Wycieraczki nie zbierają.

22 Lut 2020, 02:33

Cześć.
Kupiłem nowe wycieraczki płaskie do mojego Mondeo mk3. Ogólnie z 90% powierzchni zbierają wręcz idealnie. Jednak zarówno od strony kierowcy jak i pasażera pozostawiają nie wytarte ślady (jak na zdjęciu). Dodam, że poprzednie wycieraczki też zostawiały ślady, ale w o wiele większej skali.
Co może być tego przyczyną? W necie za dużo szczegółów nie znalazłem.
Z góry dziękuję za pomoc. ;)
Fider
Obserwowany

• 22 Lut 2020, 10:00

możesz mieć wygięte ramiona wycieraczek, najlepiej jakbyś podejrzał w innym mondeo czy masz taki sam kształt. Czy w Mondeo są 2 równe wycieraczki czy jedna dłuższa 2 krótsza?
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 55
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km

22 Lut 2020, 17:42

Jedna (od kierowcy) 550mm druga (od pasażera) 500mm.
    Fider
    Obserwowany

22 Lut 2020, 18:49

No to wycieraczki masz ok, kwestia ramion czy nie są jakieś wygięte. Często się zdarza jak nieumiejętnie lub bez sprzętu probuje zdemontować wycieraczki
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 55
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody ciężarowe kontra osobowe - kolizje i wypadki
    W 2018 r. w wypadkach z udziałem samochodu ciężarowego o masie powyżej 3,5 t w Unii Europejskiej zginęło 3310 osób. Połowa ofiar takich zdarzeń to osoby podróżujące autami osobowymi(1), dlatego kierowcy tych ...
    Mazda 2 1,5 SKYACTIVE-G o mocy 90 KM
    Samochód Mazda 2 wyposażony jest w silnik benzynowy czterocylindrowy o pojemności 1,5 który generuje 90 KM, a to pozwala na osiągnięcie pierwszej "setki" w czasie 9,4 sekundy. Średnie spalanie wg producenta ...

•  
    • Warto przeczytać