Wyciek płynu litr na 100km

17 Gru 2017, 13:05

Witam. Od ponad roku mam problem z ubytkiem płynu chłodniczego w Audi a6 c6 2004r 2.0tdi. Na początku dolewalem litr na kilka tyś. km. Teraz jest już to litr na 100km. Nie widać nigdzie Wycieku, mechanicy kilkakrotnie sprawdzali przy różnych naprawach. Wymieniłem ostatnio rozrząd, dwumase że sprzeglem i regenerowalem wtryski. Oleju nie przybywa, dolewam co kilka tyś. Km. Około pół litra między serwisami. Pod korkiem również nie ma śladów by woda się tam przedostawala. Zrobiłem z tą wadą około 100tys. Km. Przy odpaleniu trzęsie silnikiem, czasem lekko się zawiesza i ma problem ruszyć przy mniejszych temperaturach. Lekko dymi na wolnych obrotach i trzęsie silnikiem ale nie zawsze. Raz pomogło właśnie proszku uszczelniajacego, przez około 4miesiace nic nie ubywalo. Ogrzewanie dziala, w środku brak wycieków, przez pogodę nie mam jak położyć kartonów by sprawdzić czy wycieka pod auto. Jakieś pomysły? Dziękuję za odpowiedź.
Matej1992
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 10 11 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi a6 c6
Silnik: 2.0 tdi
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

17 Gru 2017, 14:06

Sprawdzić dobrze czy nie cieknie po silniku bo widzę że nie jesteś tego pewny a druga sprawa uszczelka pod głowicą i sama głowica do sprawdzenia. Trzeba zrobić test na obecność spalin w układzie chłodniczym
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Gru 2017, 14:21

Czy jeśli byłabo to cokolwiek z głowicą to taka ilość płynu przez taki okres czasu nie uszkodzilby czegoś w silniku już dawno ? Dodam tylko że te wibracje i dymi podejrzewam że powoduje to niedocisnieta jedna wtyczka przy listwie wtryskow, mechanik już 2 razy ja dociskal, bo auto tracilo na mocy i trzęslo i chyba znowu się odpieła. Czy ten proszek do uszczelniania pomoglby przy problemie z głowicą? Przez kilka miesięcy po wsypaniu proszku było ok. Zamawiam tester co2, powinien być lada moment. Pozdrawiam.
Matej1992
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 10 11 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi a6 c6
Silnik: 2.0 tdi
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

17 Gru 2017, 16:05

Ja tam nie jestem zwolennikiem tych proszków bo one owszem działają na nasze nieszczelności ale też zatykają inne części np kanaliki wodne. Rano może Ci trzęść bo może płyn się przedostawać do komory spalania, może być też że płyn uszczelką ucieka i paruje dlatego nie widać wycieku. No nie będziemy gdybać zrób test i trzeba obejrzeć dobrze silnik obejrzeć jak i sprawdź czy dywan nie jest mokry. Płyn nie znika coś musi być nie tak
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kosmetyki samochodowe - niezbędnik każdego kierowcy
    Dbanie o samochód to nie tylko kwestia troski o jego stan techniczny. Kosmetyka auta jest równie ważna i wpływa nie tylko na samą jego prezencję, ale pozwala też na przedłużenie jego żywotności. Każdemu, nawet ...