnik będzie zalany olejem. Po wymianie najlepiej umyć dokładnie silnik, i zaobserwować gdzie są ewentualne wycieki.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Usprawnienie przejazdu pojazdów ratunkowych na autostradach Usprawnienie przejazdu pojazdów ratunkowych na autostradach
    Pierwsze urządzenia pokładowe viaAUTO dla pojazdów uprzywilejowanych, umożliwiające automatyczne otwarcie szlabanów na bramkach autostradowych zarządzanych przez GDDKiA, są już zamontowane w samochodach straży ...
    Nissan Pathfinder wybrany przez polską Policję Nissan Pathfinder wybrany przez polską Policję
    Nissan Sales Central & Eastern Europe sprzedał kolejne samochody dla polskiej Policji. W wyniku wygranego przetargu przeprowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu firma dostarczy 7 kolejnych samochodów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      S2020005