Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road - Dzikowiec 7-8 listopada

25 Wrz 2014, 09:35

Witam. Zapraszam na nową imprezę off-roadową, która odbędzie się 7-8 listopada w Górach Sowich. Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road to rajd pieczątkowy (znajdujemy pieczątki zainstalowane na trasie i przybijamy na kartę drogową przypiętą do auta). Więcej informacji poniżej:

Wyczynowy off-road wraca w góry!

Pierwsza edycja Wyczynowych Mistrzostw Off-Road 4x4 odbyła się w czerwcu, w Górach Sowich. Organizatorzy rajdu, zachęceni sukcesem czerwcowej imprezy postanowili zorganizować drugą edycję. Off-roadowe samochody i quady ponownie zjadą się w Góry Sowie, w dniach 7-8 listopada.

Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Form Alternatywnych Rozdroże, które odpowiada między innymi za takie imprezy jak Sowiogórskie Mistrzostwa Off-Road (SMOR), czy Rajd Kalenica, oraz firmy Euroforum, które jest organizatorem rajdów Poland Trophy i Przeprawowe Mistrzostwa H6.

Tak jak pierwsza edycja, listopadowy rajd będzie imprezą pieczątkową – zawodnicy będą poruszać się po trasie według podanych notatek nawigacyjnych, a w trudniejszych sekcjach będą umieszczone pieczątki, do których trzeba będzie podjechać autem lub quadem.

Tym razem jednak organizatorzy zapowiadają więcej urozmaiceń, w tym kilka fragmentów biegnących między taśmami. Będą to odcinki specjalne pilnowane przez sędziów, a ich wyniki będą rozstrzygające w przypadku sytuacji, gdy kilku zawodników zbierze taką samą ilość pieczątek.

Rywalizacja będzie toczyć się w pięciu klasach. Jedna będzie przeznaczona dla zawodników startujących na quadach. W pozostałych wezmą udział załogi w samochodach. W klasie Extreme Mechanik wystartują najbardziej zaawansowane rajdówki, wyposażone w wyciągarki mechaniczne. Klasa Extreme Elektryk jest bardzo podobna, jedyną różnicą jest możliwość stosowania tylko wyciągarek elektrycznych.

Żadnych wyciągarek – poza wyciągarkami ręcznymi - nie mogą stosować zawodnicy w klasie Wyczyn. Nieco zmieni nazwę klasa najbardziej seryjnych samochodów, dotychczasowy Turystyk stanie się klasą: Turystyk-Wyczyn. Pomimo zmiany nazwy zasady pozostają niezmienne. Można korzystać z wyciągarki elektrycznej, ale samochody muszą pozostać seryjne. Turystyk-Wyczyn będzie poruszać się nieco inną, bardziej „turystyczną” trasą, jednak do zdobycia będzie miał również lżejsze pieczątki z wyższej klasy Wyczyn.

Trasy będą charakterystyczne dla tego rejonu – górskie i techniczne. Będą zjazdy, podjazdy i nieco trawersów. Nie będzie głębokiego błota czy przepraw przez wodę. Trudność trasy będzie dobrana odpowiednio dla każdej z klas.

Zgłoszenia można nadsyłać poprzez formularz na stronie.

Zapraszamy
Zespół WMOR4x4
EForum
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: LR Discovery

08 Paź 2014, 13:19

Będą jakieś brody? Bagno?
Error404
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 95
Prawo jazdy: 19 06 2003

09 Paź 2014, 12:50

Na liście zgłoszeń jest już ponad 20 załóg i ciągle spływają kolejne zgłoszenia. Bazą rajdu będzie OW Rzeczka w Rzeczce. Zapraszamy!
EForum
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: LR Discovery

09 Paź 2014, 12:52

Wody nie będzie. Góry Sowie to techniczne trasy - strome stoki, ostre trawersy. Jeśli spadnie deszcz, to może być błoto i piekielnie ślisko. Ale brodów nie przewidujemy.
EForum
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: LR Discovery

14 Paź 2014, 15:18

Patrolem bez wyciągarki lepiej w Turystyku czy w Wyczynie?
Basta
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: patrol

15 Paź 2014, 14:38

Dla aut bez wyciągarki polecamy klasę Wyczyn. Próby będą tak dobrane, żeby można było pojeździć bez windy.
EForum
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: LR Discovery
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Już 10 km/h mniej na liczniku może uratować życie
  Mniej zatłoczone ulice w czasie pandemii wielu kierowców traktuje jako zachętę do mocniejszego przyciśnięcia pedału gazu. Jednak szybsza jazda oznacza tragiczniejsze w skutkach wypadki drogowe. Nieznaczne przekroczenie ...
  Nowe zasady przeglądu samochodu na stacji kontroli pojazdów
  Wszystkich kierowców którzy posiadają auto będą obowiązywały nowe przepisy dotyczące badań technicznych. Aktualnie za takie badanie właściciel pojazdu płaci po jego wykonaniu, a według nowych przepisów ...

 • 21 Paź 2014, 12:47

  Swój udział w rajdzie potwierdziło już 40 załóg. Na listach startowych pozostało jeszcze tylko dziesięć wolnych miejsc. Do rajdu zostało jeszcze niewiele ponad dwa tygodnie.

  Głównym partnerem imprezy i fundatorem nagród jest firma 4x4 Terenowiec, importer wyciągarek Superwinch, PowerWinch, a także oświetlenia LED PowerLight.

  Bazą rajdu jest Ośrodek Wypoczynkowy Rzeczka w Rzeczce k. Walimia.
  EForum
  Nowicjusz
   
  Posty: 8
  Auto: LR Discovery