Współwłaściciel a strata zniżek

Współwłaściciel a strata zniżek

17 Maj 2012, 21:05

Witam,

mamy auto rodzinne, ktore jest ogolnie zarejestrowane na matke, ale ja i siostra jestesmy wpisani jako wspolwlasciciele. Siostra doprowadzila do stluczki z jej winy i jest to pierwsza taka stluczka wiec domyslam sie, ze po uregulowaniu naleznosci poszkodowanego przez naszego ubezpieczyciela, nam zostana potracone znizki i bedziemy musieli placic wieksze OC (nie jestem pewny wiec jesli zle pisze to niech ktos poprawi :)). Teraz pytanie, czy ja jako wspolwlasciciel auta przy przyszlym zakupie auta na siebie bede tym jakos "dotkniety" i nie bede mial znizek? Z gory dzieki za odp
janek1337
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: Współwłaściciel a strata zniżek

18 Maj 2012, 05:09

janek1337 napisał(a):bedziemy musieli placic wieksze OC

To czy będzie podwyższona składka zależy od warunków ubezpieczenia - niektóre TU taki ,,zabieg'' stosują po drugiej, trzeciej szkodzie w czasie okresu ubezpieczeniowego czyli roku .. Skoro nie piszesz gdzie wykupiono polisę - zadzwoń do tego TU i Ci szczegóły powiedzą ..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

18 Maj 2012, 09:36

A przyjmujac sytuacje, ze skladka zostala by podwyzszona, bedzie to mialo jakis skutek na mnie jako wspolwlasciciela w przyszlosci jesli bym kupowal swoje auto?
janek1337
Nowicjusz

18 Maj 2012, 14:14

Noo, skoro zniżki są dla Ciebie też( bo po to jest współwłasność), to czemu podwyżka składki już nie ?? Ot polaczków myślenie - jak Kali ukraść krowę to dobrze, a jak Kalemu ukraść - źle ..
Niestety - to działa w obie strony i na wszystkie pojazdy !! Jeśli masz dwa lub więcej - podwyżka będzie na każdym ..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

18 Maj 2012, 15:16

Chodziło mi o to, że autem jezdzi kazdy ale sam wypadek spowodowala siostra i to ona jest wpisana w oswiadczeniu powypadkowym wiec nie widzialem logicznego powodu czemu ktos inny by mial na tym ucierpiec. Jesli tak dziala prawo to luz, ale nie musisz z jakas logika "polaczkow" wyjezdzac, bo nijak ma sie sytuacji. Dzieki za info.
janek1337
Nowicjusz

19 Maj 2012, 05:34

janek1337 napisał(a): nie widzialem logicznego powodu czemu ktos inny by mial na tym ucierpiec. Jesli tak dziala prawo to luz

Prawo i logika ?? Nie spotkałem się ... :lol: :lol:

janek1337 napisał(a):nie musisz z jakas logika "polaczkow" wyjezdzac,

Łoj tam, łoj tam - obrażony ?? Tak mi sie nasunęło .. Luzik .. :roll:
A nieprawda ??
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jaka jest polska motoryzacja czyli Jaka jest polska motoryzacja czyli "Made in Poland"
    W jakiej kondycji jest polska motoryzacja i czy w ogóle jeszcze istnieje? Wbrew dosyć powszechnym, pesymistycznym opiniom - ma się całkiem nieźle. O inwestycjach, poczynionych w ostatnich latach można napisać książkę. ...
    Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły
    Zmiana pory roku wymaga od kierowców dostosowania do nowych warunków jazdy. Wyzwania dla prowadzących auta związane z jesienią to m.in. liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły. Pamiętajmy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50