Wybór pierwszego auta na krótkie trasy.

Re: Wybór pierwszego auta na krótkie trasy.

28 Cze 2018, 22:30

Mówię tylko żeby się przypasował, bo np. ja pomimo normalnego wzrostu do Corsy B się nie mieszczę i źle się czuje, nie mogę ustawić fotela pod siebie, ale znajomy już problemu takiego nie ma, a wzrost ten sam... Każdy ma inną budowę i odczucia zza kierownicy (jak ustawię dobrze pod ręce, to nogi drętwieją, co zrobisz).

Jeśli Yaris jest lepsza pod tym względem od Corsy, to zwracam honor ;)
galakty
Forumowicz VIP

Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

29 Cze 2018, 15:01

No od Corsy lepsza. Mi w Yarisie (jako pasażer) jechało się komfortowo, a jao kierowca nie czulem roznicy. A z tym dystansem 40km to nie jest duzo. Yaris oczywiscie w porownaniu do AYGO jest troszke przestronniejszy. Aby tylko miec klime :D Ja w pandzie jechalem z wawki do Zakopca w 4 osoby. Dla mnie dla kierowcy bylo to meczace dla pasazerow bardziej. Wiec 40km przy takiej trasie to fraszka.
pawełbiały
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 10 2008
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Peugeot

29 Cze 2018, 16:14

Ja miałem Corse B i mam 185cm wzrostu i nigdy nie miałem problemów z kręgosłupem a nie jeżdziłem nią tylko do pracy natomiast raz miałem okazję jechać Yarisem i nie wspominam tego dobrze (mało komfortowa) ale własnie każdy ma inne odczucia :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Typ: Sedan/Limuzyna

30 Cze 2018, 11:13

Wczoraj odwiedziłam jednego faceta, który sprowadza auta z Belgii. Ma volkswagena polo za 5,5tys tylko jest szyba przednia do wymiany (pęknięta), trochę poobijany, no i jak podniosłam szybę to nagle niespodziewanie pękła linka... :roll: i ma troszkę rdzy, nie wiem jak pod spodem, trzeba by wziąć na kanał.. Ogólny stan wydaje się ok. Klima i wspomaganie.
Wpadła mi w oko też yaris verso, za 6tys na gazie. Super wysoko i niezły widok z tyłu. Ale stan karoserii zostawia wiele do życzenia, szkoda.
Goszkua
Nowicjusz

Miejscowość: Białystok
Prawo jazdy od: 0-11-2015
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Nie mam

01 Lip 2018, 07:38

Ale wiesz że takie informacje nam nic nie dają? Byłam, oglądałam Polo, rdza, szyba, ale fajne auto... :) Liczy się silnik dla nas, zdjęcia, jakiś stan techniczny. Inaczej doradzić nie możemy, ale dla mnie to już podejrzanie wygląda, handlarz w takiej cenie? Powiedz jeszcze że 1.0 albo 1.2 pod maską. Ale to i tak za tanio. Jak rdzewieje karoseria to pewnie był tłuczony (generalnie do sprawdzenia spodu nie potrzeba kanału, chyba że jest na gwincie obniżony).
galakty
Forumowicz VIP

Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Typ: Hatchback

11 Lip 2018, 09:59

W szukaniu auta miał pomóc mi brat, ale ma ostatnio mało czasu więc znowu biorę sprawy w swoje ręce. Znalazłam taką pandę.

https://allegro.pl/ogloszenie/fiat-pand ... 7441362138

Warto zawracać sobie nim głowę?
Goszkua
Nowicjusz

Miejscowość: Białystok
Prawo jazdy od: 0-11-2015
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota 86 GR Sport - kolejny model coupe Toyota 86 GR Sport - kolejny model coupe
    Nowa seria usportowionych modeli Toyoty firmowanych przez Gazoo Racing wzbogaciła się o kolejny model – coupe GT86 w wersji GR Sport. We wrześniu 2017 roku Toyota zaprezentowała nową serię GR, opracowaną na japoński ...
    Kiedy powinniśmy zaciągać hamulec postojowy (ręczny)? Kiedy powinniśmy zaciągać hamulec postojowy (ręczny)?
    Na drogach nie brakuje roztargnionych kierowców, którzy parkując samochód zostawiają go bez wrzuconego biegu i zaciągniętego hamulca postojowego. Skutkuje to wytoczeniem się auta na drogę, zsunięciem ...

• Re: Wybór pierwszego auta na krótkie trasy.

11 Lip 2018, 15:48

Może być ale za te pieniądze znajdziesz taką z polskiego salonu z pierwszej albo drugiej ręki z małym przebiegiem,może i bez wyposażenia ale zazwyczaj stan będzie dobry.

Ładny Yaris https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-ya ... xtor=SEC-8
    Punto https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-punt ... xtor=SEC-8
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Seat Cordoba
    Silnik: 1.6 75km
    Typ: Sedan/Limuzyna

• Honda Civic z numerem 69