Wycieczka samochodem na wschód - nie strach?

Wycieczka samochodem na wschód - nie strach?

09 Mar 2011, 21:34

Witam
Mam do was takie nie typowe pytanie otóż jak uważacie czy nie strach jest jechać samochodem na wycieczkę na Ukrainę czy do Rosji :?: W Rosji najchętniej odwiedził bym Katyń a na Ukrainie koniecznie Lwów i może coś jeszcze. Na zachodzie już byłem i wszystko było w porządku. A może ktoś z was był w rosji albo na ukrainę i wie jak tam jest naprawde:?: Podobno milicja wyłudza kasę od zagranicznych, paliwa są fatalne i w dodatku dziurawe drogi lecz nie mam pojęcia ile w tym prawdy :wink:
M_TT
Początkujący

Miejscowość: ...

Re: Wycieczka samochodem na wschód - nie strach?

09 Mar 2011, 23:01

Miałem jechać na Ukraine na weekend majowy na tamtejszy zlot Daewoo ale małe problemy i niestety :???: ale na Ukraine nie ma sie czego bać,mamy na forum Daewoo jednego kolesia który jest tam przynajmniej 2-3razy na miesiąc.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

18 Mar 2011, 22:38

Co tak cicho :?: Nikt z was tam nie był?
A gdy bym chciał przywieźć sobie przy okazji trochę paliwa w kanistrach :mrgreen: ,wie ktoś czy wolno tak? czy są kontrole bagażu na granicach i jeśli tak to jak wyglądają :?:

Tak sobie wyliczyłem że jak by zatankować się tam do pełna i przywieść ze sobą trochę taniego paliwa w bagażniku to koszty wycieczki zmniejszyły by się
M_TT
Początkujący

18 Mar 2011, 22:46

Jeśli zauważą coś nie pokojącego to auto na bok i nawet całe Ci przetrzepią.
No z tym paliwem to bym uważał bo wtedy napewno przetrzepią auto w poszukiwaniu powiększoynego baku lub dodatkowych baków.Z tego co wiem to mają urządzenie do wypompowywania paliwa ze zbiornika i sprawdzenia,ile ktoś go przewozi.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

18 Mar 2011, 22:50

nie strach, bierzesz majty w ręke zapitalasz do Rosyjskiego konsulatu jak nie masz pewności co i jak i po wize przy okazji ;)
http://www.rosjapl.info/rosja/wizy.php
potem kupić atlas, najlepiej jeszcze jakąś navi sobie skombinować, wstępnie wyznaczyć co chcesz zobaczyć i jazda ;)
trzymaj się przepisów to za wiele nie zapłacisz :mrgreen: ogólnie jest spokój i norma ;) czasem zdażają się abstrakcyjne sytuacje
nas chceli skasowac za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 5 km, powód? -A gdyby tędy dzieci szły?? (najbliższa "osada" na 4 domostwa była o 40 km od tego miejsca :mrgreen: )
ogólnie nie ma się czego bać można spokojnie jechać, zapoznaj się mniej więcej z przepisami obowiązującymi w danym kraju i dajesz :wink: pamiętaj że w niektórych krajach za jazde w dzień na światłach mijania jest mandat i to nie mały :!:
poza tym 1Milicja ma zawsze racje 2 jak nie ma patrz pkt 1 :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

19 Mar 2011, 08:06

Weź sobie trochę kasy na łapówki dla stróżów prawa i zamykaj drzwi od wewnątrz. Nie zabieraj autostopowiczów i nie udzielaj nikomu pomocy na drogach. Najlepiej też nie kozaczyć i nie ścigać się na drodze z tubylcami.

