Wstrzymane rejestracje pojazdów w Polsce

26 Mar 2020, 11:46

W związku ze stanem epidemicznym w Polsce wiele powiatów zdecydowało się na wstrzymanie rejestracji pojazdów zakupionych i uprzednio zarejestrowanych w Polsce.

Mając na uwadze przepisy które nie nakładają obowiązku rejestracji takiego pojazdu w określonym terminie, a jedynie co jest ważne to to że Właściciel takiego pojazdu ma za to obowiązek zgłoszenia kupna (nabycia) lub sprzedaży (zbycia) pojazdu w terminie 30 dni od daty jego zakupu/sprzedaży.

Takiego zgłoszenia powinno się dokonać elektronicznie. Mamy tu dwie możliwości:
- za pośrednictwem e-PUAP – zawiadomienie o zbyciu lub nabyciu pojazdu
- za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej Systemu Pojazd i Kierowca
Trzeba pamiętać żeby do takiego wniosku dołączyć dokument sprzedaży lub kupna pojazdu.

Wiele urządów rejestruje tylko pojazdy sprowadzone z zagranicy z terytorium państwa nie będącego państwem członkowskim UE, ponieważ pojazd jest wtedy dopuszczony do ruchu na okres do 30 dni od dnia jego sprowadzenia zgodnie z art. 71 ust. 6 ustawy – Prawo o ruchu drogowym.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3425
Zdjęcia: 12469
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

03 Kwi 2020, 22:19

Dzisiaj przeczytałem o wydłużonym terminie rejestracji pojazdów sprowadzonych z zagranicy w związku z COVID-19.

"Po sprowadzeniu pojazdu z zagranicy będziesz miał więcej czasu na zarejestrowanie pojazdu. Do tej pory było to 30 dni, a ustawa wydłuża ten okres do 180 dni. Zmiana obowiązuje do końca roku 2020."
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 2778
Zdjęcia: 11

21 Kwi 2020, 13:15

Dzisiaj słyszałem że od jutra wraca już możliwość normalnej rejestracji samochodu :) która była wstrzymana tak jak to zostało opisane w pierwszym poście.
Powoli zaczyna wszystko ruszać... Ciekawe jaki będzie tego skutek?
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 2778
Zdjęcia: 11
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zredukuj prędkość i zwiększ dystans jadąc po mokrej nawierzchni
    Jazda w deszczu oznacza gorszą widoczność i wydłużony czas reakcji kierowcy, a wjechanie w kałużę może wiązać się z ryzykiem bardzo niebezpiecznego poślizgu wodnego lub uszkodzenia auta. Dlatego na mokrej nawierzchni niezbędne ...
    Lexus RX L 450h - test spalania
    Ten bogato wyposażony, luksusowy SUV imponuje niskim zużyciem paliwa. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że testom poddano największego SUV-a w gamie japońskiej marki na europejskim rynku – do tego w dłuższej i wyższej ...

  •