Wyciek paliwa, załączam zdjęcia. Czy to pompa? Uszczelka?

Wyciek paliwa, załączam zdjęcia. Czy to pompa? Uszczelka?

16 Kwi 2013, 19:48

Witam. Mam Clio I rok 1997 nowsza wersja po liftingu 1.2 1149 cm3 (60 KM). Od pewnego czasu jak jade z otwartą szybką to strasznie czuć zapach benzyny. Zatrzymałem się zaglądam pod auto, tam gdzie bak i czuje z tamtąd ten zapach. Zauważyłem jak bak jest wilgotny od paliwa i delikatnie kapie paliwo. Co by to bogło być, czy coś z pompą paliwa? Załączam zdjęcia które robiłem spod auta i tam widzę jak jest wilgotno właśnie w okolicach tej pompy? (jeżli to jest w ogóle pompa?)
Image
Image
Image
Image
Image
Image
lukaster
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Clio 1
Silnik: 1149cm3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

Re: Wyciek paliwa, załączam zdjęcia. Czy to pompa? Uszczelka?

16 Kwi 2013, 20:21

lukaster napisał(a):jeżli to jest w ogóle pompa?
Tak patrzę i jestem raczej przekonany że to filtr paliwa. Jeśli chcesz sam usunąć wyciek to musisz przyjrzeć się temu dokładniej. Wysuszyć, wytrzeć to miejsce , uruchomić silnik i obserwować.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi Design - nowe koncepcje i kreatywne idee przyszłości Audi Design - nowe koncepcje i kreatywne idee przyszłości
    W przyszłości nie będzie istniał tylko jeden jedyny typ samochodu - formy mobilności będą różne. Dlatego projektanci Audi tworzą nowe koncepcje i kreatywne idee. Zasadniczo, kierują się wytyczną nowoczesnego sportowego ...
    MINI Clubman Bond Street - jakość klasy premium MINI Clubman Bond Street - jakość klasy premium
    MINI prezentuje specjalną edycję modelu Clubman z bogatym wyposażeniem i ekskluzywną kolorystyką. Światowa premiera odbędzie się w marcu 2013 roku na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie. Kolejne nowości to MINI ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11