Wygodne auto na trasy.

16 Mar 2018, 20:39

Witam.
Szukam tak jak w temacie auta wygodnego na trasy. Budżet to okolice 8-15 tys zł. Wymagania? Tutaj mogę zaskoczyć. Robię bardzo duże przebiegi, głównie autostrada. Ekonomia? hmm... dobrze by było ale nie koniecznie. Fajnie jak będzie palił poniżej 10l/100km w TRASIE (mam na myśli prędkości 140-160), dlatego chyba automat, raz wygoda, dwa odpowiednie zestopniowana skrzynia. Miasto nie istotne, przetrawię nawet 20l. Koszty ubezpieczenia też nieistotne, oby nie trzeba było co miesiąc dokładać po 1000zł. Rocznik nieistotny, nie mam ciśnienia na nowe auta. Czasami lubię sam podłubać więc może być auto z lat kiedy nie trzeba było mieć dyplomu inżyniera żeby skasować inspekcję czy też robić jakieś adaptację bo akumulator padł. Istotne rzeczy to komfort podróżowania (dobre wyciszenie, komfortowe zawieszenie, lecz nie kanapa na kołach, dobre nagłośnienie, klimatronik, tempomat) i wielkość. Miałem naprawdę bardzo dużo aut jak na swój wiek i odpadają auta wielkości Audi A4, Golfów, Astry, BMW 3 i mniejsze. Mam ponad 190 cm wzrostu i w takich autach nie potrafię sobie niestety znaleźć odpowiedniej pozycji za kierownicą na długą trasę. :( A szkoda... :( Osobiście jeżdżę aktualnie Oplem Signum 3.2 v6 z LPG i z przyczyn nieistotnych nie odpowiada mi to auto i chcę coś innego. :twisted: Mógłby ktoś pomóc bo przeglądam portale i pomysłów mi brakuje.
Myślałem o autach typu:
Niemieckie:
Audi A6, A8, BMW seria 5 e39, seria 7 e38
Francuskie:
Jakoś nie mam pomysłu co by mogło sprostać moim oczekiwaniom
Włoskie:
Parę razy już się użerałem z pięknymi ale awaryjnymi włoszkami ale nie skreślam...
Japońskie:
Mitsubishi Galant VIII? Honda Acoord? Honda Legend ? Może jakiś Lexus? Nic nie wiem o tych autach nigdy nie miałem...
Skandynawia:
Volvo V70, S80, XC70, Saab 95

Może ktoś mi pomoże rozwiązać mój problem. :)
krzychu90
Nowicjusz
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 27 07 1990
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Opel Signum
Silnik: 3.2 v6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

17 Mar 2018, 01:07

krzychu90 napisał(a):Audi A6, A8, BMW seria 5 e39, seria 7 e38
tu zostałbym przy A6 i e39 nie ma sensu dopłacać sporo wiecej do eksploatacji gdzie masz podobny komfort.
krzychu90 napisał(a):Francuskie:
Jakoś nie mam pomysłu co by mogło sprostać moim oczekiwaniom

do głowy mi przychodzi TYLKO Peugeot 607
krzychu90 napisał(a):Włoskie:
Parę razy już się użerałem z pięknymi ale awaryjnymi włoszkami ale nie skreślam...
nie ma nic w Twoim budżecie no co najwyżej 156 JTD
krzychu90 napisał(a):Mitsubishi Galant VIII? Honda Acoord? Honda Legend ? Może jakiś Lexus? Nic nie wiem o tych autach nigdy nie miałem...
Tu nie mam zdania ale mógłbym Avensisa polecić
krzychu90 napisał(a):Skandynawia:
Volvo V70, S80, XC70, Saab 95

Spoko, w Volvo masz wszystkie benzyny dobre a najlepsze 2,4
Saab???Tu jedynie 9-5 ale ja od siebie nie polece ale tylko dlatego że poprostu mnie nie przekonuje, miałem 9-5 2.3 drogie części słabo dostępne a osiągi nie powalają na ziemię czyli odwrotnie niż mówią Ci co nie mieli z tym autem nic wspólnego
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16106
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Mar 2018, 07:30

Wielkim fanem niemieckiej motoryzacji nie jestem, ale dorzuciłbym tutaj passata fl :mrgreen:

Zamiast 607 wybrałbym 407, nowsza konstrukcja i koszty utrzymania powinny być niższe. Dorzucę jeszcze C5, na hydro podróżujesz jak król.

AR166 będzie ciekawym wyborem, szczególnie 2.5/3.0 ew, 2.4jtd. Trzeba się tylko liczyć z mniej trwałym zawieszeniem (identyczne jak w 156 a auto cięższe). BTW mi w 156 przy 189cm jest w sumie wygodnie, w wersji 1.9/150 i 6b skrzynią naprawdę przyjemne auto.

Accord 7 byłby spoko ale fundusz za mały, przydałoby się do 20 dorzucić żeby to jakoś wyglądało.

XC70 bez sensu, napęd 4x4 w trasie generuje tylko wyższe spalanie. S60/V70 spoko - 2.4D byłoby spoko i w sumie jedyną wadą jest wysoki koszt dwumasy+sprzęgła.


