Wygodne i komfortowe auto typu hatchback/kombi do 20-30 tys

Wygodne i komfortowe auto typu hatchback/kombi do 20-30 tys

25 Mar 2014, 22:42

Witam serdecznie forumowiczów.

Jestem tu z prostych przyczyn:
Potrzebuję oczywiście auta ładnego, niezawodnego i taniego w eksploatacji, ewentualnej naprawie, szybkiego, przestronnego, komfortowego i za małe pieniądze ;)
Żarty na bok.

g...o się znam, a chciałbym zmienić auto.
Aktualnie jeżdżę Oplem Astra II hatchback z 2009 roku, którego użytkuję od nowości. Za 38 tys nówka sztuka i jestem względnie zadowolony.
W każdy razie prawie 5 lat i 120 tys km minęło. Czas na zmianę. Potrzebuję większego auta na kolejne kilka lat i w którym będę mógł się czuć komfortowo na co dzień i w długiej trasie (szykują mi się takie trasy przez pół Europy co 1-2 miesiące). Nie chcę jednak dokładać dużo więcej złociszy do sprzedanej (w swoim czasie) Astry.

Czego oczekuję ?

- W przedziale cenowym 20 - 30 tys zł
- Kombiaka lub hatchback, ponieważ raz na jakiś czas potrzebuję przewieść różnego rodzaju graty. Auto i do pracy i do domu, dla rodziny.
- fajnie jakby furmanka na przestrzeni 5 kolejnych lat(dłużej nie planuję nią jeździć), bez większych awarii wytrzymała 150 do 200 tys km
- nie potrzebuję full wypasu. Wystarczą elektryczne szyby, dobra klima i fajne stereo ;)
- ON czy PB to w sumie bez różnicy. Poruszam się sporo po mieście jednak trasy 30 -50 km poza miasto to codzienność. Dłuższe jak wyżej wspomniałem mają i będą miały miejsce raz na jakiś czas.

Preferencje ? Nie szczególne. Miałem okazję sporo jeździć nowym Fordem Mondeo4 oraz Vectrą C i mniej Incignią.

Mondeo zrobiło na mnie spore wrażenie pod względem wizualnym, dynamiki (2.0 TDCI/140 km) oraz sporego (jak dla posiadacza małej Astry) komfortu i powiem szczerze, że na prawdę chciałbym go mieć.
Vectra w kombi mi się nie podoba, natomiast Incignie cieżko wyhaczyć w moim przedziale cenowym i słyszałem sporo złych opinii po przejechanych 200 tys (po których ja bym zaczynał użytkowanie)

Maniakiem samochodowym nie jestem, tak więc jestem otwarty na propozycje konkretnych modeli i jakieś opinie czy opłaca się inwestować w Mondeo, które tak mi do gustu przypadło
1947M
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 11 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: opel astra G II
Rok produkcji: 2009

Re: Wygodne i komfortowe auto typu hatchback/kombi do 20-30 tys

25 Mar 2014, 22:49

Na Mondeo Mk4 z początku produkcji trzeba mieć minimum 30k. Ja od siebie proponuje Fiata Crome 1.9 JTD lub 2.4 JTD.
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Gelber Engel - nagroda dla Audi A3 za doskonałą jakość Gelber Engel - nagroda dla Audi A3 za doskonałą jakość
    Niemiecki automobilklub ADAC, spośród 52 samochodów, wybrał Audi A3 zwycięzcą kategorii "jakość" tegorocznej edycji nagrody "Gelber Engel". Wyniki konkursu opierają się na sporządzanej przez ADAC statystyce ...
    BMW Zagato Roadster 2012 BMW Zagato Roadster 2012
    BMW Zagato Roadster to eleganckie wcielenie BMW Zagato Coupé, Koncept jest niezwykle trójwymiarowy, szeroki i odznacza się masywnie wyprofilowanym przodem. Przednia sekcja została dynamicznie pochylona i osadzona ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      S2020005
      Subaru Impreza STI
      GTP Light