Włączam postojówki a świecą światła stop - Peugeot Partner 1 lift 2007

18 Lis 2021, 10:28

Światła tylne są połączone z BSI...A jeżeli światła, są powiązane z alarmem czy centralnym zamkiem, to jak nie ma masy na reflektorze to dzieją się wtedy cuda. Tym bardziej, że obecnie na reflektory leci zazwyczaj jedna masa i z niej są brane wszystkie światła.
Oczywiście mogę się mylić, ale innego wyjaśnienia nie znalazłem. Ewentualnie uszkodzone, zawilgocone BSI. Bo za dużo tutaj jest tych awarii. Przyczyna będzie jedna, wspólna.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1192
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Lis 2021, 12:22

Ale te auta odpalają nawet jak bsi masz wymontowane.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 92
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Lis 2021, 17:23

Sytuacja następująca. Wrociłem z pracy i poszedłem posprawdzać masy. Wymontowalem BSM z tego plastiku i podłączyłem z boku wsiadam do auta włączam zapłon i wszystko ładnie zaczęło działać,licznik,radio i centralka a wczoraj nie działało nic. Auto kręci ładnie ale nie zapala,nie słychać pompy paliwa.
Mariusz00000
Nowicjusz

19 Lis 2021, 10:18

Kao napisał(a):Ale te auta odpalają nawet jak bsi masz wymontowane.

Że jak? Przecież z BSI jest pompa paliwa, zasilanie cewki zapłonowej itd...BSI to komputer sterujący silnikiem połączony ze skrzynką bezpieczników. Kiedyś było ECM + skrzynka bezpieczników. Teraz jest BSI, który zarządza silnikiem, immo, c.z., oświetleniem i komfortem.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1192
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Lis 2021, 12:49

Jeżeli mowisz o benzynie to ok zgadzam się ale z dieslem nie jest tak do końca.
Dla mnie prosty temat, zamiast się zastanawiać to czy tamto podłączasz kompa i masz jak na dłoni.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 92
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wymiana baterii w elektronicznym kluczyku - Toyota
    Dzisiaj przyszedł czas na wymianę baterii w elektronicznym kluczyku. Przed wyłączeniem zapłonu przyciskiem otrzymałem informację o niskim stanie naładowania baterii w kluczyku i na zegarach wyświetliła się kontrolka w kształcie ...
    Toyota GT86 nowej generacji już w 2019 roku
    Toyota potwierdziła, że pracuje nad drugą generacją swojego sportowego coupe. Jego premiery możemy się spodziewać na przełomie 2018 i 2019 roku. Tylnonapędowe coupe Toyoty o mocy 200 KM powstało z myślą o fanach szybkiej ...

•