Wygodna, dobrze prowadzalna limuzyna do 35 tyś

24 Sty 2018, 07:37

Cześć!

Szukam samochodu do 35 tyś, który będzie wygodny, przyjemnie się prowadził i będzie to sedan (lub hatchback ala Mondeo) z możliwością instalacji gazu. Zależy mi żeby spalanie w mieście (gazu) nie było większe niż 13l a w trasie 10l ale też żeby auto za bardzo nie zamulało. Zależy mi na bezawaryjności, może być kosztem (odrobinę) droższych napraw.

Po dosyć szerokim przejrzeniu internetu moim aktualnym nr 1 jest Citroen C5 z silnikiem benzynowym 2.0. Co o tym sądzicie i co podobnego mogę znaleźć w tej cenie i co warto by jeszcze rozważyć? ;)
Sasi
Nowicjusz
 
Posty: 32
Auto: W planach

24 Sty 2018, 07:58

Konkurentem dla C5 może być wymienione przez Ciebie Mondeo IV, Laguna III z 2.0T najlepiej, Mazda 6 II z 2.0, Honda Accord VII z końcówki produkcji z 2.0 lub 2.4, ewentualnie jak dołożysz do 40 tyś. to Accord VIII z początku produkcji.
Faber
Aktywny
 
Posty: 262
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 18 03 2010
Auto: Mazda 6 / Laguna II
Silnik: 2.0 / 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG

28 Sty 2018, 10:45

Ok dzięki, a czy do wszystkich tych modeli warto wkładać LPG i dobrze to zniosą? :)

Jeszcze mnie interesuje Opel Insygnia bo mi się dosyć podoba jego stylistyka, oraz ciekawe silniki - mocniejsze z przyzwoitym spalaniem? Czy warto inwestować w Insygnie w takiej kwocie? I jak tak to jakie silniki do lpg?
Sasi
Nowicjusz
 
Posty: 32
Auto: W planach

28 Sty 2018, 11:23

Nie ma takiego auta jak "Insygnia"
Insignia ma ciekawą stylistykę i to jej jedyna zaleta, prowadzi się beznadziejnie, jakość wykonania wnętrza niemiło zaskakuje, dochodzą to tego problemy z elektryką aut z początku produkcji

Do wszystkich ww aut włożysz lpg
W mazdzie po fl były już chyba silniki z bezpośrednim wtryskiem, gdzie byłby z tym problem ale masz chyba za mało kasy na taki egz
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

28 Sty 2018, 11:40

Temat o limuzynach a nie padła ani jedna nazwa limuzyny :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

28 Sty 2018, 20:51

35tys. to ciekawy budżet by popatrzeć za S80
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Odcinkowe pomiary prędkości
    Odcinkowe pomiary prędkości to technika pomiaru prędkości pojazdów, która polega na zastosowaniu specjalnych urządzeń pomiarowych umieszczonych na drodze w określonych miejscach (tzw. odcinkach). Urządzenia ...

29 Sty 2018, 09:39

Dzięki za propozycje!
Najbardziej ciekawią mnie:

- C5 tylko tutaj ma spore spalanie w silnku 2.0 12l w mieście benzyny, więc gazu jeszcze więcej, fajnie by wyglądał silnik .6 THP 156 KM w tej kwestii, ale czy warto w ogóle się nim interesować? Gdyby ten silnik też był warty zainteresowania to bym na pewno brał C5, bo tylko w silniku mam wątpliwości i w tym ile gazu to będzie palić.

- Laguna polecacie silnik 2.0T ale 170 czy 205 KM? Z tego co widzę to ten 205 km wygląda na fajny, fajna moc i przyzwoite spalanie, zgadzacie się z tym, warto się nim interesować?

- Oraz Mondeo i Mazda też mnie ciekawią, ale tutaj chyba nie mam pytań :D

Dodam że auto będę najpewniej sprowadzać z Niemiec, nie osobiście ale znam gościa który się tym zajmuje i sprowadza na zamówienie, a klienci są zadowoleni i nie mieli problemów :)
Niestety kupić coś w Polsce z Polski to cud, chyba że się trafi taka okazja to oczywiście chętniej bym kupił na miejscu widząc co kupuję na oczy :D
Sasi
Nowicjusz
 
Posty: 32
Auto: W planach

29 Sty 2018, 18:43

Miasto miastu nierówne.
Moje volvo potrafiło spalić zarówno 13 jak i 19 w zależności od warunków.

Sasi napisał(a):C5 tylko tutaj ma spore spalanie w silnku 2.0 12l w mieście benzyny, więc gazu jeszcze więcej,


A ile ma palić prawie pięciometrowe auto ważące sporo powyżej półtorej tony?
Swoją drogą w raportach spalania max. wynosi 11/100 a średnie 8.8.

Sasi napisał(a): fajnie by wyglądał silnik .6 THP 156 KM w tej kwestii, ale czy warto w ogóle się nim interesować


To nie jest fajny silnik, ma sporo problemów.
Ma też bezpośredni wtrysk więc montaż lpg jest nieopłacalny

Sasi napisał(a): Laguna polecacie silnik 2.0T ale 170 czy 205 KM? Z tego co widzę to ten 205 km wygląda na fajny


To ten sam silnik
Wersja z automatem ma 170
Wersja z manualem 204
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

30 Sty 2018, 08:09

Dobra dzięki wielkie za pomoc, mam chyba wystarczająco informacji :)

Najprawdopodobniej wybiorę Cytrynkę C5 :)
Sasi
Nowicjusz
 
Posty: 32
Auto: W planach