Wnętrze- co i jak?

27 Sie 2014, 07:39

Na początek muszę się pożalić, że błądzę po forum i nawet teraz do końca nie jestem pewna, czy dobrze trafiłam z pytaniem. Brakuje tu kategorii dotyczącej wnętrz lub ogólnie 'picowania'.

Kupiłam zadbane auto, którego dobry stan chciałabym zachować jak najdłużej. Ma ślady użytkowania, ale myślę że to normalne.

Zacznę od lekko przetartego fotela kierowcy- myślę, że poprzedni właściciel nie korzystał z pokrowców, przez co lewa strona fotela jest przetarta i każdego dnia się zastanawiam, kiedy będzie dziura w materiale... Jest na to rada inna, niż pokrowce? Nie bardzo mi się one podobają, choć z pewnością są praktyczne.

Kwestia druga to kosmetyki i nabłyszczacze. Jakie będą najlepsze do kokpitu i reszty plastików we wnętrzu? Preferuję połysk i zależy mi, by utrzymał się dłużej niż kilka godzin. Czy sprawdzi się PLAK?

Ostatnia rzecz to nabłyszczanie lakieru. Tu jestem laikiem totalnym, nigdy nie bawiłam się w coś takiego przy poprzednim aucie. Oddając auto na myjnię tracę fortunę, ale i zawsze myślę, że 'zrobię to lepiej'. Wolę zrobić wszystko sama i wiedzieć, że jest zrobione.
Do nabłyszczania polecacie pasty, mleczka? Jeśli ma to znaczenie, to lakier jest srebrny.

Polećcie proszę sposoby oraz konkretne preparaty bez ograniczenia cenowego.

I PROSZĘ, PODPOWIEDZCIE MI- CZY POKROWCE DO VW GOLFA KOMBI I HATCHBACKA BĘDĄ TE SAME? Czy trzeba szukać specjalnie na kombi? Aż mi wstyd, że tego nie wiem :o
cynthiane
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 07 06 2012
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Citroen Saxo

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Proace City
    Toyota Proace City jest zupełną nowością w ofercie Toyoty. Nowy model dołączył w 2019 roku do większego Proace i powiększa gamę dostawczaków Toyoty. Samochód opracowano z myślą o użytkownikach potrzebujących ...