Współwłasność w przypadku stłuczki

03 Mar 2010, 23:38

Witam.
Na samym początku chciałbym przeprosić bo wiem że taki temat był już poruszany ze sto razy ale na jednym forum wyczytałem że przepisy się zmieniły.
A mianowicie mam 19 lat prawko od 09 2009. Właśnie mam zamiar kupić samochód ( Honda Civic 1.5 90KM 1993r.). Wiem że straszne pieniądze wydałbym na OC w przypadku gdy brałbym na siebie samochód. Ale wpadłem z tatą na pomysł, żeby wziąść samochód na współwłasność. Mój tato ma maksymalne zniżki nie wiem dokładnie ale chyba tam jest 60 % :P. Moje pytanie brzmi co w razie stłuczki?
Czy mojemu tacie polecą zniżki? Wyczytałem nie pamiętam gdzie , że w nowych przepisach właściciel traci ok 10% zniżek i to tylko z samochodu, który brał udział w kolizji. Pomóżcie proszę :)
Regius
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: wałbrzych

03 Mar 2010, 23:40

tak każdy współwłaściciel traci 10%
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

03 Mar 2010, 23:46

ale z saochodu który brał udział w kolizji czy ogólnej zniżki ?
Regius
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: wałbrzych

04 Mar 2010, 11:38

Zniżki są na człowieka a nie na auto bo jak zmieniasz auto to zostajesz przy swoich zniżkach a nie przejmujesz te co były z nowym samochodem.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

04 Mar 2010, 17:23

W razie kolizji spowodowanej przez Ciebie, Twój tata straci 10-20% zniżek na rok lub dwa lata (zależnie od ubezpieczyciela).
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    VII Eliminacja Wojny Północ-Południe / relacja
    W ubiegłą sobotę odbyła się największa do tej pory eliminacja cyklu Wojna Północ-Południe. Areną zmagań zawodników było katowickie Summer Cars Party, które przez 6 lat swojego istnienia urosło do rangi ...