Wymiana amortyzatorów

19 Lut 2012, 20:25

Znowu ten przeklęty dział.. :lol:
Upatrzyłem sobie fajne, sportowe amortyzatory na rejliszopie, problem w tym, że są przeznaczone do Astry G, lżejszej od mojego Forda o 200 kg - nie ucierpi na tym zawieszenie, jeśli przekroczę dopuszczalnej masy z zapasem tych 200kg? Taka wymiana jest wogóle legalna?

No i chyba najważniejsze (tak strategicznie :P) pytanie: znacie jakąś dobrą stronę z listą amortyzatorów do poszczególnych samochodów?
LOTnick
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 253
Zdjęcia: 2
Auto: Ford Focus II 1.6 100KM

27 Lut 2012, 12:13

Pewnie że tak,wystarczy tylko poczytać kilak tematów na forum i wszystko będziesz dokładnie wiedział. W kwestii amortyzatorów,to przede wszystkim podaj budżet jaki posiadasz na ich zakup,to bardzo ułatwi sprawę. A te powyżej- nie radziłbym montować,nie da rady abyś mógł na tym jeździć.
Exedy24
Początkujący
 
Posty: 108
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: AUDI A4

27 Lut 2012, 15:33

Budżet? Myślę, że nie więcej niż 600 zł za sztukę.
Znalazłem amory do Focusa, ale pierwszej generacji, które też jest lżejsza o prawie 200 kg, więc to jeden pies :/

Odchudzenie auta o 200 kg to duży problem, na pewno będzie musiała zostać tylna kanapa i większość tapicerek, a w inny sposób nie pozbędę się chyba takiej masy. Gdyby ktoś znalazł amortyzatory do Focusa drugiej generacji, to byłbym baaaardzo wdzięczny!!
LOTnick
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 253
Zdjęcia: 2
Auto: Ford Focus II 1.6 100KM

24 Kwi 2012, 12:55

A patrzyłeś też na portalach aukcyjnych i w sklepach internetowych z częściami? Powinny być bez problemu dostępne. Jak coś znajde to dam znać na forum.
Exedy24
Początkujący
 
Posty: 108
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: AUDI A4

24 Kwi 2012, 14:46

Ok. Mnie się nie spieszy, bo chwilowo nie mam pieniędzy i wymianę będę musiał przełożyć na sierpień :/
I muszę sprawdzić, czy resory nie są też uszkodzone, bo nie wiadomo czy to nie przez nie auto tak się źle prowadzi.
LOTnick
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 253
Zdjęcia: 2
Auto: Ford Focus II 1.6 100KM

22 Maj 2012, 16:00

Bardzo możliwe ze resory też będą wo wymiany,ale w takim razie czekamy na tą operację do sierpnia,wtedy temat powróci na forum :)
Exedy24
Początkujący
 
Posty: 108
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: AUDI A4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Bugatti Chiron
    Ponad 350 km/h w samochodzie ze zdjętym dachem? To brzmi jak koszmar laryngologów. Ale Bugatti Veyron z dachem targa pozwalało na osiągnie takich prędkości. Jednak w przypadku jego następcy nie ma co mówić o ...