Wóz do ~5k Lubuskie

20 Maj 2017, 21:52

[link do oferty na Olx wygasł]

Nie pasuje mi tylko z tego co czytam kombinacja 1.1 i 75kM, chyba, że nieco podkręcony, albo nie doczytałem możliwych wersji. Z tego co wiem to trzeba zwrócić uwagę na belkę skrętną i jest to chyba największy mankament saxa.

Dodam, że tak 5kkm rocznie i tak nie przekraczam.
Mikkki
Początkujący
 
Posty: 61
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna

20 Maj 2017, 22:13

Handlarz, odpuść.
Napisz tutaj jakie masz założenia zakupowe (najlepiej wg tego wzoru https://www.forumsamochodowe.pl/wazne-zanim-napiszesz-nowy-temat-przeczytaj-ten-wazne-vt72479.htm , żeby nie zakładać co ogłoszenie kolejnych tematów. Gdy to zrobisz zmienię tytuł, coby nikogo nie mylić
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

21 Maj 2017, 17:45

Też bym odpuścił do tego sporo wyświetleń i nic?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Maj 2017, 22:05

Za takie pieniądze tylko od prywatnej osoby.
Ja oddałem Golfa za 1100 zł, na drugi dzień jego wartość wynosiła już 2700 zł...
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

24 Maj 2017, 21:39

Proszę o zmianę nazwy tematu tak jak radził mi Mod na Do 5k.

Moją Hondę jednak dopadła rdza po ostatnich oględzinach. Raczej będę się przesiadał. Kryteria?

-tak do 5k
-styl jazdy ekonomiczny takie max 3k oraz 100-120km/h poza miastem
-rocznie robię max 5k km
-jakiś w miarę ekonomiczny -w miarę solidny aby często nie stać u mechanika (choć przy tym przebiegu rocznym nie wiem czy nie będzie tego problemu z większością aut)
-benzyna
-1.4 max 1.5
-może być 2/3 albo 4/5
-Rejon(jeśli ktoś będzie szukać) Skwierzyna(Lubuskie) +30km

Mam dwie przodujące propozycje: 1.

Nissan micra k11 1.0, 60kM nawet 5d Wiem, że od Handlarza, ale może jednak. Micra ma dobrą opinię i jest oszczędna, prosta.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Peugeot 106 II Też j.w. 106 jeszcze z dobrą opinią, spalaniem itd. Ale pewnie odradzicie mi bo sprowadzany, no ale może też nie

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jeszcze parę takich innych co mnie jakoś zaciekawiły:

Colt Cj10: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Cordoba: [link do oferty na Olx wygasł]

Astra: [link do oferty na Olx wygasł]

Za Peugota 206 z tego co czytam raczej nie warto się brać.
Mikkki
Początkujący
 
Posty: 61
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna

24 Maj 2017, 22:30

Bez kitu ale nie chciałbym się przesiąść z Civica na Micrę czy 106 poważnie..
Colt ok można obejrzeć.
Cordoba ma problematyczny silnik (zamarzająca odma).
Astra na bank będzie szrotem.

Zerknij na te:
[link do oferty na Olx wygasł] - był ostatnio na forum i jest wart uwagi tylko po zakupie zrób porządną konserwację gdyż blacha do najlepszych nie należy.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - opłaty to max 1000zł.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mitsubishi ASX 2013, Mocny – Bezpieczny – Prosty
    Od dnia premiery w 2010 roku model Mitsubishi ASX sprzedał się w 250 tyś. egzemplarzy, z czego 140 tyś. znalazło nabywców w Europie i Rosji. Tym samym pojazd stał się globalnym rynkowym przebojem firmy Mitsubishi Motors ...
    Objaśnienia skrótów motoryzacyjnych
    PPS - Prestige Performance Sedan (mocny silnik, napęd 4x4 [AWD, Haldex lub VCU], osiowe LSD lub VCU, sedan) PPH - Prestige Performance Hatchback (mocny silnik, napęd 4x4 [AWD, Haldex lub VCU], osiowe LSD lub VCU, hatchback) ...

25 Maj 2017, 11:12

Astra z tzw jednorazówką pod maską, choć właściciel już wyeliminował największą wadę. Ciekawi mnie niska cena auta
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Maj 2017, 15:57

Micra tylko ze względu na mniejszą moc? Teraz mam civica 1.4, 75kM a przy tym jak prowadzę, to wątpię, że kiedyś zbliżyłem się do wykorzystania siły ponad 60kM Tak więc nie wiem czy by mi to szczególnie przeszkadzała. A tak poza kwestią mocy Micry jak na nią patrzysz? Bo ogólnie czytam, że to też dobry, solidny japończyk.

