Wstrzymane rejestracje pojazdów w Polsce

26 Mar 2020, 12:46

W związku ze stanem epidemicznym w Polsce wiele powiatów zdecydowało się na wstrzymanie rejestracji pojazdów zakupionych i uprzednio zarejestrowanych w Polsce.

Mając na uwadze przepisy które nie nakładają obowiązku rejestracji takiego pojazdu w określonym terminie, a jedynie co jest ważne to to że Właściciel takiego pojazdu ma za to obowiązek zgłoszenia kupna (nabycia) lub sprzedaży (zbycia) pojazdu w terminie 30 dni od daty jego zakupu/sprzedaży.

Takiego zgłoszenia powinno się dokonać elektronicznie. Mamy tu dwie możliwości:
- za pośrednictwem e-PUAP – zawiadomienie o zbyciu lub nabyciu pojazdu
- za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej Systemu Pojazd i Kierowca
Trzeba pamiętać żeby do takiego wniosku dołączyć dokument sprzedaży lub kupna pojazdu.

Wiele urządów rejestruje tylko pojazdy sprowadzone z zagranicy z terytorium państwa nie będącego państwem członkowskim UE, ponieważ pojazd jest wtedy dopuszczony do ruchu na okres do 30 dni od dnia jego sprowadzenia zgodnie z art. 71 ust. 6 ustawy – Prawo o ruchu drogowym.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3200
Zdjęcia: 11853
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mazda MX-5 - samochód do driftu Mazda MX-5 - samochód do driftu
    Ciekawie prezentuje się również Mazda MX-5, szczególnie jej druga generacja o oznaczeniu NB. To niewielki, tylnonapędowy kabriolet, którego największymi zaletami są niska masa i rozsądne ceny. Auto kupimy ...
    BYD e6 - elektryczny samochód o dużym zasięgu BYD e6 - elektryczny samochód o dużym zasięgu
    Pierwsza w Polsce prezentacja w pełni elektrycznego samochodu BYD e6 odbyła się w dniach 9 – 10 lipca w czasie konferencji "2012 International Symposium on Electric Vehicles – Triple Helix Activity Research; Energy-Technology; ...

  •