Wyciek oleju - Opel Corsa 2007 D 1.4 benzyna

16 Sie 2020, 15:19

Hej, samochód jak we temacie. Samochód od kilku dni zostawia regularnie krople oleju (tak przypuszczam, są to tłuste ciemne plamy) gdy postoi dłużej niż dobę na miejscu parkingowym.

Olej zbiera się w zaznaczonym miejscu, pod czujnikiem ciśnienia oleju (który wymieniałem kilka miesięcy temu więc raczej nie jest winowajcą)

Wyciek oleju - Opel Corsa 2007 D 1.4 benzyna

Owo miejsce umyłem by się upewnić i faktycznie, olej znowu się zbiera i kapie :/ W ciągu ostatniego miesiąca zresztą na bagnecie ubyły 2 miarki


Akurat zbliża się termin wymiany oleju ale nie chciałbym tego robić w ciemno zważywszy że - jeśli wyślę autko do mechanika - może on spuścić olej z silnika gdy jest to jakaś poważniejsza awaria a olej wolę wymienić samemu :yes:

A może to po prostu któraś z uszczelek, jeśli tak to na co zwrócić uwagę?
domen
Nowicjusz
 
Posty: 25
Zdjęcia: 1

17 Sie 2020, 12:02

Patrzyłeś czy wyżej od tego miejsca jest sucho? czujnik który wymieniałeś od spodu jest suchy? Ja bym zdjął osłonę silnika i zobaczył czy przy rozrządzie nie widać żadnych wycieków i z pod uszczelki pokrywy zaworów. Często jest tak że olej gdzieś tam sobie z góry spływa i później stoi w takim miejscu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

17 Sie 2020, 12:07

no właśnie sporo zacieków jest też wyżej, przy pokrywie zaworów z lewej strony, także chyba w grę wchodzi wymiana uszczelki pod pokrywą
domen
Nowicjusz
 
Posty: 25
Zdjęcia: 1

19 Sie 2020, 09:27

Proponuję umyć silnik o obserwować gdzie się poci. W przeciwnym razie to wszystko skąd może kapać olej to są domysły, a naprawa bęzdie się odbywała metodą prób i błędów. Chyba, że masz kasę na wymianę poszczególnych elementów.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Sie 2020, 09:53

Tak też zrobiłem, wyczyściłem zalane elementy i także te w okolicy pokrywy i na razie jest ok, może to kapał stary zaschnięty olej który zrobił się półpłynny pod wpływem gorąca.
domen
Nowicjusz
 
Posty: 25
Zdjęcia: 1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samodzielna wymiana oleju silnikowego
    Dla osób lubiących samodzielnie naprawiać samochody, wymiana oleju silnikowego nie jest żadnym problemem. Jednak coraz więcej osób wybiera profesjonalne warsztaty takie jak Euromaster. Nic dziwnego, standardy ...