Wycena naprawy po kolizji - Renault Thalia

01 Sie 2012, 09:24

Witam,

Wczoraj wjechał we mnie autobus. Policji nie było, ale mam oświadczenie kierowcy, że to jego wina. Szkoda została zgłoszona to jego ubezpieczyciela tj. Warta i teraz czekam na telefon od rzeczoznawcy i umówienie się na termin.

I tu moja prośba: czy mógłby mi ktoś pomóc w wycenie ewentualnej naprawy auta a także wartości auta wg tabel używanych przez dane towarzystwo ubezpieczeniowe? Czy przy wycenie ma znaczenie, że auto jest wpisane jakoś aktywa w firmie?

Moje auto to: Renault Thalia 1.4. Rok produkcji 2003. Przebieg ok. 110 tys. km. Benzyna + gaz.
Auto przed kolizją miało jakieś tam ryski ale nic poważnego, nigdy nie było bite.

Po kolizji uszkodzone są:
- lewe przednie drzwi (pod klamką są porysowane i pęknięte)
- lewe tylne drzwi (fcałe porysowane, mocno wgniecione, popękane)
- lewe tylne nadkole (mocno wgniecione, przy jeździe koło ociera o nadkole)
- tylne zderzak (powyginany w okolicach koła)
- koło + kołpak + opona (koło, opona porysowane, kołpak połamany)
- z tego co udało nam się na tak na szybko wypatrzyć to też złamana jest sprężyna pod lewym tylnym kołem
- autem da się jeździć - jakoś specjalnie nic się nie tłucze więc mam nadzieję, że nic więcej się nie stało

Dodatkowo dołączam zdjęcie - poglądowo bo robione na szybko zaraz po kolizji: [tymczasowy link do zdjęcia niedostępny]

Dodatkowo macie jakieś rady jak się przygotować przed wizyta rzeczoznawcy?
Czy wcześniej dobrze udać się do jakiegoś blacharza i na piśmie mieć wycenę naprawy? Czy to coś da?
Czy rzeczoznawca będzie zaglądał "pod auto" i patrzył czy coś się jeszcze zapsuło - w końcu autobus uderzył w moje koło, więc coś tam się mogło poprzesuwać czy połamać.
I co zrobić w sytuacji jeśli rzeczoznawca wyceni szkody na niższą kwotę niż rzeczywiście wydam na naprawy?
Słyszałam coś o możliwości odstawienia samochodu do ASO, ale nie bardzo wiem o co chodzi, a dodatkowo najbliższy ASO mam 40 km od domu więc trochę strach tyle jechać autem, w którym nie do końca wiem co się zepsuło.

Będę wdzięczna za każda wskazówkę :)
asiczka
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2006
Auto: Renault Thalia
  • 22 Sie 2012, 14:59

    Na pewno nie zaszkodzi zajrzeć do blacharza i zapyatć ile kosztowała by naprawa,możesz starać się o poświadczenie tego z zakładu na piśmie i potem skonfrontować z opinią rzeczoznawcy.
    Turbopama
    Początkujący
     
    Posty: 218
    Prawo jazdy: 10 03 1996
    Auto: BMW M3
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Lexus RX 450h - duży luksusowy SUV
      RX 450h to duży luksusowy SUV o długości 4,89 m z napędem hybrydowym o mocy 313 KM, który przyspiesza do setki w 7,7 s. Zużycie paliwa wg WLTP wynosi od 7,6 l/100 KM. Testerzy Consumer Reports uzyskali średni wynik ...