Rosja jak Libia - dziki kraj. W Polsce w porównaniu z Rosją, to jest francja-elegancja.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochodem elektrycznym dookoła świata - Izabella Miko Samochodem elektrycznym dookoła świata - Izabella Miko
    Izabella Miko przyleciała do Polski prosto z USA by opowiedzieć o tym, po co jeździła na stację paliw... elektrycznym Mitsubishi i-MIEV. Zdradzi też, jak wyglądałaby jej podróż dookoła Ziemi za kierownicą auta na prąd. ...
    Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego
    Marka Volkswagen zmienia swoje plany dotyczące aktywności w sporcie samochodowym. Od 2017 roku Volkswagen będzie koncentrował się na nowych technologiach oraz dyscyplinach angażujących klientów. Po czterech latach ...

• Re: Wycieczka samochodem na wschód - nie strach?

19 Mar 2011, 10:05

Dishman napisał(a):Rosja jak Libia - dziki kraj. W Polsce w porównaniu z Rosją, to jest francja-elegancja.
    :mrgreen: przesadzasz
    Rosja jest jak każdy inny kraj, powtarzane stereotypy ludzi którzy nawet nie byli w za naszą wschodnią granicą,
    czasem Milicji zdarzy się wziąć łapówkę ale zwykle turysta nie jest bez winy, i zwykle łąmie przepisy ;) i zamiast płacić 100 woli wepchnąć łapówke ;) prosta sprawa, lepiej, podróżowanie Rosyjskim pociągiem jest o wiele bezpieczniejsze niż naszym, i bardziej punktualne :mrgreen:
    dobrze jest zwrócić uwage na przepisy migracyjne bo za to najczęściej można dostać mandat,
    pocieszny
    Forumowicz VIP

19 Mar 2011, 18:09

ok dzięki za wszystkie odpowiedzi, a do rosji bez wizy nie przepuszczą na przejściu?

Wiza, paszport, to koszt kilkuset złotych,, a orientuje się ktoś jak jest z wycieczką na ukrainę? Też konieczna wiza czy sam paszport wystarcza? Z tymi paszportami to troche głupota i wyciąganie kasy od ludzi, czyż by nie lepiej by było by móc jechać na podstawie dowodu?
    M_TT
    Początkujący

19 Mar 2011, 18:21

Nie musisz mieć wizy :wink: sam paszport wystarczy bo inaczej Cie nie wpuszczą.
    Barol
    Awatar użytkownika

19 Mar 2011, 18:56

a przy jakim pobycie tak w ogóle wiza jest konieczna?

Ps. Prawda to że w kanistrze można przewieźć przez granice max. 10l paliwa (że niby na rezerwę) czy w ogóle nie można w kanistrze?
    M_TT
    Początkujący

19 Mar 2011, 18:56

M_TT napisał(a):nie lepiej by było by móc jechać na podstawie dowodu?
    jak Ukrainę dopuszczą do strefu Schengen to będziesz jechał na dowód, teraz musisz mieć paszport, poza tym, wszędzie się podróżuje z paszportem :wink: a strefa Schengen jest tylko dla ułatwienia ludziom życia ;)
    pocieszny
    Forumowicz VIP

19 Mar 2011, 21:20

Zastanawia mnie dlaczego mapy google nie chcą wyznaczyć mi trasy olsztyn - smoleńsk? Chciałem obliczyć odległość a tu .... :neutral:
    M_TT
    Początkujący

19 Mar 2011, 23:38

SAS Planet
    pocieszny
    Forumowicz VIP

20 Mar 2011, 01:53

słyszałem że nie można pod żadnym pozorem zostawiać auta lepszej marki gdyż po wycieczce np w jakimś muzeum można już go nigdy nie spotkać :) wiec na wschod preferuje wycieczke autokarem lub samolotem
    pepsik
    Nowicjusz

Miejscowość: łódź

20 Mar 2011, 02:12

taaa w wawie na pradze podobno tak samo :mrgreen: też słyszałem :mrgreen:
    pocieszny
    Forumowicz VIP

• Warto przeczytać
    • Targi AutoSalon i AutoSerwis
      WST 1/4 MILI - Dajtki
      db Drag Racing na targach
      SEAT Leon ST FR, kombi, bok