Wyjazd miasto Piła- zakup "igiełki"

Wyjazd miasto Piła- zakup "igiełki"

07 Lip 2012, 13:48

Witam

Od kilku miesięcy szukałem octavi 2, jeździłem oglądałem i nie mogłem znaleźć ciekawego egzemplarza, każdy ale to każdy miał jakąś większą lub mniejszą historię, dlatego też postanowiłem, że napiszę ogłoszenie na jakimś forum skody, myślałem na pewno trafi się jakaś perełka, bo ludzie jeżdżą na zloty.. po prostu dbają o swoje auta.
Po kilku dniach dostałem odpowiedź, że jest jeden użytkownik o nazwie RX, który de facto auta nie sprzedaje, ale po przemyśleniu sprawy auto mi sprzeda. Myślę bomba auto pewne bo pierwszy właściciel, silnik 1.9 pasuję. Rozpocząłem rozmowy mailowe nt auta, wstępnie miało kosztować 33500, rocznik 2005 cena trochę mnie powaliła bo nie widziałem takiego rocznika za taką cenę, facet upierał się, że wszystko ok., wychuchane wydmuchane auto, udało mi się zejść do ceny 30 tyś. I tak rozmowy trwały ponad 2 tygodnie, gdzie dostałem mnóstwo zdjęć elementów które były najmniej zniszczone, dostałem też informacje, że miało zderzenie z sarną i obtarcie przy wjeździe do garażu, które niby było zrobione od razu ( wczoraj jednak usłyszałem, że po roku została zrobiona blacha a co za tym idzie pewnie pojawiły się ślady rdzy) Wpadłem na pomysł, że znajdę serwis, który sprawdzi auto
a wydruki podeśle mi sprzedający pocztą, miałem wybrać serwis w mieścinie Pan RX (Złotów) okazało się, że muszę znaleźć 2 serwisy bo żaden z nich nie robi płyty i komputera jednocześnie. Ok dostaje wydruki, płyta ok., coś nie tak z zbieżnością, no ale trudno nie można dostać auta idealnego, wydruk z komputera błąd silnika, ale brak informacji co to za błąd, czy świeca czy może coś grubszego. No to dzwonie do faceta, który sprawdzał komputer, upierał się, że auto jest ok., a poza tym zna tego Pana ( pewnie każdy każdego tam zna dlatego taka opinia)

Postanowiłem jechać 500 km do miasta Piła bo kupić wreszcie upragnioną perełkę, zgłosiłem dyspozycje do banku, że będę wypłacał pieniążki, gdyż sprzedający chciał taką formę zapłaty, no ok. Po 8 godzinach jazdy w niesamowitym upale dojechaliśmy do Piły.. 20 min czekania, podjeżdża upragnione auto.. No to zaczynamy oglądać i już na pierwszy rzut oka widać, że naprawę blacharsko lakierniczą robiła osoba nieprofesjonalna, lepszą robił kolega w garażu jak serwis ASO, który niby to robił. Blacha była naprawiana po roku czasu dopiero. Wnętrze nie wyczyszczone, nie mówię tu o jakiś profesjonalnym czyszczeniu ale głupią szmatką powycierać (bo to tylko świadczy o sprzedającym), wnętrze wytarte, zdjęcia były robione tych lepszych elementów. Silnik odpalał z opóźnieniem, gdzie powinien od razu załapać, a nie kręcić i kręcić a jak już się włączył to dziwny odgłos słyszałem. Pojechałem do Aso skody powiedzieli, że pewnie pompo wtryski albo pompa, cenę też ładną zaśpiewali.
RX upierał się, że tak ma od nowości, że auto mu kręci i kręci i tak jeździ, dziwne bo dużo oglądałem takich skód i żadna nie miała takiego objawu. Zbyt duże ryzyko by kupować takie auto za takie pieniądze 500km to jednak sporo km. Straciłem niepotrzebnie czas i trochę kasy ( 500 zł paliwo i 100zł za wniosek do banku by pójść panu „uczciwemu” na rękę by mógł dostać gotówkę z banku).

Na koniec powiem tak, nie ma co wierzyć w 100 % tym co auto chcą sprzedać, przykład Pana RX dobitnie to potwierdził, auto miało odpalać od sztycha a się męczyło brak słów i zero współczucia drugiej strony by ktoś jechał tyle km i zobaczył takie coś.
krzem88
Początkujący

Prawo jazdy od: 04 04 2008
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[E] Audi 100 C4 2,6 / BMW 525i e34 / Merc 260E w124 / Volvo 850 2,5 [E] Audi 100 C4 2,6 / BMW 525i e34 / Merc 260E w124 / Volvo 850 2,5
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochód segmentu E - silnik benzynowy o mocy około 160KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 1992 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi 100 C4 2,6 - 150KM ...
    Wielki piknik motoryzacyjny - Automaster Show 2014 za nami! Wielki piknik motoryzacyjny - Automaster Show 2014 za nami!
    Wielki piknik motoryzacyjny Automaster Show 2014 który odbył się w Kamieniu Śląskim na terenie lotniska już za Nami. Wszyscy którzy przybyli myślę że wracali zadowoleni ponieważ atrakcji przygotowanych przez ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009