Wycieraczki nie działają w trybie z przerwą Reanult Trafic 1.9dci 2005

01 Lut 2020, 15:01

Witam wszystkich! Parę razy udało mi się w Reanult Trafic 1.9dci 2005rok ustawić wajchę-przełącznik w dziwnej pozycji środkowej i wycieraczki zadziałały jak należy czyli z przerwą. Ale dosyć trudno załapać tą pozycję więc ciągle mam kłopot jak pada.
Gdzie jest usterka? W samej wajce-przełączniku gdzie kontakty? Bo jak czasem przerwa działa więc reszta instalacji powinna być ok?
Proszę o pomóc i pozdrawiam
igor97
Nowicjusz
 
Posty: 21

02 Lut 2020, 18:14

Ja myślę że w tym przypadku problem będzie w samym przełączniku. Skoro raz udaje się je ustawić poprawnie a raz nie to wszystko wskazuje właśnie na ten element. Czy przełączając między trybami czujesz że następuje to z lekkimi oporami po czym przełącznik wskakuje na swoje miejsce? Czy raczej luźno chodzi i ciężko o taką konkretną pozycję?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

02 Lut 2020, 18:21

Dziekuje za odpowiedz, tak, między trybami czuje że następuje to z lekkimi oporami po czym przełącznik wskakuje na swoje miejsce. Czyli przelacznik chodzi jak należy, z oporami, tylko w pozycji z przerwa wycieraczki nie dzialaja wcale.
igor97
Nowicjusz
 
Posty: 21

12 Lut 2020, 13:23

Skoro tak to poszukaj przekaźnika pracy czasowej wycieraczek. Jest duża szansa że to jego wina. Tu masz chyba taki jak jest u ciebie ale musisz to sprawdzić dokładnie [link do oferty na Allegro wygasł]
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

13 Lut 2020, 13:34

Dziekuje za odpowiedz. Dziwnie trochę, ze kilka razy przy lekkim przesunieciu tej wajchy-wlacznika wycieraczek przy kierownicy wycieraczki pracowaly w trybie z przerwa. Wiec byłem pewny, ze to wada tylko tej wajchy przy kierownicy
igor97
Nowicjusz
 
Posty: 21

14 Lut 2020, 13:51

Oraz gdzie dokładnie w Traficu się znajduje ten przekaźnik wycieraczek?
igor97
Nowicjusz
 
Posty: 21
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wymienić samemu koło w samochodzie osobowym?
    Sprawna wymiana koła w samochodzie wymaga pewnej praktyki, ale dobrym punktem wyjścia może być teoretyczne opanowanie tej operacji. Co jest niezbędne i w jakiej kolejności należy wykonywać poszczególne czynności? Wyjaśniamy ...
    Instalacje gazowe III generacji
    Najmniej popularny typ instalacji LPG, będący niejako pośrednim pomiędzy II a IV generacją. Trudno obecnie spotkać nowe takie zestawy, gdyż rynek zdominowały systemy sekwencyjne. W instalacji gazowej III generacji wyeliminowano ...

17 Lut 2020, 13:55

Oraz czy się da zdemontować ten przełącznik na kierownicy, wyczyścić jakieś tam kontakty i może tryb przerwa zadziała?
Czy tylko zamiana na inny przełącznik?
igor97
Nowicjusz
 
Posty: 21