Taka konserwacja nad i podwozia to temat dosyć trwały? Czy tylko sezonówka?

Clio wydaje się być też ciekawą opcją, ale to chyba po wykluczeniu przeze mnie Micry.

No i po tym co mówicie Opel raczej odpada.
Ostatnio edytowany przez Mikkki, 25 Maj 2017, 16:17, edytowano w sumie 1 raz
Mikkki
Początkujący
 
Posty: 61
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna

25 Maj 2017, 16:07

Chodziło mu o to, że nie chciałby się przesiąść z normalnego auta do beznadziejnej puszki za własne, zarobione pieniądze. I w pełni go popieram.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

25 Maj 2017, 16:33

Hmm... Czyli też mówisz, że to clio byłoby lepsze od Micry? Tylko tak poza mocą niezbyt wiem w czym ta różnica, która was tak strasznie zniechęca. Chyba, że po prostu renault(przynajmniej clio II) Spokojnie bije pod względem technicznym, solidnością itd. micrę?
Mikkki
Początkujący
 
Posty: 61
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna

25 Maj 2017, 16:43

Jak nie widzisz różnicy poza mocą silnika to w sumie bierz...
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

25 Maj 2017, 16:46

Micra to fajne auto, bardzo długowieczne (z wyjątkiem blachy).
Wujek miał od nowości Micrę 1.0 i przejechał nią 800k bezawaryjnie, a nie ma w zwyczaju jakoś szczególnie dbać o auta.
Pewnie jeździłby dalej, ale wzięło i wywaliło korbowód :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Maj 2017, 17:03

Galakty. Po prostu nie znam się za bardzo więc pytam. Byłoby to moje drugie auto dopiero. Po prostu o mikrze naczytałem nieco więcej dobrego. A ludzie zawsze odradzali francuszczyznę, ale wiem. W tym budżecie patrzymy na stan, nie markę.... Mimo to micra wydaje się być autem spełniającym moje wymagania i od starego, ale dobrego Civica z nieco lepszym standardem. Szukam auta do celów A->B Bądź jakiś wypad raz, dwa razy w miesiącu za miasto, czy do sytuacji gdy, w moim mieście jest już potrzebne auto, aby coś/kogoś przetransportować. Wymagania nieduże + Jazda na nieco żwawszego emeryta.
Micra jest dostępna w moim mieście + nie rozbijam się, nie ścigam. Max 120 przez co 1.0 60kM myślę nie byłoby problemem.
Mike fajnie mówi o niej, właśnie tak jak zazwyczaj o niej słyszę. Nie trzeba specjalnie dbać a i tak będzie się sprawdzać, a i dbanie nie jest wymagające. Jedynie uważać na rdzę, ale ten co podałem akurat(jak na mnie) nieco młodszy model.
A renault, jakoś tak do tej pory sceptycznie nieco podchodziłem do tego, nie wiem, może Wy mi nieco rozjaśnicie? Bo nie powiem, jeśli bym się przekonał do Clio to z chęcią bym brał.
Mikkki
Początkujący
 
Posty: 61
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna

25 Maj 2017, 17:33

Clio jest bardzo udane. Może nie w takim stopniu jak Micra, jakieś drobiazgi zawsze się trafią, ale za to ma lepszą blachę
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Maj 2017, 17:43

Lecz drobiazgi za blachę wydaje się być bardziej kuszące. Łatwiej załatwić jakieś części niż obudzić się za późno z pogniłymi nadkolami, które można ręką rwać... :D Tylko jedno mnie ciekawi. W tej aukcji do clio co podał mi Barol jest 1.4 i 9k0M Czy to jest błąd? Bo jak patrzę widzę zawsze 1.4 i 98

A co z tą konserwacją? Koszty nie są koszmarne, ale nie mogę się doczytać, czy to jednorazowa akcja, czy np. raz na parę lat, albo co sezon?

P.S. Po tym przekonywaniu do renault wróciłem jeszcze do tego:

[link do oferty na Olx wygasł]

Czytałem, że thalia to po prostu clio w sedanie. Po wymianach i zakonserwowany. Co myślicie o tym egzemplarzu?
Jeszcze może to...

[link do oferty na Olx wygasł]

Jeszcze przed snem wyczaiłem swifta 2, tylko chyba jako ponad 20 letni Japończyk też podatny na rdzę? Czy może to nie z tym?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ale ogólnie Clio od Barola kusi coraz bardziej.
Mikkki
Początkujący
 
Posty: 61
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna