Wybór samochodu

19 Lis 2009, 09:53

Witam jestem tu nowy:)

Na wstępie napisze że jeśli temat jest nie w tym dziale co ma być proszę o przeniesienie

A przechodząc do mojego problemu:

Więc zastanawiam się nad zmianą auta.. Obecnie jeżdżę Fordem Mondeo MKI 2.0 w benz i z racji tego ze to już stare auto a mam odłożone trochę gotówki czyt. ok 20k zł zastanawiam się nad autem które ma przyzwoite osiągi, sportowe zacięcie, i agresywnie wygląda choć nie rzuca się w oczy :)

Myślałem nad:

Seatem Leonem 1.8T albo 2.0TDI pierwszej generacji
Hondą Accord 2.2i V-TEC
Audi A3 z jakimś mocnym motorem

Bez różnicy mi czy to będzie diesel czy benzyna choć wolał bym diesla bo mniej pali a do gazowania aut nie jestem przekonany. Najlepiej żeby był w tzw. full opcji czyli klima idt. skóra może być a nie musi:)

Oczywiście wasze propozycje na auto dla mnie mile widziane:)
Ostatnio edytowany przez evo, 21 Lis 2009, 13:25, edytowano w sumie 1 raz
evo
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Gdańsk

19 Lis 2009, 17:07

Leona 1.8T do 20tys mozesz miec ciezko dostac,z mojej strony Audi A3 albo A4 z silnikiem 1.8T (turbo) 150KM,sam osobiscie skusil bym sie na taka Audike np taka
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Lis 2009, 18:59

audi fajne może pojadę je zobaczyć bo w tym mieście jestem codziennie, tylko martwi mnie to ze może byc zajechane jak znam niektórych ludzi z tego miasta...


Na co patrzeć jak będę oglądał??


Czekam na dalsze propozycje:)

Pozdrawiam
evo
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Gdańsk

19 Lis 2009, 19:08

Najlepiej to podjechac do jakiegos mechanika albo na stacje diagnostyczna i poprostu bedziesz wiedzial co jest grane z autkiem
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Lis 2009, 19:29

nie no brał bym go na stacje na razie, tylko jak bym miał go kupić na razie się rozglądam i jeżdżę oglądam znaczy planuje tak robić bo dopiero zacząłem oglądać i szukać
evo
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Gdańsk

19 Lis 2009, 19:36

Jeśli Mondi dobrze sie sprawował kup MKIII a na pewno będziesz zadowolony a jak chcesz na sportowo to ST220 tylko że musiał byś troszeczkę dołożyć bo za tą kwote będzie cięzko
Servis Calibra
mikas24
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 222
Miejscowość: Zawiercie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Układ wydechowy o zmiennej długości – 1989 rok
    Układ wydechowy o zmiennej długości to domena samochodów sportowych i aut o wysokich osiągach, choć zdarza się, że pojawia się on w sedanach, w których klekot Diesla nie licuje ze sportowym wizerunkiem producenta. ...

27 Lis 2009, 11:03

nie chce forda dość kasy w niego włożyłem mam dość fordów ogólnie silnik jest okej ale 2 razy się sprzęgło spaliło przy przyśpieszaniu i problemy z elektryką masakra


Witam ponownie byłem i obejrzałem tą audice z linku ukazało się że wszystko jest sprawne lecz coś nie tak ciągnęła znaczy nie miała już tych 150KM lekko przyjechania była..

Więc szukam nadal co mi polecacie... bo znalazłem honde accord 2.2 v-tec też nie daleko mnie ale nie wiem czy warto po nią jechać i czy czasem dużo palić nie bedzędzie ;(

Pozdrawiam i czekam na propozycje...
evo
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Gdańsk

27 Lis 2009, 15:39

Moim zdaniem taka Hondzina z 2.2 srednio pewnie sobie troche łyknie mysle ze jakies 12-13l/100km napewno
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Lis 2009, 19:35

Jak już ma najechane sporo to 13/100 to weźmie 2.0 silnik.
stasiowski121
 

01 Gru 2009, 09:57

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] a co myślicie o tym??
evo
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Gdańsk

01 Gru 2009, 18:15

Przebieg wiadomo moze byc krecony,ale na moje oko wydaje mi sie ze auto mialo robiony lewy bok (inny odcien drzwi kierowcy a blotnika),najlepiej to wez go na jakas stacje diagnostyczna czy do mechanika
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Gru 2009, 15:42

evo napisał(a):http://otomoto.pl/seat-le...-C10775438.html a co myślicie o tym??

Auto napewno ma krecony licznik bo takich przebiegów to mozna w Polsce oczekiwać a nie na zachodzie.
mimi
milutki5
Aktywny
 
Posty: 348
Miejscowość: małopolska

05 Gru 2009, 16:36

No przeciez jakies 80-90% samochodow na naszych drogach ktore zostaly sprowadzone maja krecone liczniki jak nic
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Gru 2009, 09:05

Ogólnie autko ładne, ale moim zdaniem był bity. Faktycznie inny odcień lakieru, jak już ktoś napisał. To już jeden minus. Poza tym, osobiście jakoś nie mam zaufania do seatów. Owszem, bardzo mi się podobają, zwłaszcza Leon, ale mam znajomego, który trafił na tak zajechany egzemplarz, że w ciągu roku przejechał nim może w sumie miesiąc, reszte czasu stał w warsztacie. Padało wszystko, elektryka, komputer, zawiasy, nawet skrzynia biegów, a autko wyglądało konkretnie, więc trzeba uważać.
............-----Shake Your Blood-----..............
sphinx1969
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 100
Miejscowość: Bielsko- Biała

19 Gru 2009, 15:32

leon bardzo ciekawe auto, ale akurat nie ten ezgemplarz . Mozna kupic 1.9 TDI 110 km i potem wsadzic mu Chip i autko jezdzi jak nalezy
marcineq
Początkujący
 
Posty: 136
Miejscowość: Tychy