Wybor z 3 aut: Ibiza | Corsa | Fabia?

Wybor z 3 aut: Ibiza | Corsa | Fabia?

13 Paź 2011, 20:17

Zbieram sie powoli na wymiane samochodu tak na wiosne 2012 roku i chce zebrać troche informacji na teamt danych modeli. Bardziej stawiam na ekonomike oraz bezawaryjność, nie jestem jakimś amantem szaleńczych nocnych wyścigow po miescie ( mimo mlodego wieku) Musze również patrzyć na to iż robie tygodniowo do 330 km.

Wybrałem kilka następujących modeli :

SEAT IBIZA III 1,2

[link wygasł]

CORSA C 1.0 badz 1.2

[link wygasł]

SKODA FABIA 1.2

[link wygasł]

Oczywiście wszystko w instalacji gazowej. Najbardziej jestem za corsa gdyż nie jest taka droga taak

Ale najlepiej posłuchać opinii innych co mieli odczynienia z tymi pojazdami
Conqeror
Obserwowany

Auto: Astra F 1.4 8v mpi

Re: Wybor z 3 aut :?

13 Paź 2011, 20:44

Corsy 1.0 bym nie brał,pali tyle co 1.4 a osiągi dużo gorsze.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

Re: Wybor z 3 aut :?

13 Paź 2011, 20:48

Co do bialej Fabii, to jak on od nowosci ma instalacje gazowa, to ma 2x tyle jak chodz o przebieg. :D Nie ma zdjec wnatrza wiec ciezko powiedziec, ale biale autko sie pod firme kupuje i jak jakas firma wziela benzyne pod gaz zamiast klekotajki, to to musialo troche jezdzic jednak. :D

Wiesz... co do mocy i wyscigow po miescie, to nawet male i lekkie autko z motorem o mocy 60km, po prostu nie jedzie, tylko sie toczy, autko wielkosci Corsy musi miec z 80KM zeby jako tako tym sie dalo jezdzic, do wyprzedzania przy 80-90km/h taki motor to i tak padaka jak chodzi o cudowne Polskie drogi.
Czimi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

Re: Wybor z 3 aut: Ibiza | Corsa | Fabia?

14 Paź 2011, 11:17

@Czimi - redukcja do 3ki i jazda ;)

Polecam Fabię 1.2 w zupełności wystarczy do miasta, przy instalacji gazowej pali bardzo mało ;]
Jeździłem i polecam wygodne ładne autko.
a5f5c1
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Złote Gwiazdy Magazynu Złote Gwiazdy Magazynu "Wheels" dla Mitsubishi ASX i Pajero
    Crossover Mitsubishi ASX i SUV Mitsubishi Pajero otrzymały najwyższe wyróżnienia – Złote Gwiazdy - w plebiscycie corocznie organizowanym przez prestiżowy australijski magazyn "Wheels". Otrzymując najwyższe noty ...
    Fałszywe poczucie bezpieczeństwa Fałszywe poczucie bezpieczeństwa
    Pieszy wchodząc na oznaczone pasami przejście często zyskuje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Jak gdyby fakt, że w tym miejscu ma pierwszeństwo, chronił go przed zagrożeniem. W rzeczywistości na przejściach dla pieszych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      GTP Light