Wykreślenie współwłaściciela mniejsze OC 18lat

04 Sty 2013, 14:20

Witam
Mam problem ponieważ mam 18 lat, zakupiłem z ojcem Samochód (60% zniżki ma mój ojciec ) i Na umowie mój ojciec jest właścicielem a ja współwłaścicielem(Myślałem ze od jego zniżek odejmie sie zwyżka moja za brak doświadczenia jakieś 30% i te 30% będę płacił ja i będą mi lecieć zwyżki co roku,To by wychodziło 30% zniżki )Ale czytając na internecie ze moje zwyżki mogą sięgnąć do 100% pomyślałem ze nie chcę płacić takiej kasy,I tu moje pytanie czy mogę rejestrując samochód( w oc aby mnie nie było już tam ) wykreślić siebie jakoś ?Aktualna polisa jest do sierpnia to nie wiem może przepisać samochód (Zrobić umowe sprzedaży)na kogoś z rodziny aby płacić normalną stawkę

Pozdrawiam i Dziękuję z góry za odp
ebix
Obserwowany

Auto: Renault

22 Sty 2013, 23:30

możesz siebie usunąć poprzez odsprzedanie lub darowanie ojcu
swojej części pojazdu i wtedy on go tylko na siebie zarejestruje
tu możesz pobrać taką umowę [...]

pozdrawiam
Dariusz Sawicki
Ostatnio edytowany przez ArteK, 24 Sty 2013, 01:42, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Link usunięty - za pobranie umowy trzeba było płacić
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

Re: Wykreślenie współwłaściciela mniejsze OC 18lat

23 Sty 2013, 20:33

Możesz siebie wykreślić z współwłasności i wtedy do OC dopisać się jako użytkownik

Możesz siebie wykreślić z współwłasności i siebie nie dopisywać jako użytkownik. Pytanie czy potem mogą być jakieś problemy z tego tytułu podczas szkody?

Jak jesteś współwłaścicielem to jesteście po połowie - równoprawnymi. Czasami niektórzy w ubezpieczyciele o to pytają w kalkulatorach.

Jak masz aktualną polisę do sierpnia to ją zostaw, bo wtedy prze odpsrzedaży auta też będzie trzeba z nią kombinować. To czy i jak to będzie zależy w gruncie rzeczy od ubezpieczyciela. Ja po zakupie auta od innej osoby z Polski przepisywałem w HDI. Nie było problemu - nie wiem jak u innych.
jacus19
Początkujący

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

(Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie? (Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie?
    Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez słuchania radia czy własnej muzyki. Jak to wpływa na bezpieczeństwo jazdy? Wiele zależy od rodzaju muzyki czy ustawionego poziomu głośności. Słuchanie muzyki ...
    Schemat kostki ISO - podłączenie przewodów Schemat kostki ISO - podłączenie przewodów
    Jak podłączyć kostkę ISO? Zapewne sporo Was zastanawia się nad tym od czego są poszczególne piny w zespolonej kostce. Postaram się to wyjaśnić i wrzucić schemat (jest on już na forum ale ciężko go w tej chwili znaleźć) ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volkswagen Westfalia
      Opel Rekord, 1960 rok, przyczepa kempingowa
      BMW X1 2012 - przód
      Skrzyżowanie na którym można zawracać