Wstrzymane rejestracje pojazdów w Polsce

26 Mar 2020, 12:46

W związku ze stanem epidemicznym w Polsce wiele powiatów zdecydowało się na wstrzymanie rejestracji pojazdów zakupionych i uprzednio zarejestrowanych w Polsce.

Mając na uwadze przepisy które nie nakładają obowiązku rejestracji takiego pojazdu w określonym terminie, a jedynie co jest ważne to to że Właściciel takiego pojazdu ma za to obowiązek zgłoszenia kupna (nabycia) lub sprzedaży (zbycia) pojazdu w terminie 30 dni od daty jego zakupu/sprzedaży.

Takiego zgłoszenia powinno się dokonać elektronicznie. Mamy tu dwie możliwości:
- za pośrednictwem e-PUAP – zawiadomienie o zbyciu lub nabyciu pojazdu
- za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej Systemu Pojazd i Kierowca
Trzeba pamiętać żeby do takiego wniosku dołączyć dokument sprzedaży lub kupna pojazdu.

Wiele urządów rejestruje tylko pojazdy sprowadzone z zagranicy z terytorium państwa nie będącego państwem członkowskim UE, ponieważ pojazd jest wtedy dopuszczony do ruchu na okres do 30 dni od dnia jego sprowadzenia zgodnie z art. 71 ust. 6 ustawy – Prawo o ruchu drogowym.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3283
Zdjęcia: 12003
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

03 Kwi 2020, 23:19

Dzisiaj przeczytałem o wydłużonym terminie rejestracji pojazdów sprowadzonych z zagranicy w związku z COVID-19.

"Po sprowadzeniu pojazdu z zagranicy będziesz miał więcej czasu na zarejestrowanie pojazdu. Do tej pory było to 30 dni, a ustawa wydłuża ten okres do 180 dni. Zmiana obowiązuje do końca roku 2020."
Rokiko
Zaawansowany
 
Posty: 782

21 Kwi 2020, 14:15

Dzisiaj słyszałem że od jutra wraca już możliwość normalnej rejestracji samochodu :) która była wstrzymana tak jak to zostało opisane w pierwszym poście.
Powoli zaczyna wszystko ruszać... Ciekawe jaki będzie tego skutek?
Rokiko
Zaawansowany
 
Posty: 782
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Francuskie dotacje na wymianę aut
  Francuski rząd wprowadził w 2020 roku dotację na zezłomowanie starego auta i zakup mniej emisyjnego samochodu. Premia wynosi 3000 euro na auto spalinowe lub hybrydowe o emisji CO2 poniżej 137 g/km oraz 5000 euro na pojazd ...
  QG0 - okres obsługi (standardowy okres obsługi)
  Przegląd ten dokładnie to QG0 (bez systemu przedłużonego czasu między przeglądami). Co 15 000 km należy wykonać serwis olejowy. Po upływie roku należy wykonać przegląd roczny, przy czym przegląd roczny zawsze zawiera serwis ...

 •  
  • Warto przeczytać