Zacząłbym od s60 z każdym silnikiem, 407 2.0/140 i 2.0 hdi, mondeo mk3 2.5
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Mar 2018, 09:20

Jak słyszę o alfa romeo z silnikiem JTD to dostaje gorączki. Miałem taki silnik 2.4 i doprowadził mnie do koszmarów. Wymieniłem chyba w nim wszystko, a nie był ani ekonomiczny ani nie pracował równo i cały czas cos grzechotało, a wszyscy mechanicy się upierali że te auta tak mają. Także jeżeli alfa to tylko w benzynie.
krzychu90
Nowicjusz
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 27 07 1990
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Opel Signum
Silnik: 3.2 v6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

17 Mar 2018, 09:22

To nie kupuj więcej trupów
Akurat 2.4 to jeden z najbardziej udanych diesli ostatnich 20 lat
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Mar 2018, 09:28

Z Volvo, BMW i Audi problem jest tylko jeden. Przeglądam ogłoszenia i tak ciężko znaleźć zadbany egzemplarz. Wszyscy piszą że auta bez inwestycji, ceny mają z górnej półki, bo w tych tańszych to nawet nie próbuje dzwonić, ale jak zaczniesz pytać to tak. Każde BMW albo rdza albo zawieszenie lub zespół napędowy do poprawek, Volvo z zewnątrz ładne, ale materiały wewnątrz w egzemplarzach z lat ~2000 fotele popękane, materiał na kierownicy zostaje w dłoniach, masakra. Audi- wiem, że to popularne auto ale zadbany egzemplarz poliftowej A6 to też jak biały kruk do znalezienia w tych pieniądzach.
Co do saabów to nie miałem okazji nigdy jechać tym i nie wiem czy to nie bedzie przypadkiem Opel Vectra tylko w innym opakowaniu.
Dużo ludzi na forum poleca władnie Peugeota. Powiedzcie z doświadczenia jak wygląda użytkowanie i jakość wykończenia?
krzychu90
Nowicjusz
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 27 07 1990
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Opel Signum
Silnik: 3.2 v6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault Supercinq Baccara
    Baccara to superwyrafinowana wersja Renault Supercinq: skórzana tapicerka i kierownica pokryta skórą, dopasowane wnętrze w beżowych tonacjach, gałka dźwigni zmiany biegów pokryta czarną skórą, ...
    XIX Moto-Piknik NO LIMIT OLSZTYN 2013 / relacja
    Moto-Piknik na lotnisku w Dajtkach już za nami i śmiało możemy stwierdzić że kolejną edycję zaliczamy do udanych. Jest to wyjątkowa impreza w skali regionu i Polski. Nie często możemy zobaczyć tyle obliczy motoryzacji w jednym ...

17 Mar 2018, 09:30

Może fakt, trafiłem na jakiś słaby egzemplarz. Ale pamiętam, że chciałem go zrobić ale żaden mechanik nie potrafił. Miałem problem żeby w swojej okolicy znaleźć kogoś kto miałby pojęcie o tym silniku.
krzychu90
Nowicjusz
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 27 07 1990
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Opel Signum
Silnik: 3.2 v6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

17 Mar 2018, 09:36

krzychu90 napisał(a):Jak słyszę o alfa romeo z silnikiem JTD to dostaje gorączki.
no widzisz a my przez 2 lata tłukliśmy 156 z 2.4 i nie mogliśmy wytłuc. Auto było z przeznaczeniem na złom i nie mogło się posypać a lekko nie miała. Miska pęknięta, oleju nikt nie kontrolował, czasami dolewany (oczywiście jaki był pod ręką, nawet przepalony), zawieszenie padaka, dwumasa telepie, rolki rozrządu piszczały, dziurawy intercooler, koło pasowe zaspawane, napinacz paska skakał i tak było przez 2 lata aż wkońcu padło turbo. Miała iść na złom ale na odkupno jej uparł się jakiś fanatyk i jeszcze ją polepił i dalej jeździ. Także widzisz że jednak są to twarde jednostki tylko wiadomo każdy kiedyś kończy swój żywot a Twój już był na wyczerpaniu u poprzedniego właściciela i to sprzedał bo wiedział o tym
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16106
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Mar 2018, 09:52

Krzychu szukasz auta na trasy to czemu się nie zainteresujesz camry? Są teraz na allegro dwie fajne sztuki jedna modelowo 97-98 2,2 a druga modelowo 2002 3,0 v6. Ta starsza za 10k a ta nowsza za 15k wywoławczo. Obie mają bardzo małe przebiegi (oczywiście do sprawdzenia). Po zakupie takigo auta zyskujesz spokój użytkowania na lata i taniość o której nawet zacne diesle mogą tylko pomażyć. Do tego ta nowsza sztuka jest max kanapowozem który płynie w trasie. Spalanie lpg to dla tej 2,2 13-14l miasto trasa mój rekord to 9l lpg. Do v6ki dodaj 2l lpg. Ale osiągi ok. W obu przypadkach silniki są perfekcyjnie trwałe i to samo napęd. Co do zawieszenia to żadne auto nawetsię nie zbliży. :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10228
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Mar 2018, 10:04

O Camry nawet nie myślałem. Kolego podrzuć jakieś linki do tych zadbanych egzemplarzy.
krzychu90
Nowicjusz
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 27 07 1990
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Opel Signum
Silnik: 3.2 v6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

17 Mar 2018, 10:12

Jestem w trasie i mam tel z którego nie potrafie wklejać linków :oops: ale jak na allegro wystukasz sobie roczniki od 1997 do 2005 to jest tylko jedna strona tych aut. Ta starsza jest w legionowie pod wawą kolor zielony przebieg 115tyś.km. a ta druga w chrzanowie srebrna przebieg 150tyś.km. ta starsza jest oferowana w miejscu gdzie masz aso tojki więc może być to pomocne.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10228
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe