Wybór auta dylemat

wybór auta dylemat

16 Wrz 2009, 11:55

Witam, jakis czas temu pytalem o 3 auta (f. mondeo, vw passat, ar 156). Jednak wyjazd po auto do niemiec czesto konczy sie kupnem nie tego auta ktore planowalismy a tego ktore akurat "bylo dostepne" i robilo dobre wrazenie. Generalnie celuje w auto typu kombi(diesel do 2litrow), ze wzgledu na moje hobby potrzebuje troche miejsca w aucie. Interesuje mnie samochod do 20000 pln, co sadzicie o oplu vectrze? czy mozliwe jest nabycie tego auta w "nowszej" budzie (bodajze od 2002)? z checia poznam opinie uzytkownikow innych aut, pasujacych do opisu ktory przedstawilem.
Pozdrawiam
Kulczyk007
Nowicjusz

Miejscowość: CK

Re: wybór auta dylemat

16 Wrz 2009, 19:31

WITAJ, odradzam ci opla /awaryjne pompy wtryskowe i elektronika
niemieckie komisy są zapchane tandetnymi oplami wdieslu i nielepszymi porazkami vw passat B5-era vw skonczyła się na golf 3 /ostatni niezawodny /.,więc vw sobie daruj.
szukaj subaru ,honda
a po auto jedzie sie inaczej; mówisz co chcesz a człowiek na miejscu poluje na lekki unfall/jakaś rdzawka ale motor ok. i jedziesz na gotowo,a szukając samodzielnie poraz pierwszy kupisz na wygląd i to poważny bląd-złap kontakt na kogoś w niemczech-ja tak robie i mam gwarancje że auto ok.
max23
Początkujący

Miejscowość: elbląg

17 Wrz 2009, 15:43

Zawsze jest tak, że każdy ma mniej lub bardziej "swoje" zdanie na temat danego modelu samochodu. Ktoś miał kolegę, ktoś inny słyszał, a jeszcze komuś innemu powiedzieli, że to chłam. Mam opla vectrę z 2003 roku w dti 125 KM i nie narzekam. Ale oczywiście nie można generalizować. W każdej marce zdarzają się usterkowe egzemplarze - niestety często ta "usterkowość" w przypadku turbo diesli spowodowana jest niewłaściwą obsługą i postępowaniem z takim silnikiem. To nie benzyna Panowie, więc wymaga większej wiedzy i troski w codziennym użytkowaniu. Zakup tego samochodu w Niemczech (mówimy o wartościowym egzemplarzu z 2002 roku) za wspomnianą kwotę jest raczej mało prawdopodobny, by nie powiedzieć niemożliwy. Jasne, że w Hamburgu lub Berlinie znajdą się sprzedawcy z tzw. Nowej Unii, którzy "zrewitalizują" każdy złom, - dokładnie tak samo jak w polskich komisach. Niestety taki pojazd to bomba albo trumna - w najlepszym wypadku skarbonka bez dna. Vectry w dieslu, owszem bywają tanie ale w wersji 2,2 l , a to niestety 18,6 % akcyzy od ceny RYNKOWEJ - a nie lipy wpisanej w umowę. Celnicy już tego nie łykają. Pozostaje vectra 2,0 dti 100KM - trudno dostępna i poszukiwana. Jej ceny rozpoczynają się w przedziale 7 - 7,5 tys. euro i trzeba po nią daleko jechać, bo tylko w "głebokich" Niemczech można jeszcze w tych przedziałach cenowych znaleźć wartościowe i niekombinowane pojazdy. O ile jesteś zainteresowany dokładniejszym rozważeniem kwestii wyjazdu po samochód ( obojętnie jakiej marki)

