Wskaźnik paliwa - czy działa prawidłowo?

28 Kwi 2021, 16:38

Peugeot 206 1.1 2002r.

Czy to normalne że Jeśli zatankuje do pełna to pierwsza połowa baku schodzi schodzi wolniej a druga szybciej? Chodzi mi oczywiście o odczyty że wskaźnika.

I to nie jest tak że przez pierwszą połowę baku byłem w trasie a druga np po mieście i stąd różnice w szybkości spadania wskaźnika. Tylko przestawiona sytuacja występuje gdy przez cały bak jazda jest prawie taka sama
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 970
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

28 Kwi 2021, 19:17

Zwykle w każdym aucie tak jest ze pierwsza połowa schodzi wolniej
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

30 Kwi 2021, 09:24

Pierwsza połowa schodzi wolniej, ponieważ jak jest pełny bak, to paliwa jest nalane ponad czujnik. Czasem nawet jest w przewodzie tankowania, jak ktoś leje do pełna i czeka aż pistolet odbije. Więc jest kilka litrów ponad czujnikiem i trzeba przejechać jakiś dystans, żeby to paliwo zeszło do poziomu czujnika i dopiero wtedy zaczyna on " działać ".
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Kwi 2021, 12:05

Raczej normalne ja to obserwuję praktycznie we wszystkich autach którymi jeździłem i tankowałem do pełna.

Tu jeszcze często taj jest że jak ci zejdzie do zera w niektórych samochodach pokazuje że masz 0km do przejechania, a mimo to można jeszcze jeździć. Oczywiście nie polecam tak robić i tankować najlepiej jak tylko zapali się rezerwa.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

01 Maj 2021, 09:52

Rokiko napisał(a): w niektórych samochodach pokazuje że masz 0km do przejechania, a mimo to można jeszcze jeździć.

Jest tak dlatego, żeby nie spalić pompki paliwa. Wskaźnik jest na zero, a dystans do przejechania pokazuje zero, jak paliwa jest już na tyle mało w baku, że nie zapewnia ono chłodzenia pompki paliwa. Bo jak wiadomo pompka paliwa jest elektryczna, w której jest silnik elektryczny. A każdy silnik elektryczny wytwarza ciepło. Musi być więc chłodzony. I chłodzi się go albo wentylatorem albo cieczą. W przypadku samochodów, gdzie pompka paliwa jest zanurzona w baku, chłodzi ją paliwo.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000