Wyciek oleju pod samochodem

16 Cze 2021, 21:33

Witam, ostatnio przydarzyla mi sie dziwna sytuacja. Podczas jazdy 40 kmh wbiegl mi kot pod samochod, wrocilem do domu, wyszedlem z samochodu a tam duza plama oleju pod samochodem. Co moglo sie stac?
Olej w silniku jest. Auto mercedes c w204 220cdi automat. Dodam jeszcze ze nie uslyszalem zadnego dzwieku i od momentu potracenia kota przejechalem ze 100m.
kałek1998
Nowicjusz

• 17 Cze 2021, 00:36

Nachyl sie i zajrzyj, ach ludzie leniwi są w tych czasach :? No pomysl logicznie jak my mozemy przez internet zweryfikować gdzie i co Ci tam cieknie? Nie da się
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 91
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: e36, M3, C5 x7

17 Cze 2021, 08:03

Zajrzylem i nic nie zobaczylem. Bardziej mi chodzilo czy sa tam jakies wezyki od oleju czy jakies inne przewody ktore kot by mogl odpiac. Kot by raczej miski nie rozwalil
    kałek1998
    Nowicjusz

17 Cze 2021, 09:11

kałek1998 napisał(a):wyszedlem z samochodu a tam duza plama oleju pod samochodem. Co moglo sie stac?
    Jak byś miał taki wyciek że po wyjściu z samochodu byłaby duża plama to myślę że dawno by było po silniku. Może ta plama tam już była a ty na niej zaparkowałeś?

Przestawiasz samochód w inne miejsce i zaglądasz pod spód sprawdzając dokładnie czy nie widać oleju na silniku i osłonach podwozia. Jak jest sucho to raczej możesz być spokojny ale zwróć uwagę jeszcze na przewody hamulcowe przy przednich kołach czy tam jest wszysko ok.
    Rokiko
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 12

17 Cze 2021, 12:35

Jestem pewny ze to z mojego samochodu, zostal slad na drodze. Sprawdzilem odkad zaczal sie slad i zaczyna sie wlasnia od miejsca potracenia/przejechania kota. Odrazu mowie ze kot przezyl, prawdopodobnie musial zahaczyc o jakis przewod. Poziom oleju w silniku wlasciwy
    kałek1998
    Nowicjusz

17 Cze 2021, 14:21

Jesteś pewny że to olej a nie np. płyn chłodniczy? Jak duża zostaje ta plama i z której strony pod silnikiem?
    Rokiko
    Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Widzisz wypadek na drodze? Oto, co należy zrobić, a czego unikać
    Wakacje to okres najwyższej w całym roku liczby wypadków drogowych. W tym czasie mamy największą szansę, aby stać się świadkiem takiego zdarzenia. Nierzadko kierowcy doświadczają takiej sytuacji po raz pierwszy i zaskoczeni ...
    Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy?
    Jak dotrzeć z punktu A do punktu B zużywając jak najmniej paliwa i podróżując możliwie jak najwygodniej? TotalCarScore.com sugeruje skorzystanie ze stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF, który niedawno został ...

• 17 Cze 2021, 15:15

Jestem pewny ze to olej. Dodam jeszcze ze pod skrzynia i silnikiem sa nie naruszone oslony. Plama jest bardziej z prawej strony.
    kałek1998
    Nowicjusz

17 Cze 2021, 16:23

No to musisz obejrzeć silnik z tej strony. Nie ma możliwości żebyś nie zobaczył na nim śladów wycieku. Stajesz samochodem i jak zobaczysz że olej pojawił się na ziemi to sprawdzasz dokładnie to miejsce wyżej nad plamą i musisz trafić na wyciek.
    Rokiko
    Stały forumowicz

18 Cze 2021, 13:45

Patrzylem i widac plamki oleju pod silnikiem od strony pasazera ale poziom oleju w silniku sie ani troche nie zmienil. Sprawdzalem rowniez przewody hamulcowe i zbiorniczek od plynu hamulcowego i wszystko gra. Oleju wyplynelo naprawde duzo. Jest jakis sposob na sprawdzenie czy jest olej w skrzyni?
    kałek1998
    Nowicjusz

18 Cze 2021, 13:52

kałek1998 napisał(a):Jest jakis sposob na sprawdzenie czy jest olej w skrzyni?
    Jesti najlepiej podjechać do warsztatu tam gdzie się zajmują automatami sprawdzą Ci poziom pewnie bez wcześniejszego umawiania się.
    kałek1998 napisał(a):Oleju wyplynelo naprawde duzo.
    Jak by to było ze skrzyni to raz e na pewno byłby na niej ślad, a dwa że zauważył być że inaczej zmienia biegi. W automacie niewielka różnica w stanie oleju potrafi diametralnie zmienić jej zachowanie podczas zmiany przełożeń.
    Rokiko
    Stały forumowicz

18 Cze 2021, 15:17

Wlasnie cala oslona silnika i skrzyni jest mokra od oleju, zapakuje go na lawete i podjade do warsztatu. Dzieki za pomoc :)
    kałek1998
    Nowicjusz