[ Dodano: Czw Wrz 17, 2009 16:44 ]
Zawsze jest tak, że każdy ma mniej lub bardziej "swoje" zdanie na temat danego modelu samochodu. Ktoś miał kolegę, ktoś inny słyszał, a jeszcze komuś innemu powiedzieli, że to chłam. Mam opla vectrę z 2003 roku w dti 125 KM i nie narzekam. Ale oczywiście nie można generalizować. W każdej marce zdarzają się usterkowe egzemplarze - niestety często ta "usterkowość" w przypadku turbo diesli spowodowana jest niewłaściwą obsługą i postępowaniem z takim silnikiem. To nie benzyna Panowie, więc wymaga większej wiedzy i troski w codziennym użytkowaniu. Zakup tego samochodu w Niemczech (mówimy o wartościowym egzemplarzu z 2002 roku) za wspomnianą kwotę jest raczej mało prawdopodobny, by nie powiedzieć niemożliwy. Jasne, że w Hamburgu lub Berlinie znajdą się sprzedawcy z tzw. Nowej Unii, którzy "zrewitalizują" każdy złom, - dokładnie tak samo jak w polskich komisach. Niestety taki pojazd to bomba albo trumna - w najlepszym wypadku skarbonka bez dna. Vectry w dieslu, owszem bywają tanie ale w wersji 2,2 l , a to niestety 18,6 % akcyzy od ceny RYNKOWEJ - a nie lipy wpisanej w umowę. Celnicy już tego nie łykają. Pozostaje vectra 2,0 dti 100KM - trudno dostępna i poszukiwana. Jej ceny rozpoczynają się w przedziale 7 - 7,5 tys. euro i trzeba po nią daleko jechać, bo tylko w "głebokich" Niemczech można jeszcze w tych przedziałach cenowych znaleźć wartościowe i niekombinowane pojazdy. O ile jesteś zainteresowany dokładniejszym rozważeniem kwestii wyjazdu po samochód ( obojętnie jakiej marki)
Ostatnio edytowany przez AutoGregor, 18 Wrz 2009, 01:26, edytowano w sumie 1 raz
AutoGregor
AutoGregor
Nowicjusz

Miejscowość: Piła

Re: Wybór auta dylemat

17 Wrz 2009, 23:02

Kulczyk007 napisał(a):Generalnie celuje w auto typu kombi(diesel do 2litrow), ze wzgledu na moje hobby potrzebuje troche miejsca w aucie. Interesuje mnie samochod do 20000 pln, co sadzicie o oplu vectrze? czy mozliwe jest nabycie tego auta w "nowszej" budzie (bodajze od 2002)? z checia poznam opinie uzytkownikow innych aut, pasujacych do opisu ktory przedstawilem.

Do 20 tys. zł nie znajdziesz Vectry w nowej budzie. Od razu wybij to sobie z głowy.
W tej cenie znajdziesz niezłą Astrę II z silnikiem 1.7 DTI (ledwie 82KM) lub 2.0 DTI (100 KM).
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

18 Wrz 2009, 07:18

W takim razie proponuję rozejrzeć się za 406 z 2,0 HDI... albo za Octavią 1,9 TDi.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

18 Wrz 2009, 07:54

Co powiecie na temat BMW E320d? Roczniki 2000/01 znajduja sie w przedziale 20000pln? Co do peugota nie wiem jak ten model ale francuz ojca- megane (97r.)- sprawuje sie nadzwyczaj dobrze (jesli chodzi o awaryjnosc). Jesli chodzi o astre to ma ona jak dla mnie za słabe silniki.
Kulczyk007
Nowicjusz

Miejscowość: CK
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hyundai i30 nowej generacji w wersji 3-drzwiowej Hyundai i30 nowej generacji w wersji 3-drzwiowej
    Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcia nowego modelu i30 w wersji 3-drzwiowej, którego oficjalna premiera będzie miała miejsce 27 września, podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. 3-drzwiowa wersja i30 jest ...
    Gelber Engel - nagroda dla Audi A3 za doskonałą jakość Gelber Engel - nagroda dla Audi A3 za doskonałą jakość
    Niemiecki automobilklub ADAC, spośród 52 samochodów, wybrał Audi A3 zwycięzcą kategorii "jakość" tegorocznej edycji nagrody "Gelber Engel". Wyniki konkursu opierają się na sporządzanej przez ADAC statystyce ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009