Wybór ciekawego unikatowego auta do 10 tys. PLN

23 Sty 2018, 13:31

Cześć wszystkim,

Szukam samochodu do jazdy codziennej o ciekawym wyglądzie i dobrej opinii. (oby zmieścił się tylko wózek dla dziecka w bagażniku :)).
Jeździłem wiele lat Mazdą Xedos 9 2.0 V6 - ale mechaników brak w Szczecinie i nikt nie chciał go naprawiać, czas było się pożegnać: ze względu na blachę i silnik 2.0 wymagał już ingerencji.

Mocno się zastanawiam nad wersją Xedosa 9 2.5 ale już z gazem: tylko znów będzie problem z dobrym mechanikiem i to mnie przeraża. Wiem, że niektóre auta wyglądają z zewnątrz ciekawie : w środku mają jednostki z popularnych marek.

Podsumowując:

- musi być min. średniej wielkości bagażnik (na wózek)
- z możliwością zamontowania gazu jak wysoki litraż (szykuje się trochę kilometrów w tym roku do zrobienia)
-rocznik nie gra roli (i tak liczy się stan auta)
- benzyna czy diesel będzie lepszym wyborem ?
- stopniowo mogę inwestować a auto (jednorazowo będzie problem obecnie)

Wiem o awaryjności z opinii obiegowej ale podobają mi się Alfy Romeo (co sądzicie ?)

Rozpatrywałem też mniejsze auta jak COLT (miałem kiedyś w starej budzie) , Hond Jazz : lecz jak nic nie znajdę innego.
Pozdrawiam,

Będę wdzięczny za sugestie .

Pzdr.
Łukasz
kalukasz
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 28 03 2003
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Mazda Xedos 9
Silnik: 2.0 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

23 Sty 2018, 13:38

Jak masz problem z kasą, to AF odpuść na starcie...
Średnie auto, duży bagażnik na wózek i Colt? To ma być duże auto czy maluszek? I gdzie tu zmieścisz dużą butlę?

Octavia I, Peugeot 406, Laguna I, Mondeo. Ewentualnie jakiś Focus/Astra itp.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

23 Sty 2018, 14:46

Witam, Colt nie potrzebuje gazu - jeździłem Mazda 2.0 bez gazu głównie w trasy i nie było tragedii. Gaz raczej powyżej tej pojemności. Napisałem o Colcie i Hondzie Jazz(która wcale nie ma takiego małego bagażnika). Ale jeżeli nic nie znajdę sensownego to wole już kupić auto średniej wielkości i tych marek bo mnie nie zawiodły. Apropo pieniędzy , to mam budżet żeby auto utrzymać. Xedos 9 wcale nie by tani w utrzymaniu( lecz za to się rzadko psuł). Chodzi mi o opinie co warto kupić bardziej unikatowego jaki model który jest dobrze wykonany i solidny. Podobają mi się też Jaguary. Jeżeli pchać się w Alfę ewentualnie to który była by najrozsądniejsza . Propozycje Mondeo itd. mnie nie interesują. Lubię ciekawe starsze konstrukcje i przyjemność z jazdy.

Za rok dwa będę polował na Leksusa starego w benzynie (ale tutaj to już dużo większy budżet)
kalukasz
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 28 03 2003
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Mazda Xedos 9
Silnik: 2.0 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

23 Sty 2018, 17:23

Colt kolo samochodu unikatowego nawet nie stał :lol:
Na unikat budżet za mały ale można trafić na prawdę ciekawy samochód.
Zobacz na Chryslera Sebringa, coś tego typu:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Kumpel kupil niedawno podobnego, przesiadł się z vectry i nachwalić się nie może choć moim zdaniem skrzypiące wnętrze może wku...ać ;)

Jak ma być ciekawie to może MG ZT:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Sa też w sedanie, ten tylko tak przykładowo.
Bądź tańsze w utrzymaniu ZS:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

A jak coś starszego to może stare BMW? Jeśli lubisz starocie to gwarantuje, że się zakochasz :
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

23 Sty 2018, 17:39

Dziękuję za sugestię,

BMW jak najbardziej , kupiłem kiedyś jak byłem młodszy BMW 3.0 benzyna stary w manualu chyba model przed 90 rokiem lub 94 nie pamiętam już - bez wiedzy co to za rarytas. Młody byłem i głupi , że go sprzedałem, stan idealny. Dziwiłem się , że przyleciał po niego Pan z Krakowa i nie negocjował ceny . :)

Podpytam jeszcze , czy nie było by głupie kupić np. jakiś model Subaru ?
Jeździłem takim kiedyś na torze jako pasażer i to starym modelem. Wrażenia super :)
kalukasz
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 28 03 2003
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Mazda Xedos 9
Silnik: 2.0 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

23 Sty 2018, 17:51

kalukasz napisał(a):manualu chyba model przed 90 rokiem lub 94 nie pamiętam już - bez wiedzy co to za rarytas. Młody byłem i głupi , że go sprzedałem, stan idealny. Dziwiłem się , że przyleciał po niego Pan z Krakowa i nie negocjował ceny .


Pamiętasz czy było to 3.0 188KM tj m30b30 czy m60b30 czyli V8 ? :mrgreen:
Jak miło wspominasz to może warto do tego wrócić choć czasy się zmieniły i w zakładanym budżecie nie kupisz już e34 3.0 w DB stanie nawet R6 o v8 nie wspominając.
Na chwilę obecna to ostatni moment kiedy można względnie tanio kupić 2.5 m50 bądź m20 170KM a nawet zwykle 2.0.
Na wiosnę według moich prognoz ceny pójdą ostro w górę ;)

Subaru fajne niewątpliwe. Na + napęd 4x4 ale części drogie podobno.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Obrońca wolnossącej V-ósemki
    Coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin sprawiają, że silniki V8 stopniowo znikają ze świata motoryzacji. A te w tradycyjnym, wolnossącym wydaniu można śmiało nazwać wymierającym gatunkiem. Jest jednak marka, w której ...

25 Sty 2018, 11:48

Niestety nie Pamiętam , wtedy jeszcze się tak nie interesowałem : wiem jedno rakieto to to nie byla mimo 3.0 :) Dowiedziałem sie tylko po czasie, źe w manualnej skrzyni biegów było mało egzemplarzy.
kalukasz
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 28 03 2003
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Mazda Xedos 9
Silnik: 2.0 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

25 Sty 2018, 22:26

Panowie nalatałem się za samochodami wyjątkowymi i jednak budżet trzeba przynajmniej podwoić. Niestety jestem bez samochodu obecnie muszę coś kupić. Mam sentyment do swojego Xedosa 9 to chyba zostanę przy Mazdzie ale modelu , który każdy potrafi naprawić. Liczy się dla mnie przebieg i stan auta.

Co sądzicie o tej wersji w skórach, dokumentacja, aktualny tuv niemiecki i wspolne części z mondeo :) Cała zdrowa, oczywiście jest delikatny nalot na podwoziu (do zakonserowania) . Dwa dni temu robiony przegląd.

Na na co mam jeszcze zwrócić uwagę , nie znam się na tym modelu.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Pozdrawiam
kalukasz
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 28 03 2003
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Mazda Xedos 9
Silnik: 2.0 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

31 Sty 2018, 19:10

kirin88 a niedaleko mnie stoi takie coś: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] pojechałbyś obejrzeć,czy raczej byś odpuścił?
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993